Eko florbal team

Eko florbal team – O klubu

něco z novin:
Pohádkový příběh završili florbalisté EKO Gymnázia třetím místem na republice

Jedovnice - Reprezentanti EKO Gymnázia Poděbrady získali na republikovém finále středních škol ve florbale bronzové medaile. Sportovní úspěch, který nemá v  patnáctileté historii školy obdoby.

Závěrečný turnaj, na kterém se utkalo šest nejlepších týmů z celé republiky, proběhl v jihomoravském městečku Jedovnice. Na finálovém turnaji se představila řada hráčů se zkušenostmi z nejvyšší florbalové soutěže a tak nebyla nouze o krásné, oku lahodící akce.

EKO Gymnázium Poděbrady – SPŠ Jihlava 3:1

„Náš první hrací den byl ve znamení mnoha kvalitních zápasů, ve kterých jsme si vedli velmi dobře. Vítězný zápas s Jihlavou nám zajistil postup do bojů o medaile,“ vyprávěl po návratu z turnaje florbalista Poděbrad Martin Hampl.

Poděbrady: Hedra, Hradecký 2.

SPŠ Jedovnice - EKO Gymnázium Poděbrady 1:0

Druhý zápas rozhodla jediná branka, kterou domácí vstřelili na začátku první třetiny. Po celé utkaní byli lepší hráči Poděbrad, ale nepodařilo se jim překonat výborného domácího gólmana, postupně na něm ztroskotali Hradecký, Hampl a následně i Hrabánek.

SPŠ Havířov - EKO Gymnázium Poděbrady 6:2

V semifinále se poděbradští florbalisté postavili pozdějšímu vítězi celého turnaje, celku Havířova. Ten využil nekoncentrovanosti poděbradské obrany a skóroval hned po dvaceti vteřinách hry. Následné vyrovnání zařídil Hradecký po krásném uvolnění od Hampla. Havířov však kontroval dvěma slepenými góly a první třetinu završil vlastní gól jinak vynikajícího Jílka.

Gymnazisté se už nezmohli na víc než na snížení havířovského vedení a nakonec odešli poraženi rozdílem čtyř branek. „Byli jsme již hodně unaveni, navíc nás bylo jen osm hráčů do pole. Havířov potvrdil roli favorita. Nám v tomto utkání chybělo trochu štěstíčka,“ řekl po zápase autor obou branek hostů Jakub Hradecký.

Poděbrady: Hradecký 2.

SPŠ Jedovnice - EKO Gymnázium Poděbrady 1:4

Poděbradským se povedla odveta za trochu smolnou porážku ve skupině a v zápase o třetí místo vrátili domácím vše i s úroky. Po bezbrankové první třetině se po výborné nahrávce Hampla prosadil dělovkou Pánek.

„Naše celková převaha se projevila i na výsledku a po brankách Borůfky a Hradeckého byl stav 3:0. Svými výbornými zákroky přiváděl diváky k úžasu brankář Týma, který za svá záda pustil jen jedinou střelu a to necelou minutu před koncem, ale vítězství a tím i třetí místo pečetil do prázdné branky Hampl a mohli jsme začít oslavovat,“ dodal po skončení turnaje profesor a trenér středočeských florbalistů Pinkas.

Poděbrady: Pánek, Borůfka, Hradecký, Hampl.

Poděbradští chlapci tímto úchvatným představením dovršili svoji spanilou jízdu a ziskem bronzové medaile se tak postarali o jeden z největších úspěchů mládeže celé historie našeho okresu.