Spoluhráči.cz klub FC Vysočina Jihlava - ženy B dokumenty a články Jak to začalo...

Jak to začalo...

Vytvořeno:22. 9. 2010, 10:58   (upraveno 30. 8. 2011, 15:26)
Autor:Bohuslav Fiala
Anotace:

31.1.2010 proběhl nábor dívek do nově se tvořících družstev mládeže. Nové dívky byly rozděleny podle věku do týmu menších dívek (do 13 let) a do týmu juniorek. Malé holky trénuje dlouholetá brankářka Lenka Pojezná a tým juniorek bude trénovat Bohuslav Fiala, který posledních pět let trénoval st. žáky v krajských soutěžích v klubu Slavoj TKZ Polná. Ve středu 3.2.2010 proběhl první trénink ženské juniorky. Další tréninky jsou pak pravidelně každou středu a pátek od 18:00 hod. na umělce Na Stoupách. První utkání juniorka sehrála proti st. žákům Slavoje TKZ Polná 4.4.2010 a utkání juniorka prohrála 1:13, když jedinou a první branku juniorek dala po pěkné akci Tereza Kosaková (posila z "A" týmu). Další utkání juniorka sehrála 30.4.2010 z ml.žáky FC Vysočina Jihlava, kteří hrají moravskoslezskou žákovskou ligu. Na toto utkání se sešlo pouze 11 hráček a ml.žáci se ukázali jako zdatný soupeř. Toto utkání juniorka prohrála vysoko 0:13. První utkání s ženským týmem, a to hned se dvěma, sehrála juniorka v Okříškách na miniturnaji dne 9.5.2010 s týmy SK Huhtamaki Okříšky a JIPAP Přibyslavice. Holky předvedly výborné výkony a s týmem Okříšek remizoval 1:1 (B:Krpálková M.) a s Přibyslavicemi prohráli 1:2 (B:Tichánková L.). Další a poslední utkání na jaře 2010 sehrála juniorka 29.5.2010 v Kněžicích s místním týmem žen. V oslabené sestavě zde holky prohrály 2:4 (B:Skořepová J.,Neckařová L.). V prvním poločase se holkám nedařilo a prohrávaly už 0:3, ale ve druhém poločase zlepšily svůj výkon a dokázaly ho 2:1 vyhrát. Celková porážka tak tolik nemrzela. Dál následovala letní pauza a po ní příprava na první sezónu v amatérské soutěži "FCV-ženská liga Vysočiny".