Spoluhráči.cz klub Lomax Česká Třebová dokumenty a články 08 Oba celky v úvodním duelu druhého kola soutěže v okleštěných sestavách, produktivnější byl nakonec Lomax a za větší aktivitu v koncovce zvítězil i v odvetě

Lomax Česká Třebová – článek 08 Oba celky v úvodním duelu druhého kola soutěže v okleštěných sestavách, produktivnější byl nakonec Lomax a za větší aktivitu v koncovce zvítězil i v odvetě

Vytvořeno:10. 11. 2021, 11:22   (upraveno 12. 11. 2021, 9:35)
Anotace:Nemoci a pandemie zasáhly do sestav obou celků, Lomax v deseti, 4dox dokonce v osmi. Lomax pouze se dvěma obránci, a tak museli v obranných řadách zaskočit zkušení Krása a Čech. Nový post statečně přijali a poprali se s tím jak jen nejlépe uměli. 4dox hrozilo rychlými brejky a dlouho Lomaxu zatápěli s produktivní koncovkou. V závěru ale Lomax přeskupil své řady a dotáhl zápas do vítězného konce!

Lomax Česká Třebová - 4dox 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)

Utkání začalo v rychlém tempu a 4dox po porážce v prvním kole od Lomaxu (2:11) se vůbec nebál. Poctivě bránil a jak se jen naskytla možnost, tak nebezpečně zaútočil. V 4. minutě se ale rozjel k nevídanému sólu obránce Martin Krása, proháčkoval se až do třetiny 4dox, kde předal puk na hůl Michala Schlögla, který trefil šibenici branky gólmana Víta Vomočila a otevřel tak skóre utkání - 1:0. I nadále měl Lomax optickou převahu, vytvářel si šance, ale 4dox opět nebezpečně hrozilo v protiútocích. Branka se naštěstí urodila opět na straně Lomaxu. Ihned po vyhraném vhazování Oldřicha Čevory střílel skrytou střelou pohotově Petr Moravec a zvýšil na 2:0. Zdálo se, že utkání nakonec bude pohodou pro Lomax, ale opak byl pravdou. Třicet sekund po vhazování ujel po pasu Štěpána Kuklíka střelec soupeře Karel Moravec a prostřelil Pavla Peterku - 2:1.

Ve druhé třetině si Lomax v úvodu vynutil tlak a ve 20. minutě ho dokonce korunoval brankou. Michael Resler zatáhl puk za branku a našel najetého Tomáše Bezdíčka, který střelou po zemi zvýšil na 3:1. Na začátku 31. minuty ale soupeř předvedl rychlý brejk, Tomáš Baumgartl poslal přihrávku za obranu na Leoše Marka a ten snížil na 3:2. Aby toho nebylo málo, tak ihned po rozehrání se zamotal puk mezi nohy obránce Lomaxu, tam ho vyšťoural opět Tomáš Baumgartl a po jeho asistenci vyrovnal pohotově Vlastimil Novák na 3:3.

Obrat pak dokonal už ve třetí části ve 29. minutě opět po rychlém brejku Leoš Marek z přihrávky Štěpána Kuklíka - 3:4. To už musel Lomax nějak zareagovat. Přeskupil řady. Michal Schlögl se posunul do útoku k Moravcovi a Čevorovi a Lunka zase k Bezdíčkovi a Mich. Reslerovi. To přineslo své ovoce už na konci 30. minuty, kdy Tomáš Bezdíček uvolnil najetého Jiřího Lunku a ten přesnou střelou vyrovnal na 4:4. Ani ne za minutu střílel po vyhraném vhazování Michaela Resler pohotově Miroslav Resler a nacvičený signál přinesl vedoucí gól Lomaxu - 5:4. Ve 41. minutě pak pojistil po rychlém protiútoky Oldy Čevory a jeho ideální přihrávce vedení velmi dobře hrající Tomáš Bezdíček na konečných 6:4. Soupeř se již nezmohl na další branku, a tak tři body do tabulky druhého kola putují Lomaxu. Pochvalu zaslouží Míra Čech i Martin Krása za snaživý výkon v obraně!!!

Fakta - branky: Tomáš Bezdíček 2, Michal Schlögl, Petr Moravec, Jiří Lunka, Miroslav Resler - Leoš Marek 2, Karel Moravec, Vlastimil Novák. Asistence: Oldřich Čevora 2, Michael Resler 2, Martin Krása, Tomáš Bezdíček - Štěpán Kuklík 2, Tomáš Baumgartl 2, Vyloučení: 0:1, bez využití. Rozhodčí: Petr Šána. Sestava - Lomax Česká Třebová: Pavel Peterka - Miroslav Resler, Miroslav Čech, Martin Krása, Jaroslav David, Michael Resler, Michal Schlögl, Tomáš  Bezdíček, Petr Moravec, Oldřich Čevora, Jiří Lunka. Sestava - 4dox: Vít Vomočil - Tomáš Baumgartl, Martin Dušek, Štěpán Kuklík, Leoš Marek, Karel Moravec, Vlastimil Novák, Jakub Novák (2), David Ordoš