RC Iuridica Praha

Spoluhráči.cz klub RC Iuridica Praha O klubu

RC Iuridica Praha – O klubu

Akademický ragbyový klub, založen roku 1955/56 Zdeňkem Slámou pod záštitou Právnické Fakulty UK. Vznik zapříčinilo zahájení výuky ragby v rámci tělesné výchovy na Karlově univerzitě Právnické fakultě. Podrobná a naprosto vyčerpávající historie se nalézá na oficiálních stránkách klubu www.arc-rugby.cz. Klub hraje své domácí zápasy na hřišti v Chrášťanech u Rudné. V minulosti prošli jeho řadami budoucí pomazané hlavy, právnická esa. Klub pořádal v minulosti zájezdy do zarhaničí a zval si zahraniční i tuzemská mužstva na přátelské zápasy. Mezitím hrál soutěž, až na pár let, kdy se z různých důvodů soutěž na Iuridice nehrála. V současné době je možnost přístupu otevřená všem, ne jen studentům Právnické fakulty. Historicky klub dosáhl nejvyššího úspěchu v sezoně 2006/2007 kdy se umístil na pátém místě po urputných bojích na závěrečných turnajích.