Spoluhráči.cz klub Krajánci Ústí nad Orlicí dokumenty a články 15 Krajánci se stali zápas před koncem vítězi Oblastního přeboru v in-line hokeji v Lanškrouně!!! Gratulujeme!

Krajánci Ústí nad Orlicí – článek 15 Krajánci se stali zápas před koncem vítězi Oblastního přeboru v in-line hokeji v Lanškrouně!!! Gratulujeme!

Vytvořeno:8. 7. 2020, 9:10   (upraveno 8. 7. 2020, 9:39)
Anotace:Předposlední finálový zápas Krajánků už mohl definitivně přinést jistotu celkového vítězství v letošním nabitém Oblastním přeboru v in-line hokeji. Krajánci se museli obejít bez opor Šima, Šebka a Drobného, Choceňští zase bez Moučky, Půhoného a Pešky. Přesto se hrál vyrovnaný duel, kdy Krajánci především ve druhé části Choceň jasně přestříleli a v závěru si pak vedení udrželi a mohli slavit výhru v soutěži, když čtyřikrát se trefil Jakub Novák!

Krajánci Ústí nad Orlicí - IHC Choceň 11:9 (2:2, 6:2, 1:4, 2:1)

Po úvodním vzájemném oťukávání jako první udeřili Krajánci v 5. minutě. Stanislav Husák ml. uvolnil Vladimíra Dohu a ten otevřel skóre zápasu - 1:0. Za dalších devatenáct sekund ale Stanislav Husák ml. ztratil na polovině puk, kterého se zmocnil Filip Luňák a po jeho asistenci Pavel Držmíšek vyrovnal na 1:1. V 11. minutě byl vyloučen Lukáš Novák. Krajánci ale vybojovali puk a Stanislav Husák ml. předvedl nevídané sólo přes celé hřiště a vrátil Krajánkům vedení - 2:1. Z něj se ale radovali pouhých 21 sekund, kdy Choceň početní výhodu přece jenom využila. Filip Luňák přihrál puk Lukáši Procházkovi a jeho dalekonosná střela skončila za zády Lukáše Vavřiny - 2:2. V závěru úvodního dějství se ještě Choceň dožadovala branky, která ale nakonec správně nebyla uznána. Do druhého dějství vstoupili Krajánci v 15. minutě rychlým brejkem Lukáše Nováka a pohotovou střelou jeho bratra Jakuba, který vrátil Krajánkům vedení - 3:2. O dvě minuty později zatáhl puk až na polovinu Vladimír Doha a jeho přihrávku před branku tečoval za záda Luboše Růžičky Jiří Lunka - 4:2. Ve 21. minutě hráli Krajánci přesilovku, ovšem Jiří Lunka tak dlouho váhal s nahrávkou, až mu puk za brankou odebral Jan Krejza a po jeho přihrávce snížil Pavel Držmíšek na 4:3. Za dalších 8 sekund ale Krajánci přece jenom přesilovku využili. Stanislav Husák ml. uvolnil najetého Miroslava Reslera a jeho přesná střela skončila v brance - 5:3.  Ve 22. minutě odebral Michael Resler puk Radimu Voříškovi a po spolupráci s Lukášem Novákem zakončoval akci Jakub Novák - 6:3. Ve 23. minutě ale předvedl rychlý protiútok Radim Voříšek a po jeho přihrávce snížil Lukáš Procházka na 6:4.  O minutu později se zaskvěl Lukáš Vavřina v brance, když zlikvidoval nájezd Filipa Sajdla. Z protiútoku pak uvolnil Lukáš Novák Jakuba Nováka a ten dokončil svůj hattrick na 7:4. Za dalších 33 sekund zneškodnil Lukáš Vavřina nájezd Jana Krejzy a opět po brejku Jakuba Nováka zakončoval tentokrát Lukáš Novák - 8:4 a tak skončila i druhá část. Ve 27. minutě posunul Stanislav Husák na polovině puk na  Jakuba Nováka a ten před brankou poslal puk na hůl Michaela Reslera, který zvýšil na 9:4. Ve 30. minutě odebral Jan Krejza na polovině puk Stanislavu Husákovi ml. a snížil na 9:5. O minutu později vysunul Filip Luňák opět Jana Krejzu, který objel branku Vavřiny a přidal další gól na 9:6. Choceňští chytili chuť a ve 34. minutě vysunul Pavel Držmíšek opět Jana Krejzu a ten bombou z dálky dokončil svůj hattrick - 9:7. Začalo přituhovat a navíc ve 36. minutě byl na polovině faulován Stanislav Husák ml., což rozhodčí ponechal bez povšimnutí a Pavel Držmíšek tak mohl dokončit svůj hattrick a snížit na rozdíl branky na 9:8. Rozhodnutí mělo padnout tedy v posledním dějství. Oba celky hráli opatrně, ale ve 41. minutě uvolnil Stanislav Husák ml. na polovině Jakuba Nováka a ten zvýšil na 10:8. Ve 43. minutě poslal Miroslav Resler pas na Vladimíra Dohu, který na polovině uvolnil Lukáše Nováka a ten v zakončení nezaváhal a zvýšil na 11:8. O minutu později ale Choceň předvedla pěknou kombinaci, kdy po nahrávkách Filipa Luňáka a Pavla Držmíška snížil z úhlu Jan Krejza na 11:9. V závěru Lukáš Vavřina zneškodnil další vyloženou šanci Pavla Držmíška a v úplném závěru se ještě Choceň pokusila o zvrat při hře bez brankáře, ale už neuspěla! Radovat se z výhry i z celkového prvenství v turnaji mohli Krajánci. Gratulujeme!!!!

Fakta - branky: Jakub Novák 4, Lukáš Novák 2, Vladimír Doha, Michael Resler, Stanislav Husák ml., Jiří Lunka, Miroslav Resler - Jan Krejza 4, Pavel Držmíšek 3, Lukáš Procházka 2. Asistence: Stanislav Husák ml. 4, Lukáš Novák 3, Jakub Novák 2, Vladimír Doha 2, Michael Resler, Miroslav Resler - Filip Luňák 3, Pavel Držmíšek 2, Jan Krejza, Radim Voříšek. Vyloučení: 2:1, využití: 1:1, v oslabení: 1:1. Rozhodčí: Jiří Černý, Dominik Marek. Sestava - Krajánci Ústí nad Orlicí: Lukáš Vavřina - Lukáš Novák (2), Jakub Novák (2), Michael Resler, Miroslav Resler, Stanislav Husák st., Stanislav Husák ml., Jiří Lunka, Vladimír Doha. Sestava - IHC Choceň: Luboš Růžička - Filip Luňák (2), Pavel Držmíšek, Jan Krejza, Michal Lichtág, Radim Voříšek, Lukáš Procházka, Filip Sajdl.