Pat a Mat

Klubový web na  
 
Spoluhráči.cz klub Pat a Mat dokumenty a články Hřiště a vybavení

Pat a Mat – článek Hřiště a vybavení

Možné akce:
profilové foto Eva Šafránková
Eva Šafránková

Hřiště a vybavení

Vytvořeno:17. 3. 2008, 19:13
Autor:Eva Šafránková
Možnosti
Anotace:

Squashový kurt je dlouhý 9,75 m a široký 6,40 m. Zadní stěna kurtu bývá většinou průhledná. Na přední straně je spodní lišta, která má jiný zvuk pokud ji trefíme a je vysoká 48 cm. Pokud je tato lišta zasažena ve hře jedná se o aut.

Raketa pro squash je trošku větší a těžší než raketa pro badminton, ale je menší a lehčí než raketa na tenis. Rozměry rakety jsou: Max. délka - 686 mm Max. šířka - 215 mm Max. délka výpletu - 390 mm Max. plocha výpletu - 500 cm2. Max. hmotnost - 255 g

Míč na squash má průměr 40 mm a hmotnost 24 g. Dále se míčky rozeznávají podle odskoku či odrazu o stěny. Tento odraz reprezentuje barevná tečka na míčku. Začínající hráči používají nejčastěji míček s modrou nebo červenou tečkou, protože se velmi dobře odráží a odskakuje. Naproti tomu velmi dobří hráči, používají míček s jednou nebo dvěma žlutými tečkami, který skáče velmi málo (je tzv. pomalý). Všechny míčky po zahřátí na svou optimální teplotu se odráží zhruba stejně. Rozdíl je v tom, že každý míček má tuto provozní teplotu jinou. Začínající hráči nedokáží během hry zahřát míček tak jako hráči pokročilejší, proto používají výše zmíněné míčky s modrou nebo červenou tečkou, které se dobře odráží již ve studeném stavu.

Komentáře k tomuto článku

Přidat komentář: