Spoluhráči.cz klub HBC PREDATORS ČESKÁ LÍPA dokumenty a články Českolipský fanklub v Benátkách obstál

Autor:Marián Kroužel
Přílohy:

fotogalerie Turnaj v Benátkách

anketa Znáte někoho z našeho klubu?

Českolipský fanklub v Benátkách obstál středa 20.5.2009 | Jaroslav Páviš, Radek Barkman Už třetí ročník tradičního hokejbalového turnaje určeného pro fanoušky jednotlivých hokejových týmů se uskutečnil v sobotu 16. května v Benátkách nad Jizerou. Turnaje se zúčastnila mužstva po většinou z první či druhé ligy, do bojů zasáhlo také několik hokejistů. Také Českolipští vyslali do místa dění svůj tým, který hájil barvy našeho města velice dobře, když obsadil konečné třetí místo. Po tříměsíčním tréninku se fanoušci českolipského hokeje zúčastnili hokejbalového turnaje v Benátkách nad Jizerou, za účasti dalších 8 týmů. Českolipští narazili ve skupině postupně na Hradec Králové, Havlíčkův Brod a Chrudim. Ve skupině B reprezentovali své týmy fanoušci domácích Benátek nad Jizerou, Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem, Kolína a Šumperka. Českolipští hráli svůj první zápas v sobotu od 9:50 s celkem Hradce Králové, který s přehledem porazili 6:0. Druhý sobotní zápas chvíli po poledni svedli s týmem Havl. Brodu, který na turnaj přijel pouze se sedmi hráči do pole a po zranění dvou klíčových hráčů a domluvě s pořadateli do zápasu s námi nastoupili asi se čtyřmi hráči Kolína. Tento „střídavý start“, jak se ukázalo byl pro Českou Lípu velice nevýhodný, protože mužstvo Chrudimi ve skupině porazilo Havl. Brod 9:0. Systém turnaje určoval v případě rovnosti bodů vítěze skupiny s lepším skóre. Česká Lípa nastoupila do zápasu s Havl. Brodem s velkým nasazením, ale dokázala vyhrát „pouze“ 3:1. Poslední zápas sobotního programu Česká Lípa – Chrudim měl určit vítěze skupiny. Celku Chrudimi v tomto utkání stačila remíza. Česká Lípa se ujala vedení 1:0 zásluhou hrajícího brankáře Romana Matouška, které udržela až do poločasu. Turnaj se totiž hrál 2x12 minut čistého času. Mužstvo Chrudimi po přestávce přidalo na obrátkách a po zásluze vyrovnalo. Českolipský Martin Švarc zhruba 4 minuty před koncem vstřelil gól, který rozhodčí nejprve uznal, ale po velkém nátlaku Chrudimských, zejména jejich gólmana po dlouhém přerušení odvolal. Česká Lípa tedy musela otevřít hru pokud chtěla vyhrát a postoupit do nedělního finále. To se ale českolipským vymstilo, když ani Martin Švarc, ani Pavel Mrňa nedokázali proměnit stoprocentní šance. Chrudimští 2 minuty před koncem stvrdili svůj postup do finále gólem od modré čáry a vyhráli 2:1. Do nedělního zápasu o třetí místo jsme kolem třetí hodiny odpoledne nastoupili proti soupeři z Kolína. Tohoto soupeře jsme jasně přehráli a po gólech útoku Mrňa-Matoušek-Hertl jsme po zásluze zvítězili 3:1 a odvezli si po našem premiérovém startu na benáteckém turnaji výborné třetí místo. Českolipský celek na turnaji posílil brankář Predátorů Roman Matoušek, který ovšem nastupoval v poli a vstřelil krásné 3 branky, dále pak od druhého zápasu Pavel Mrňa útočník „A“ týmu hokejové Sparty Praha a také Tomáš Hertl, v juniorských letech opora obou pražských „S“ nyní hrající v druhém týmu maďarské nejvyšší soutěže Budapest Stars, kterým za pomoc tímto velice děkujeme. Sestava České Lípy: Milan Smetana - Roman Matoušek, Radek Nezbeda „C“, Martin Efler, Pavel Mrňa, Dan Švarc, Jaroslav Král, Jan Dostál, Marián Kroužel, Tomáš Hertl, Luděk Šťastný, František Musil, Ondřej Zetek, Jaroslav Páviš, Václav Karda, Martin Švarc Kustod týmu: Denis Racin, Manažer týmu: Jaroslav Páviš