SK Mnetěš

Popis Sportovní klub neregistrovaných sportovců
Sport Lední hokej
Obec (okres) okres Litoměřice

O soutěži vede evidenci řídící soutěže na

Převzato z  www.mnetes.cz  :

a) Tělovýchovná jednota Sokol

Předseda:   Ing. Libor Sálus

Sokol byl v naší obci založen 25.2.1917. Sokolové cvičili na sále hostince u Justů.
Za okupace chtěli založit v naší obci hokejový oddíl. Protože však veškeré spolky byly zakázány, byl oddíl založen v r. 1942 pod hlavičkou hasičů . Jeho název byl Hokejový oddíl sboru hasičů - HOSH. Tento název měli hráči i na dresech.
Hokej měl v obci velkou tradici, hrálo se na Panském rybníku a oddíl byl známý v celém okolí. V 80.letech minulého století zejména kvůli nedostatku přírodního ledu se na rybníce v Mnetěši přestalo hrát.
Hokej se však hrál dál až do r.1995 na zimních stadionech v Roudnici n.L. a na Mělníku. Ještě dnes několik rodáků z Mnetěše v hokejové tradici pokračuje.
V současné době má Sokol v Mnetěši oddíl stolního tenisu.
Dále členové Sokola využívají asfaltové hřiště v základní škole, kde se hraje nohejbal, hokejbal i volejbal.
Spolek pořádá několikrát do roka na tomto hřišti turnaje v míčových hrách dětí i dospělých. Každým rokem je také pořádán oblíbený Sokolský ples.

b) HC Mnetěš Bulls

Logo

Nový hokejový tým se rodil velmi rychle, po pár ledech v Lovosicích se chytla parta, která chtěla hrát proti jiným soupeřům než jen mezi sebou. Tak si všichni začali dávat dohromady výzbroje, když se poté, kapitán Láďa Satran doslechl o tom, že se v Roudnici nad Labem hraje liga neregistrovaných, tak už vlastně nebylo co řešit. Teda musel se navrhnout znak, jméno a dresy. V tomto ohledu se musí poděkovat Honzovi Strakovi, který má na tom nejvíce zásluh. Křtění znaku se konalo 31.5.2007 a dresy přišly o prázdninách. Každý si jistě pamatuje, jak v nich Jirka Čepek hrdě objížděl celou ves. Poté 25.2.2008 bylo oficiálně založeno občanské sdružení HC Mnetěš Bulls.

Brankáři:

Soudský Roman , Šindelář Vladislav

Obránci:

Čepek Jiří , Kolenatý Tomáš, Kubeš Ondřej , Pětník Jan, Ransdorf Jiří, Starý Otto, Šeba Jiří

Útočníci:

Blažek Aleš, Drugda Petr, Farkaš Martin, Franc Ondřej, Netyk Vladimír, Rous David, Rous Tomáš, Satran Vladimír, Sekera Václav, Sekera Vojtěch, Straka Jan, Vlastník Vít

HC Mnetěš Bulls.