Spoluhráči.cz klub TJ AERO TRAMPOLÍNY O klubu

TJ AERO TRAMPOLÍNY – O klubu

Oddíl trampolín při TJ Aero Odolena Voda byl založen 4. března 2003 zaregistrováním u České gymnastické federace.

Zprvu jsme v tělocvičně základní školy cvičili jen gymnastiku s pomocí malých trampolínek, ale díky finančnímu příspěvku TJ máme už od léta 2003 velkou trampolínu závodních rozměrů, pořízenou ze známosti s trenérem Tomášem Gálou z Podivína. Záchytné stoly nám tenkrát vyrobili ochotní pracovníci Technických služeb našeho města. Velké záchytné molitany dodala spřátelená firma Čalounictví – Libuše Beková ze Dvora Králové n. L.

V létě 2004 jsme si svépomocí zhotovili stálý tréninkový lanč (upínací opasek na jistících lanech), který nám slouží k nácviku nových a těžších skoků.

V únoru 2006 jsme pořídili druhou, starší trampolínu z Rožnova p. Radhoštěm a 2 další velké záchytné molitany opět od paní Bekové.

Od září 2008 trénujeme také ve sportovní hale, kde díky výraznému vlastnímu příspěvku trenéra skáčeme na 2 úplně nových, závodních trampolínách zn. Eurotramp včetně kompletního příslušenství.

V současné době máme tedy možnost trénovat až 5 x týdně, a to jednak v tělocvičně ZŠ (út, pá, so) a jednak ve sportovní hale (st, čt).

Hlavnímu trenérovi a zároveň mezinárodnímu rozhodčímu pomáhají další 4 pomocné trenérky, z nichž 2 jsou také kvalifikované rozhodčí.

Za dobu existence oddílu jsme uspořádali několik veřejných vystoupení (pro ZŠ, na dětském dnu, na Dni pro Vodolku, na Jarním roztančení) s možností vyzkoušet si tento atraktivní a rozvíjející se sport.

Každým rokem pořádáme pro děti až 14-denní prázdninové soustředění s některým ze spřátelených oddílů a ještě 1 až 2 soustředění o prodlouženém víkendu většinou v Sokole ve Dvoře Králové n. Labem.

Díky úsilí všech spolupracovníků jsme se dále stali plnohodnotným pořadatelem Českého a žákovského poháru, Přeboru Čech a několika malých soutěží i pro ty nejmenší skokánky.

Od března 2009 jsme činnost rozšířili o skákání pro veřejnost „BABY trampolínu“, kde si mohou zaskákat nejen děti od 3 let, ale i dospěláci. Jelikož je o tuto formu zábavy a trávení volného času značný zájem, je potřeba se předem objednat. Skáčeme každé úterý a pátek od 16,45 do 18,30 hod v tělocvičně ZŠ v Odoleně Vodě.

Další veřejnost jsme v březnu 2012 přilákali kondičním skákáním na malých trampolínkách "JUMPING", každé úterý a pátek od 18.15 do 19,15 hod v tělocvičně ZŠ v Odoleně Vodě.

Naše největší dosavadní úspěchy

Za prvotní úspěch oddílu trampolín považujeme jeho nepřetržitou, bezproblémovou existenci s pravidelným konáním tréninků, což svědčí nejen o zájmu dětí, ale i některých dospělých. K dalšímu nemalému úspěchu patří zvláště rozšíření tréninků v prostorách sportovní haly, dovybavení materiálové základny (nyní 5 velkých trampolín) a také to, že máme své stálé nářaďovny v tělocvičně ZŠ i ve sportovní hale, což nám umožňuje bezpečné ukládání neskladného a drahého vybavení.

Za poměrně krátkého trvání nejmladšího oddílu trampolín v ČR se nám na sportovním poli podařilo na celorepublikových závodech již několikrát zvítězit v jednotlivcích i synchronních dvojicích. Za opravdu nejcennější lze považovat několik vítězství v celostátním závodě věkových skupin mládeže, kde svoje věkové kategorie vyhrála Lucie Polová (2006, 2007 a 2009), Marek Herzig (2008 a 2009), Daniel Marcol (2007) a Aneta Šulcová (2009,2010), Anna Tyllerová (2013). V oddílu máme také Mistra ČR v žákovské kategorii - je jím Marek Herzig, který společně s Lukášem Majerem z oddílu Sokol Kampa zvítězil na MČR žactva v synchronních skocích (2008). Mezi další zajímavá umístění patří 2. místo opět Marka Herziga a 3. místo žákovského družstva (Jodasová, Polová, Herzig, Šulcová) na tomtéž MČR žactva, 2. a 3. místo synchronního páru Herzigová-Jodasová, 2 x 3. místa páru Jodasová-Polová a Polová-Šulcová na závodech Českého a žákovského poháru 2008 a 2009 a 3. místo Anety Šulcové v celoročním hodnocení Žákovském poháru 2009. Dalším významným úspěchem oddílu je nominace Lucie Polové na největší mezinárodní závod ve skocích na trampolíně v ČR - MEZINÁRODNÍ ZÁVOD PŘÁTELSTVÍ (2009), kterého se účastnili závodníci ze 14 států Evropy, a dále její start na SVĚTOVÝCH HRÁCH MLÁDEŽE v ruském Petrohradě (2009). V roce 2012 se SVĚTOVÝCH HER MLÁDEŽE (Birmingham, UK) zůčastnila i Aneta Šulcová, která se v témže roce stala žákovskou mistryní republiky.

DĚKUJEME všem našim příznivcům: trenérům, rodičům a dobrovolníkům za trpělivost a obětavost, TJ Aero a Městu Odolena Voda za poskytnuté finanční příspěvky, ZŠ v Odolena Vodě za zázemí, Technickým službám za technickou pomoc, správcům sportovní haly za vstřícný přístup, Truhlářství pana VLASTNÍKA za výrobu kvalitních stupňů vítězů, Autodopravě SOJSTR a Autodopravě  pana Koukolíčka za náročné převozy trampolín na naše akce, dále společnostem:Lubomír Kelnar - poradenství v chem. oborech, Simona Šulcová - finance, Aero Vodochody a.s., ISATech s.r.o, Zpravodaj Náš region, Vydavatelství Metafora, Al – Namura spol. s r.o, Pavel Korčák – Stavby RD na klíč, Květiny – Lucie, kreslíř Oldřich Cimbálek, Potraviny Dvořák, Večerka Dolní náměstí, firma EMCO, Bauer Media (Bravo, Bravo Girl)