Spoluhráči.cz klub FC IRP ČESKÝ TĚŠÍN dokumenty a články 8.9.2012 FC IRP ČESKÝ TĚŠÍN : FK BOHUMÍN 3:1

FC IRP ČESKÝ TĚŠÍN – článek 8.9.2012 FC IRP ČESKÝ TĚŠÍN : FK BOHUMÍN 3:1

profilové foto Artur Janša
Artur Janša

8.9.2012 FC IRP ČESKÝ TĚŠÍN : FK BOHUMÍN 3:1

Vytvořeno:18. 11. 2012, 19:34   (upraveno 19. 11. 2012, 18:59)
Autor:Artur Janša

Sestava FKB: Goj-Gábor,Košťál,Šiška,Tvrdý - Brunclík,Socha,Graňák,Seget - Ciesarik,Sittek

střídání: 50. Pluta za Gábora, 57.Poštulka za Ciesarika, 80.Kukuliač za Graňáka

branka FK: Graňák

V dalším utkání se střetli naši hráči s mužstvem Českého Těšína na jeho hřišti. Do sestavy se již vrátil Košťál, který měl přinést klid do zadních řad. První půle tomu také nasvědčovala, naši pozorně bránili a snažili se ohrožovat soupeře z rychlých protiútoků. První šanci měl v 10. minutě Sittek, který se uvolnil na lajně a levačkou mířil z úhlu do brány, brankář Těšína byl však pozorný a jeho střelu si pohlídal. Ve 23. Minutě prověřil jeho pozornost podruhé Cieasarika, ale jeho střela zdálky neměla dostatečnou razanci, aby mu způsobila větší potíže. Poté se dostali ke slovu domácí, psala 25. minuta když dostali výhodu volného přímého kopu zpoza šestnáctky, nedokázali ji však využít, střela mířila doprostřed. Bohumínští se stále soustředili na pozorné bránění a náznaky šancí Těšína vždy stačili zlikvidovat obránci. Ve 38. Minutě zahrával ze strany volný kop Seget, našel hlavu Sittka, ten míč tečoval a gólman Těšína měl co dělat, aby míč sebral před dobíhajícími hráči FK. První půle tedy skončila bez branek.

Do druhého poločasu týmy naskočili beze změn. Hned v jeho úvodu měli domácí šanci po centru ze strany, však domácí hráč hlavičkoval nad branku Goje. V 52. minutě to už bylo 1:0, když po ztrátě míče na soupeřově půli, propadla pravá strana FK a Těšín se rychlým protiútokem dostal až k šestnáctce, míč dostal ve vápně domácí Zabelka a z otočky dal Těšíňánům vedení. Naši však dokázali na tuto branku najít odpověď, konkrétně Graňák, který se dostal k odraženému míči, prostřelil hradbu těl před sebou a vyrovnal na 1:1. Po vstřelené brance hráči Bohumína trošku ožili a lépe kombinovali, to však dávalo šanci Těšínu k brejkům, další málem využili v 65. minutě, kdy po ztrátě míče na půli a akci z pravé strany obětavě likvidovali šanci Košťál s Gojem. To se jim však nepodařilo o dvě minuty později v 67. minutě, kdy po další ztrátě míče na pravé straně soupeřovy půle, dostal míč za obranu opět Zabelka, který šel sám na brankáře, ten mu úlohu usnadnil svým zaváháním, a dostal domácí opět do vedení. O deset minut později, šel na Goje ze strany sám domácí hráč, Goj jej stačil vytlačit mimo střeleckou pozici a přihrávku před bránu likvidoval na poslední chvíli Šiška, následný roh domácích proletěl nikým netečován celým vápnem a Bohumínští si mohli oddechnout.  V 80.minutě po nepříliš přesvědčivém faulu zahrávali domácí volný kop zpoza šestnáctky, který výborně zakroutil přes zeď Kantor a nedal Gojovi šanci 3:1. Bohumín se ještě v závěru tlačil dopředu po akci Kukuliače středem se do zakončení dostával Sittek, tomu však na poslední chvíli míč ukopl obránce, při následném rohu si pro míč došel opět Sittek, prošel přes dva hráče po lajně a předkládal míč Graňákovi, kterému však střela sjela po nártu a vysoko přestřelil.

Našim se tak nepodařilo navázat na předchozí výsledky, ač bojovali, vítězství si z Těšína nepřivezli.

V dalším utkání se střetli naši hráči s mužstvem Českého Těšína na jeho hřišti. Do sestavy se již vrátil Košťál, který měl přinést klid do zadních řad. První půle tomu také nasvědčovala, naši pozorně bránili a snažili se ohrožovat soupeře z rychlých protiútoků. První šanci měl v 10. minutě Sittek, který se uvolnil na lajně a levačkou mířil z úhlu do brány, brankář Těšína byl však pozorný a jeho střelu si pohlídal. Ve 23. Minutě prověřil jeho pozornost podruhé Cieasarika, ale jeho střela zdálky neměla dostatečnou razanci, aby mu způsobila větší potíže. Poté se dostali ke slovu domácí, psala 25. minuta když dostali výhodu volného přímého kopu zpoza šestnáctky, nedokázali ji však využít, střela mířila doprostřed. Bohumínští se stále soustředili na pozorné bránění a náznaky šancí Těšína vždy stačili zlikvidovat obránci. Ve 38. Minutě zahrával ze strany volný kop Seget, našel hlavu Sittka, ten míč tečoval a gólman Těšína měl co dělat, aby míč sebral před dobíhajícími hráči FK. První půle tedy skončila bez branek.