Spoluhráči.cz klub FFO - Florbaloví Fandové Olomouc dokumenty a články Druhé přípravné utkání veteránů

FFO - Florbaloví Fandové Olomouc – článek Druhé přípravné utkání veteránů

profilové foto Roman Grabovský
Roman Grabovský

Druhé přípravné utkání veteránů

Vytvořeno:24. 10. 2011, 10:28
Autor:Roman Grabovský

V neděli 24.10.2011 sehrál tým veteránů další přípravné utkání před blížícím se vrcholem sezóny – Prague Masters. Na domácím hřišti SŠP Rooseveltova nám byl soupeřem „C“ tým FBS Olomouc. Utkání, jehož začátek byl plánován na 16 hodinu začalo a si se třičtvrtěhodinovým zpoždění. Důvodem bylo protažení předchozího programu na hale, kterým bylo judo. Do začátku utkání jsme se tak stačili všichni sejít i ti, kteří se zapomněli v šatně, kde bylo celkem husto. Při pohledu na střídačku by nejednomu týmu zaplesalo srdce. Téměř tři kompletní útoky (chyběl jeden obránce) to byl počet hráčů nastupujících do utkání. Od úvodního vhazování se hrálo v poměrně svižném tempu. I dvojice mladých rozhodčích, zbytečně nekouskovala hru a tak utkání hrané na 3 * 15 minut čistého času ubíhalo rychle kupředu. Z mnoha šancí na obou stranách v úvodní třetině žádný gól nepadl. V polovině utkání se dostali do vedení hráči FBS, kteří si vybudovali dvoubrankové vedení. Naštěstí se nám podařilo díky aktivitě Holešovských hráčů snížit. Ve třetí třetině jsme hned v úvodu korigovali na 2:2, ale po krásné akci šlo FBS opět do vedení. Náš tým se však nevzdával a zaslouženě vyrovnal a dokonce jsme šli dalším rychlým gólem do vedení. Po dorazu v našem brankovišti však FBS vyrovnalo a následně šlo do vedení, když jsme si tečovali jimi vyslanou střelu do vlastní brány. Velká příležitost na vyrovnání se nám naskytla pár minut před koncem, když balónek poskakující po brankové čáře týmu FBS odehrál hráč postavený v brankovišti. Mělo asi následovat trestné střílení, ale nevadí. Po třech klasických třetinách skončilo utkání těsnou prohrou 4:5. Vzhledem k možnosti pokračovat dál jsem se domluvili ještě na jedné třetině. Tuto jsme vyhráli 1:0, a tak následovalo 5 nájezdů na každé straně. Veteráni v nich osvědčili své mazáctví a zkušenosti zúročili ve 4 branky, zatímco soupeř jich vsítil pouze dvě.

Výsledek lze považovat za úspěch, ale do Prahy odjíždíme s loňským pokřikem: „Kdo vyhraje? Oni ! Proč? Kloboučku skoč !!!!“ Doufám, že letos najdeme nový.

FFO Olomouc – FBS Olomouc C       4:5 (0:0, 1:2, 3:3) prodloužení 1:0, nájezdy 4:2