Spoluhráči.cz klub Krajánci Ústí nad Orlicí dokumenty a články 09 Nečekané trápení se čtyřkou Helpáků ukončil Michael Resler ve 46. minutě

Krajánci Ústí nad Orlicí – článek 09 Nečekané trápení se čtyřkou Helpáků ukončil Michael Resler ve 46. minutě

09 Nečekané trápení se čtyřkou Helpáků ukončil Michael Resler ve 46. minutě

Vytvořeno:15. 6. 2017, 11:08
Anotace:Mohlo se zdát, že zápas s Helpáky, kteří se sešli pouze ve čtyřech hráčích plus brankář bude jednoznačnou záležitostí Krajánků. Opak byl ale pravdou. Krajánci sice hned v úvodu vedli, ale pak už jen neustále dotahovali náskok soupeře, kterému se dařilo téměř vše a statečně odolával s vypětím všech sil nájezdům ústeckého celku bez možnosti odpočinku. Ještě ve 46. minutě Krajánci prohrávali 9:10, aby nakonec Jan Krejza vyrovnal na 10:10 a vítěznou branku vsítil za dalších 30 sekund Michael Resler.

Krajánci Ústí nad Orlicí - Helpáci Dlouhá Třebová 11:10 (1:2, 1:2, 4:4, 5:2)

Helpáci v okleštěné sestavě od prvních minut obětavě bránili a využívali každé možnosti ohrozit branku Jana Macáka. Přesto ve 4. minutě uvolnil Oldřich Čevora Vladimíra Dohu, který pohotovou střelou z pravé strany překvapil Martina Preislera v brance - 1:0. Vypadalo to, že to bude jednoduché, ale nebylo. Za dalších 32 sekund poslal Tomáš Vavřina do brejku Petra Šánu a ten vyrovnal na 1:1. Na začátku 7. minuty šli pak dva na jednoho Libor Teplý, který uvolnil Petra Šánu a ten poslal Helpáky do vedení - 1:2. Ve 14. minutě byl vyloučen Oldřich Čevora za sporný zákrok a i této situace se Helpáci chopili a opět Petr Šána dokončil po přihrávce Radka Morkese svůj hattrick - 1:3. Krajánci i nadále obléhali branku Martina Preislera, ale zakončení se nedařilo. Naopak ve 20. minutě ujel Radek Morkes a po jeho přihrávce se prosadil Libor Teplý - 1:4. Ve 24. minutě alespoň zmírnil trápení Oldřich Čevora, který využil přihrávku Josefa Crhy - 2:4. Třetí čtvrtinu nezahájili Krajánci zrovna moc dobře. Už na začátku 26. minuty se prosadil po asistenci Tomáše Vavřiny Radek Morkes a zvýšil na 2:5. Za dalších 67 sekund ale uvolnil Filip Luňák Josefa Crhu a ten snížil na 3:5. Za dalších 21 sekund pak po asistenci Lubomíra Nespěšného skóroval Oldřich Čevora na 4:5. Vyrovnání se ale Krajánci nedočkali. Další skulinku v obraně našel po přihrávce brankáře Martina Preislera Libor Teplý a zvýšil na 4:6. Za další dvě minuty ale uvolnil Filip Luňák Vladimíra Dohu a ten snížil pohotově na 5:6. Za daších devatenáct sekund ztratili Krajánci na polovině puk a po nahrávce Radka Morkese skóroval Libor Teplý na 5:7. Za dalších 59 sekund uvolnil Libor Teplý Tomáše Vavřinu a i jeho střela skončila za zády Jana Macáka - 5:8. Osm sekund před skončením třetí části ale po rychlém brejku Filipa Luňáka alespoň snížil stav na 6:8 střelou pod horní tyč Michael Resler. Hned po jednačtyřiceti sekundách hry posledního dějství se prosadil v pádu Vladimír Doha a dokončeným hattrickem snížil na rozdíl jedné branky - 7:8. Opět se Krajánci ale nedočkali vyrovnání. Ve 40. minutě poslal Tomáš Vavřina do brejku Radka Morkese a ten dokončil svůj hattrick na 7:9. V následující minutě zavelel k závěrečnému náporu Vladimír Doha, který po přihrávce Filipa Luňáka snížil na 8:9. Ve 42. minutě se už Krajánci dočkali vyrovnání. Po akci Josefa Crhy se trefil Oldřich Čevora a bylo vyrovnáno - 9:9. S tím se ale Helpáci nechtěli smířit a z posledních zbytků sil vrhli vše do útoku a po akci radka Morkese naposledy poslal Helpáky do vedení svým čtvrtým gólem v utkání Petr Šána - 9:10. Rozhodnutí přišlo ve 46. minutě. To po asistenci Josefa Crhy srovnal stav Jan Krejza na 10:10, aby za dalších třicet sekund po přihrávce nejlepšího hráče Krajánků Vladimíra Dohy vsítil vítězný gól do prázdné branky Michael Resler - 11:10. V závěru měli ještě Helpáci možnost přesilovky, ale po vzájemném vyloučení dalších hráčů o tuto možnost přišli, protože více hráčů neměli. I přes některé nesportovní projevy, především Petra Šány, zaslouží Helpáci obdiv za chytrou hru a za předvedený výkon by si minimálně bod zasloužili. Bohužel chyba je ale ve vedí družstva, které více hráčů, na rozdíl od Krajánků, kteří mají vzroného manažera, na utkání nesehnalo.

Fakta - branky: Vladimír Doha 4, Oldřich Čevora 3, Michael Resler 2, Josef Crha, Jan Krejza - Petr Šána 4, Radek Morkes 3, Libor Teplý 2, Tomáš Vavřina. Asistence: Filip Luňák 4, Josef Crha 3, Oldřich Čevora, Vladimír Doha, Lubomír Nespěšný - Radek Morkes 4, Tomáš Vavřina 3, Libor Teplý 2, Martin Preisler. Vyloučení: 3:1, využití: 0:1. Rozhodčí: Vojtěch Švub. Sestava - Krajánci Ústí nad Orlicí: Jan Macák - Josef Crha, Lubomír Nespěšný, Filip Luňák (1,5), Oldřich Čevora (1,5), Vladimír Doha, Jan Krejza, Michael Resler (1,5). Sestava - Helpáci Dlouhá Třebová: Martin Preisler - Radek Morkes, Tomáš Vavřina, Petr Šána, Libor Teplý (1,5).