Spoluhráči.cz klub Krajánci Ústí nad Orlicí dokumenty a články 05 V pětadvacetigólové přestřelce vystřelil výhru od červené Krajánkům Karel Horák v 46. minutě!

Krajánci Ústí nad Orlicí – článek 05 V pětadvacetigólové přestřelce vystřelil výhru od červené Krajánkům Karel Horák v 46. minutě!

Vytvořeno:12. 5. 2016, 10:57
Anotace:Hekticky začalo utkání s Lokomotivou. Na poslední chvíli přijel Michael Resler (18.00), ovšem brankář Jirka Kaplan byl v tuto dobu ještě v Chocni a na zápas ,,zapomněl". Krajánci byli nuceni zahájit s pěti hráči (když brankáře suploval celou první čtvrtinu Karel Horák). Ten obdržel pouhé dvě branky a od druhé čtvrtiny se mohlo začít naplno. Lokomotiva si vytvořila vedení 8:4, o které ale postupně přišla, když hattricky se blýskli Olda Čevora a opět výborně hrající Pavel Musil! Gratulujeme! Krajánky posílil Standa Husák, a tak mužstvo nakonec stav obrátilo a o branku šťastně zvítězilo.

Krajánci Ústí nad Orlicí - IHC Lokomotiva Česká Třebová 13:12 (1:2, 3:5, 5:3, 4:2)

Lépe utkání zahájili Krajánci a po přihrávce Tomáše Lesáka otevřel skóre zápasu Pavel Musil - 1:0. Karel Horák v brance inkasoval poprvé až v 6. minutě, když po přihrávce Vladimíra Dohy vyrovnával Tomáš Vavřina - 1:1. Obrat dokonal v 8. minutě po rychlé akci Vladimíra Dohy střelec Libor Teplý - 1:1.  Od druhé čtvrtiny už hráli Krajánci v brance s Jirkou Kaplanem a v 15. minutě po kombinaci Standy Husáka a Míry Reslera vyrovnával Michael Resler - 2:2. Za dalších devatenáct sekund ale využil chyby Krajánků v rozehrávce Vladimír Doha a rychlým protiútokem se perfektně trefil pod horní tyč branky Jirky Kaplana - 2:3. V 17. minutě ale po spolupráci s Miroslavem Reslerem prostřelil Martina Preislera v brance Lokomotivy po zemi Stanislav Husák - 3:3. Přesně za minutu se individuálně prosadil Libor Teplý a opět vrátil Lokomotivě vedení - 3:4. Na začátku 19. minuty pak po asistenci Martina Morkese zvýšil Ondřej Kopečný na 3:5. Za dalších devětapadesát sekund se prosadil z přihrávky Radka Morkese Libor Teplý a dokončil tak svůj hattrick v utkání - 3:6. Ve 22. minutě přišli ke slovu i Krajánci a po přihrávce Pavla Musila snížil Karel Horák na 4:6. Druhou část ale uzavřel ve 24. minutě střelou Martin Morkes na 4:7. Další branka padla až ve 30. minutě, kdy po přihrávce Ondřeje Kopečného zvyšoval Miroslav Váně na hrozivých 4:8. Jenže v in-lin hokeji ani toto vedení není nepřekonatelné a Krajánci to předvedli. Za dalších sedmnáct sekund uvolnil Karel Horák Oldřicha Čevoru a ten se málokdy mýlí - 5:8. To Krajánky nabudilo a ve 31. minutě se individuálně prosadil Miroslav Resler a snížil na 6:8. Za dalších 34 sekund po další akci neúnavného Karla Horák snižoval Oldřich Čevora na 7:8. Aktivitu Krajánků pak přibrzdil za dalších 59 sekund Miroslav Váně, který upravoval stav na 7:9. Ve 35. minutě pak přidal další gól Lokomotivy Libor Teplý z přihrávky Vladimíra Dohy a zdálo se, že Lokomotiva hrozbu vyrovnání zažehnala - 7:10. Jenže Krajánky to ve snaze o otočení výsledku nevyvedlo z míry. Ve 36. minutě po asistenci Karla Horáka snížil Pavel Musil na 8:10 a třetí část uzavřel za dalších patnáct sekund Miroslav Resler, když zužitkoval vybojovaný puk od Michaela Reslera zpoza branky - 9:10. Rozhodnout se mělo tedy v poslední, čtvrté části. Ve 38. minutě se Krajánkům podařilo vyrovnat, když další pěknou akci Karla Horáka proměnil v branku Oldřich Čevora a dokončil tak svůj hattrick v utkání - 10:10. Ve 40. minutě pak Karel Horák svou pátou gólovou přihrávkou v utkání připravil pozici pro nejstaršího hráče na ploše Pavla Musila a ten svůj výborný výkon v zápase korunoval dokončeným hattrickem a poslal tak Krajánky do vedení - 11:10. Na konci 42. minuty ale Lokomotiva vyrovnala pátou brankou Libora Teplého, kterému pozici připravil Radek Morkes - 11:11. Ve 44. minutě vybojoval na vlastní polovině puk Michael Resler a po rychlém brejku prostřelil Martina Preislera po zemi a vrátil Krajánkům vedení - 12:11. O to ale Krajánci přišli ve 45. minutě, kdy se prosadil Vladimír Doha po přihrávce Libora Teplého - 12:12. Na konci 46. minuty ale po přihrávce Tomáše Lesáka vystřelil od červené Karel Horák a puk po zemi skončil u levé tyče v brance Lokomotivy a Krajánci tak touto trefou vydřeli v gólové přestřelce třetí výhru v soutěži - 13:12.

Fakta - branky: Pavel Musil 3, Oldřich Čevora 3, Michael Resler 2, Miroslav Resler 2, Karel Horák 2, Stanislav Husák - Libor Teplý 5, Miroslav Váně 2, Vladimír Doha 2, Tomáš Vavřina, Martin Morkes, Ondřej Kopečný. Asistence: Karel Horák 5, Tomáš Lesák 2, Miroslav Resler 2, Michael Resler, Pavel Musil - Vladimír Doha 3, Radek Morkes 2, Libor Teplý, Martin Morkes, Ondřej Kopečný. Vyloučení: 0:0. Rozhodčí: Štěpán Švec. Sestava - Krajánci Ústí nad Orlicí: Jiří Kaplan (až od 2. čtvrtiny) - Stanislav Husák, Karel Mifek, Michael Resler, Miroslav Resler, Karel Horák, Tomáš Lesák, Pavel Musil, Oldřich Čevora. Sestava - IHC Lokomotiva Česká Třebová: Martin Preisler - Radek Morkes, Martin Morkes, Tomáš Vavřina, Vladimír Doha, Miroslav Váně, Libor Teplý, Ondřej Kopečný.