Spoluhráči.cz klub Lomax Česká Třebová dokumenty a články 03 Neuvěřitelné chyby připravily Lomax v utkání s Těchonínem o body

Lomax Česká Třebová – článek 03 Neuvěřitelné chyby připravily Lomax v utkání s Těchonínem o body

03 Neuvěřitelné chyby připravily Lomax v utkání s Těchonínem o body

Vytvořeno:20. 12. 2021, 7:01   (upraveno 30. 12. 2021, 5:39)
Anotace:V dalším duelu čekal na Lomax dosud vedoucí tým soutěže Těchonín, který doplnil sestavu o bývalého lanškrounského hráče Radovana Holuba. Tento hráč nakonec pěti góly rozhodl o výhře svého týmu, který nebyl vůbec lepším celkem na ledě, ale dokázal využít neuvěřitelných chyb v řadách Lomaxu....

Lomax Česká Třebová - HC Těchonín 5:7 (2:3, 2:0, 1:4)

Na další utkání Lanškrounské hokejové ligy se omluvil brankář Pavel Peterka, a tak musel zaskočit Karel Vaněk. Na Lomax čekal dosud vedoucí tým sotěže - s nadšením hrající Těchonín, který posílil o bývalého lanškrounského hráče Radovana Holuba, který se vrátil z Ameriky do Čech a díky známostem s brankářem Tomášem Jansou byl angažován do Těchonína. Lomax zahájil náporem, ale brankář Ondra Šolc se nedal překonat. V 9. minutě předvedl Lomax námaz a poprvé zaúřadoval Radovan Holub, který poslal Těchonín do vedení - 0:1. Na konci 13. minuty ale po pěkné kombinaci Milana Hejče a Michala Schlögla dorážel puk do odkryté branky Michael Resler a vyrovnal na 1:1. Ani ne za minutu předvedl krásné sólo Martin Hapala a poslal Lomax do vedení - 2:1. V 19. minutě předvedl Lomax další neuvěřitelnou chybu a opět Radovan Holub srovnal stav na 2:2 a dvě sekundy před koncem třetiny dokonal obrat po asistenci Radovana Holuba Ondřej Exler - 2:3.

Druhá část se ale Lomaxu dokonale vyvedla. Jiří Drobný našel od modré ve 27. minutě za brankou Michaela Reslera, který předložil puk najetému Milanu Hejčovi a ten pohotově vyrovnal - 3:3. Ve 37. minutě poslal pas Jaroslav David na najetého Michaela Reslera a který tvrdou střelou přes obránce k tyči otočil stav na 4:3

Poslední dějství bylo ale totálním kolapsem Lomaxu. Ve 46. minutě po akci  Romana Richtra vyrovnal Michal Ordoš pěkným průnikem před branku na 4:4 a ve 47. minutě po dalším zaváhání hráčů Lomaxu otočil stav dokončeným hattrickem Radovan Holub - 4:5. Lomax se snažil, ale nic mu nevycházelo. Až ve 49. minutě  po přihrávce Michala Schlögla nabruslil do třetiny Těchonína Michael Resler a prostřelil jinak výborného Ondru Šolce a dokončeným hattrickem srovnal stav na 5:5. V 55. minutě ale stejný hráč chyboval v přesilovce na modré čáře, puk mu odebral Roman Richtr a po jeho přihrávce vrátil Těchonínu ve vlastním oslabení vedení Radovan Holub - 5:6. V poslední minutě přistoupil Lomax ke hře bez brankáře, ovšem puk se dostal na hůl Michala Šparlinka a Radovan Holub do prázdné branky udělal svým pátým gólem v utkání definitivní tečku za zápasem gólem na 5:7.

Góly: Michael Resler 3, Milan Hejč, Martin Hapala - Radovan Holub 5, Ondřej Exler, Michal Ordoš. Asistence: Michal Schlögl 2, Michael Resler, Jaroslav David, Jiří Drobný, Milan Hejč - Roman Richtr 2, Michal Šparlinek, Radovan Holub. Vyloučení: 0:1, využití: 0:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Jiří Černý. Sestava - Lomax Česká Třebová: Karel Vaněk (6 gólů) - Jaroslav David, Jiří Drobný, Martin Šudoma, Michael Resler, Míchal Schlögl, Milan Hejč, Martin Hapala, Martin Motyčka, Martin Dobeš. Sestava - HC Těchonín: Ondřej Šolc - Radek Fišer, Václav Šegita, David Ordoš, Roman Richtr, Michal Šparlinek, Michal Ordoš, Ondřej Exler, (2) Jaroslav Vomočil, Karel Moravec, Radovan Holub.