Spoluhráči.cz klub Basketbal Polabiny Pardubice dokumenty a články Kobe Bean Bryant

Basketbal Polabiny Pardubice – článek Kobe Bean Bryant

Možné akce:
profilové foto Ludo Goldberger
Ludo Goldberger

Kobe Bean Bryant

Vytvořeno:7. 2. 2009, 12:45
Autor:Ludo Goldberger
Přílohy:
Možnosti
Anotace:Stálice na hvězdném nebi NBA

 

Bryant, Kobe Bean (*23.srpna 1978)

 

Zdroj: Foto z Wikipedia.org

Resumé:

            Kobe Bean Bryant se narodil v roce 1978 ve Philadelphii, stát Pennsylvania. V současnosti je členem basketbalového klubu Los Angeles Lakers a v NBA je jedinečným hráčem na pozici „shooting guard" (evropským ekvivalentem je výraz „křídlo"). Je synem bývalého hráče Philadelphia 76ers a bývalého hlavního kouče Los Angeles Sparks „Jellybean" Bryanta. Kobeho sláva započala v roce 1996, kdy byl prvním středoškolákem (am. high school) draftovaným z pozice „guard". 3x po sobě, v létech 2000 - 2002, získali spolu se Shaquille O'Nealem pro Lakers titul šampiona NBA. Po odchodu Shaquille O'Neala se Kobe stal tváří koncese jménem Lakers. V sezonách 2005 - 2006 byl vyhodnocen nejlépe střílejícím hráčem a v roce 2008 byl vyhlášen MVP (Most Valuable Player) základní části NBA.

Ocenění:

11x ve výběru NBA All-Star Game

3x šampion NBA (2000, 2001, 2002)

1x NBA MVP (NBA Most Valuable Player)

2x nejlépe skórujícím hráčem NBA (2006, 2007)

olympijský šampion (2008) a celá řada dalších ocenění

Životopis:

            Kobe Bean Bryant se narodil 23.srpna 1978 ve městě Philadelphia, stát Pennsylvania jako třetí a poslední dítě rodičů Joea a Pam, kterým se již dříve narodily dcery Sharia a Shaya. Kobeho otec Joe Bryant, legenda Philly's John Bartram High School, nenašel v NBA nikdy své pevné místo. Po absolvování univerzity v La Salle nebyl „Jellybean Joeovi" potvrzen kontrakt u týmu Golden State Warriors a jeho smlouva byla následně postoupena Philadelphii; poté se objevil v týmu San Diego Clippers a nakonec v Houston Rockets. Celkově dosáhl průměru 8,7 bodů. Bylo to právě na západním pobřeží jižní Kalifornie, kde se vyvinula Kobeho láska pro basketbal. Říká se, že již ve třech letech byl předurčený se stát hvězdou NBA.

            Po přestěhování do Houstonu, kde „Jellybean" spojil svůj sportovní život s Rockets, si Kobe uvědomil důležitost tohoto kroku pro jejich rodinu. V té době začal Kobe seriózně uvažovat o startu v NBA. Jeho nejoblíbenějším hráčem byl „Magic" Johnson, hráč, který stejně jako jeho táta hrál na křídle, ač měl postavu pivota. Joeův pobyt v Houstonu však trval jenom jednu sezonu a když Rockets neměli zájem o prodloužení smlouvy, podepsal smlouvu v Evropě, konkrétně v Rieti v Itálii. Tento tah se pro Kobeho a jeho sestry ukázal prozíravým pro získání důležitých životních zkušeností. Vzhledem k tomu, že se ocitli v pro ně neznámém a cizím prostředí, museli více spoléhat jeden na druhého. V průběhu několika měsíců všichni tři plynně mluvili italsky.

            Kobeho sen o kariéře v NBA posílil způsob hry jeho otce a nadšení italských fanoušků, kdy Joe Bryant dosahoval 30 - 40 bodů za večer. Kobe dostával šanci rozvíjet své dovednosti každé léto, kdy se Bryantovi vraceli do USA ke své rodině a přátelům. Na radu svého otce a bratra matky Pam začal v deseti hrát městskou ligu za Sonny Hill.

            Po ukončení své hráčské kariéry se Joe rozhodl pro trvalý návrat do USA. V té době Sharia a Shaya začaly uvažovat o studiu na univerzitě a Kobe byl připraven pokračovat ve vzdělávání na střední škole. Joe přijal místo asistenta trenéra na univerzitě La Salle a Bryantovi se usadili poblíž Philadelphie, 10 mil od hlavní trasy, v městečku Ardmore. Na Lower Merion High School udělal Kobe jako nováček ze studentského družstva tým es. V nižším stupni studia (junior) se cítil spokojeně. Výška 6 stop 5 palců jej předurčovala k hře mimo vymezené území, a proto tak začal uvažovat o hře na pozici „guard". Trenér Gregg Downer prohlásil: „...viděl jsem hodně hráčů středoškolského basketbalu, ale nikdy jsem neviděl nikoho takového jako byl Kobe..."

            V průběhu nižšího stupně na střední škole (1994 - 1995) dosáhl průměrů 31,1 bodů, 10,4 doskoků a 5,2 asistence na zápas a byl po zásluze jmenován hráčem roku Pennsylvánie. Ve vyšším stupni (senior) středoškolského studia dosahoval tak dobrých výsledků, že toto bylo důvodem, že na jeho dveře doslova klepali různí skautové z celé země. Na vrcholu seznamu byli zástupci univerzity North Carolina, Duke, Villanova, and Michigan. Nicméně poté, co středoškolák Kevin Garnett obsadil v červnu 1995 první místo draftu, začal Kobe zvažovat své šance pro karieru v NBA. V dalším působení na Lower Merion pomohl školnímu družstvu k prvnímu státnímu titulu po 42 letech při skóre 32 - 3 zápasům a natrvalo zapsal Lower Merion do středoškolské basketbalové mapy. Bryant ukončil tento rok s průměrem 30,8 bodů na zápas a při dosažení celkového počtu 2 883 bodů otřásl pennsylvánským školním rekordem stanovený Wiltem Chamberlainem.

            Na jarní tiskové konferenci v tělocvičně Lower Merion ukončil veškeré spekulace o své další cestě prohlášením, že předá svůj talent do služeb NBA. Krátce po podepsání smlouvy s agenturou The William Morris, podepsal dlouholetý kontrakt s firmou Adidas a Sprite. Tyto zprávy však vyvolaly smíšené pocity. Zatímco někteří žurnalisté věřili, že Kobe je připraven na dráhu v NBA, jiní kritizovali jeho rodiče Joea a Pam, že dotlačili svého syna k špatnému rozhodnutí. Dále začaly diskuse i o tom, zda Bryant, stejně jako Garnett, bude vybrán v draftu.

            Los Angeles Lakers a jejich prezident Jerry West byli přesvědčeni, že Kobemu je předurčeno stát se hvězdou, a jeho výchovu považovali za svoji výhodu. Po vybrání Dereka Fishera v 1. kole draftu z 24 místa, si Bryanta vybralo jako 13. Charlotte Hornets, kteří jej obratem výměnili do Lakers za Vlade Divace. To umožnilo L.A. vytvoření platového prostoru k tomu, aby následně uzavřelo smlouvu s hráčem Orlanda se statutem volného agenta, Shaquillem O'Nealem. Tady začíná epocha dynastie se jménem Los Angeles Lakers. Kobe začal svojí profesionální karieru ve svém oblíbeném týmu hrajíc po boku hráčů jako byli Nick Van Exel, Elden Campbell, a starý přítel , Eddie Jones. Trenérem byl Del Harris, který byl hlavním koučem u Houston Rockets v době, kdy tam jednu sezonu působil Joe Bryant.

            S Lakers podepsal Kobe 3-letý kontrakt na 3,5 miliónů dolarů, koupil dům v Pacific Palisades a jeho rodina se za ním odstěhovala do Kalifornie. V lednu jeho první sezony umožnil trenér Harris Kobemu start v NBA - bylo mu přesně 18 let, 5 měsíců a 5 dnů a stal se tak nejmladším hráčem v historii ligy. V průběhu All Star Weekend nastřílel v zápase nováčků (Rookie Game) rekordních 31 bodů a vyhrál soutěž ve smečování (Slam Dunk Contest). V souvislosti s tím jej pochválila legenda NBA Michael Jordan slovy: „Vidím v něm hodně ze seba sama, o tom není pochyb". V sezoně 1997 - 1998 se stal šestým hráčem v týmu L.A. Lakers, hrál 20 až 30 minut a jeho průměr se zvedl na skoro 18 bodů za zápas. V tom samém roce se stal nejmladším All-Star v historii ligy.

 

            Uprostřed výluky v roce 1998 věnoval čas nahrávání hip-hopového CD, které však nikdy nebylo vydáno. Zde, ve stejné budově, však potkal svojí příští manželku Vannesu Laine, dospívající tanečnici, která zde natáčela hudební klip. Svatbu měli na jaře roku 2001. Mají spolu dvě dcery, Natalii Diamante (* 19.1.2003 ) a Giannu Marion-Onore (*1.5.2006).

            Mezitím Kobe našel své pevné místo v základní pětce Lakers a byl jmenován do třetího týmu All-Star NBA. V roce 1999 přiměla prohra v play-off se San Antonio Spurs kouče Phila Jacksona k tomu, aby pomohl Kobemu a Shaqovi nalézt cestu k sobě a vyříkat si to z očí do očí. Výsledkem byl zisk titulu šampionů NBA třikrát po sobě v letech 2000 - 2002 a Kobe se zároveň stal 4x hvězdou hvězd (All star).

            Během své kariéry však Bryant neměl vždy na růžích ustláno. V sezoně 2002 - 2003 Lakers bojovali o znovuzískání vítězné formy, poté, co se po zranění vrátil O'Neal, ale sezonu ukončili již ve 2. kole play-off, stop jim vystavilo opět mužstvo ze San Antonia. I v rovině osobního života, po 6 letech budování důvěryhodné pověsti, se Kobemu nevedlo nejlíp, když byl obviněn ze sexuálního násilí na 19-leté pracovnici kalifornského hotelu Katelyn Faber. Kobe potvrdil, že mezi nimi skutečně došlo k sexuálnímu styku, ale stalo se tak po oboustranném souhlasu. I přes mimosoudní vyrovnání utrpěl Kobeho marketingový obraz těžkou ránu.

            Sezona 2003 - 2004 přinesla Bryantovi průměr 24 bodů na zápas, ale také prohru ve finále NBA s Detroit Pistons. Po této sezoně odešel kouč Phil Jackson a O'Neal byl „vytrejdován" do Miami Heat. Bryant tak zůstal jediným z původní pětky postavené pro úspěch v play-off. Vyjímečnou událostí v sezoně 2004 - 2005 se tak stal souboj Lakers proti Heat na Boží hod vánoční. Navzdory Kobeho 42 bodům Miami zápas v prodloužení vyhrálo. To byl ale jenom jeden ze 48 prohraných zápasů, který dostal Lakers na poslední místo Pacifické divize.

            Návrat Phila Jacksona v sezoně 2005 - 2006 na lavičku Lakers v roli hlavního kouče zvýšil jejich šance na zisk titulu. V Bryantovi a Lamaru Odomovi viděl Jackson novou kombinaci spoluhráčů podobné dvojici Michael Jordan-Scotie Pippen. Bryant ukončil tuto sezonu jako nejlépe střílející hráč NBA s průměrem 35,4 bodů na zápas. Základní část soutěže ukončili s poměrem výhra/prohra 45 - 37, aby se pak v play-off utkali s Phoenix Suns. Zranění zasáhla do pokusu o znovuvzkříšení v této sezoně a i přesto se do února drželi v horních patrech tabulky divize. Pozoruhodný byl Bryantův souboj proti LeBronu Jamesovi (head to head) v All Star Game, který mimo jiné přivedl ZÁPAD k vítězství a Kobe byl vyhlášen MVP zápasu. „Kobe je ukázkou toho, na co by měl mladý hráč aspirovat. Každým rokem se učil být lepším hráčem s úsilím učinit svou hru komplexnější a nyní není jenom chlapcem v záři reflektorů, ale vynikajícím hráčem NBA", řekl o něm head kouč NBA Larry Brown.

Závěrem:

            Kobeho vůdčí schopnosti byly postoupeny náročné zkoušce  především po odchodu Shaquilla O'Neala. Je zřejmé, že nyní již asi pochopil, co je potřeba udělat, aby byli on a jeho spoluhráči lepší. Pokud však Lakers chtějí projít v play-off dále, zůstáva zásadní otázkou, jestli můžou získat další titul šampiona NBA bez přítomnosti silného muže po boku Kobeho. Zatím to vypadá, že ne ...

Pozn.: „Jestli vám jméno Kobe připadá zvláštní, pak to je tím, že se jedná o název steaku, který rodiče Kobeho Bryanta zahlédli na jídelním lístku v jedné restauraci krátce před narozením syna".

Komentáře k tomuto článku

https://allblogger5.blogspot.com/2019/06/samsung-galaxy-s9-gets-night-mode-and.html

vložil harshak9 va, 18. 6. 2019, 11:44
anonymní příspěvek

Dqfansurvey is quite famous for its mouthwatering desserts, especially for their creamy ice-creams and tempting milkshakes 

Dairy Queen 

Dqfanfeedback.com

chocolatey.org/profiles/tellpizzahuts

Vloženo  24. 8. 2019, 9:18
anonymní příspěvek

192.168.0.1 is one of the commonly used IP address which we come across frequently.

Vloženo  25. 10. 2019, 12:35
anonymní příspěvek

guides & coupons for helium 10 is a web-based software that offers a comprehensive suite of tools to assist Amazon sellers to find relevant keywords, optimize their listings and make a LOT more money!

Vloženo  12. 12. 2019, 9:34
anonymní příspěvek

https://mtnid88.com/  Are you looking for a thorough toto site? We recommend toto sites suitable for your desired conditions!

Vloženo  16. 3. 2020, 11:53
anonymní příspěvek

Badam khane k fayde for healthy living

Vloženo  13. 10. 2020, 16:18
anonymní příspěvek

situationistapp, is one of the best place to explore the gaming and tech guies and for freebies, thank y9u so much. 

situationistapp
Vloženo  22. 11. 2020, 11:43
anonymní příspěvek

Logozel is a platform where you can get Business Logo Services with 100% customer satisfaction and at an amazing price rate, Check out our website for more details.

Vloženo  23. 11. 2020, 18:55
anonymní příspěvek

awesome site :D fence company miami

 
Vloženo  9. 12. 2020, 10:27
anonymní příspěvek

uhh great aluminum welding

 
Vloženo  12. 1. 2021, 12:11
anonymní příspěvek

thanks alot for this. keep up the good work admin! lifecoachrochester.com

Vloženo  14. 1. 2021, 15:28
anonymní příspěvek


Hi, I recommend you to visit my website hope you like it. Yours are very informative and you are obviously very knowledgeable in this area. You have opened my eyes to varying views on this topic with interesting and solid content.
<a href="https://yhn876.com"="_blank">카지노사이트</a>
https://yhn876.com 카지노사이트

 

Vloženo  15. 1. 2021, 4:04
anonymní příspěvek

wow nice work admin i love it! https://weddingphotographerssiouxfalls.com

Vloženo  26. 1. 2021, 9:08
anonymní příspěvek

úžasné stránky https://painterslascruces.com

Vloženo  27. 1. 2021, 6:21
anonymní příspěvek

I have read so many articles or reviews regarding the blogger lovers but this article is really a nice piece of writing.
Please visit our website. Thank you!
<a href="Https://yhn876.com"="_blank">카지노사이트</a>
https://yhn876.com 카지노사이트

 

Vloženo  5. 3. 2021, 5:50
anonymní příspěvek

I love the ideas, informations and the designs in here. Thank you for your absolutely good website. Just wanna recommend our site, here's the link: <a href="Https://yhn876.com" target="_blank">카지노사이트</a>
Https://yhn876.com 카지노사이트

Vloženo  25. 3. 2021, 4:47
anonymní příspěvek

Full of surprises this is amazing, so interesting, i like it. I just wanna recommend our site, try to visit here: <a href="Https://yhn876.com" target="_blank">카지노사이트</a>
Https://yhn876.com 카지노사이트

Vloženo  8. 4. 2021, 8:08
anonymní příspěvek

took me time to read the forum but its actually great. People should know about this more. https://deckbuilderslittlerockar.com

Vloženo  9. 4. 2021, 17:05
anonymní příspěvek

Please continue this great work and I look forward to more of your awesome blog posts. Visit our website too. 안전놀이터 https://pmx7.com/ 안전놀이터

Vloženo  17. 4. 2021, 7:27
anonymní příspěvek

This post is good enough to make somebody understand this amazing thing, and I’m sure everyone will appreciate this interesting things. Visit our website too.
<a href="https://ecw7.com" target="_blank">클릭</a> https://ecw7.com 클릭

Vloženo  23. 4. 2021, 6:48
anonymní příspěvek

 

 

wow interesting article thanks for this!

دانلود آهنگ جدید

Vloženo  26. 5. 2021, 15:27
anonymní příspěvek

Kobe is legendary

 

 

pole barns cheyenne wy

 
Vloženo  13. 10. 2021, 8:45
anonymní příspěvek

All wrapped in one he was so many sins
cabinetswaco.com

Vloženo  20. 10. 2021, 12:18
anonymní příspěvek

wow great movierulz

Vloženo  23. 10. 2021, 15:34
anonymní příspěvek

learned alot! https://breastaugmentationportlandor.com

Vloženo  25. 11. 2021, 14:36
anonymní příspěvek

Time, mystical time financialadvisorphoenixaz.com

Vloženo  28. 1. 2022, 12:48
anonymní příspěvek

TunnelBear Crack

TunnelBear VPN Crack Privacy is the most important thing today. Everyone wants the security of their privacy and their data. Therefore, some developers decided to fix this problem. Therefore, they create a virtual private network (VPN) for PCs in order to provide safe Internet browsing. 

 
Vloženo  1. 3. 2022, 10:37
anonymní příspěvek

PicsArt MOD  Crack PK, with over 250 million downloads from Google Play Store, is the best app for editing and debugging. Now you can use the Professional Toolbox to make the most creative edits to your unforgettable photos. PicsArt MOD APK combines the best features of many image apps, it is one of the best and most comprehensive photo editors available in the market for free for Android devices. photo editing tools and filters. The main focus of PicsArt Photo Studio for PC is to provide users with quick personalization of photos and, with just a few cl

Vloženo  1. 3. 2022, 11:13
anonymní příspěvek

Movavi Photo Editor Crack Movavi Photo Editor Key With this smart and easy-to-use tool, you can easily make your photos look their best. Adjust image quality with the click of a mouse or manually adjust image settings. Remove all unnecessary items from your photos. Accidentally included things, power lines, unwanted shadows, and random people? Scan them all, big or small, with just a few clicks

Vloženo  1. 3. 2022, 12:05
anonymní příspěvek

Topaz Studio Crack

Topaz Studio Crack is an amazingly professional and feature-rich photo editing program that can help with color photography. It uses image processing technology to provide you with lightning effects software. Your laboratory image improvement techniques. It is used as a server program for Topaz plugins or as a plugin in Photoshop and Lightroom, so you can run it when you need it.

 
Vloženo  1. 3. 2022, 12:35
anonymní příspěvek

iBackup Viewer Pro Crack


iBackup Viewer Pro Crack Mac is perhaps the most popular iPhone backup software that can easily export contacts, recordings, music, call logs, photos.

Vloženo  1. 3. 2022, 12:55
anonymní příspěvek

These days, the small screen has some very big things to offer, And Pinoy Teleserye is the best platform which provides you the all the best programs on Lambingan. This is a smart blog. I mean it. You have so much knowledge about Pinoy Lambingan, and also have so much passion about Pinoy Tv.Equally, I've documented any site into my one of the striking! Just update some more information about &amp; Pinoy Flixwhich are still not updated. Watch latest Pinoy Teleserye,Pinoy Tv, anyone with a mobile phone, iPad or laptop can see tv shows Lambingan on the internet.

Vloženo  29. 7. 2022, 15:29
anonymní příspěvek

I really enjoyed to read this article Pinoy Tv. Information you shared in this article was very usefull thank you Pinoy Teleserye. Pinoy lambingan is a great platform that refers to Filipinos and their culture within the Philippines and overseas Filipinos among Filipino Diasporas. Please reload the page if any error appears and also bookmark our website Pinoy Lambingan enjoy the latest updates Lambingan online. Almost all of these dramas and shows are launched by the GMA and ABS CBN networks Our website provides Pinoy Flix Shows to users with the most recent online series and episodes within the simplest HD quality on Pinoy Teleserye.

Vloženo  29. 7. 2022, 15:35
anonymní příspěvek

Thanks for such an informational Article. Love It.

Removals Company in London Moving Company in London Movers in London Office Removal in London Man and Van in London House Removals in London Packers and movers in London Relocation Company in London Commercial Removals Local Movers Long Distance Mover Removals Company in London Moving Company in London Movers in London Office Removal in London Man and Van in London House Removals in London Packers and movers in London Relocation Company in London Commercial Removals Local Movers Long Distance Mover Removals Company in London Moving Company in London Movers in London Office Removal in London Man and Van in London House Removals in London Packers and movers in London Relocation Company in London Commercial Removals Local Movers Long Distance Mover 

Vloženo  22. 8. 2022, 14:21
anonymní příspěvek

F1 Renovations is one of the leading renovation companies all over the UK. We provide painting and decorating services, including all types of decoration like house renovation, kitchen renovation, bathroom renovation, tiling, flooring, etc. We provide quality service at cheap rates.

Removals Company | Removals Company | Office Removal in London | Office Removals London | Relocation Companies London | Removals Company in London | Moving Company in London | Moving Company | Movers in London | Man and Van in London | House Removals in London | House Removals | Packers and movers in London | Packers and movers London | Movers and Packers in London | Relocation Company in London | Commercial Removals | Local Movers | Long Distance Mover | Long Distance Movers | Long Distance Moving Company | renovations | london renovations | renovation companies in london | renovations company london | house renovation in london | Kitchen renovation london | Kitchen fitting london | Kitchen fitters in London | bathroom renovations london | painters and decorators in london | painting and decorating in london | painters in london | london decorators | vinyl tile flooring | vinyl flooring | laminate flooring | parquet flooring | wood flooring | parquet flooring london | luxury vinyl flooring | lvt flooring | wood flooring london | karndean flooring | herringbone flooring | laminate flooring london | amtico flooring | bathroom floor tiling | bathroom tiling | kitchen tiling | floor tiling | porcelain tiling | terrazzo tiling

Vloženo  25. 9. 2022, 11:57
anonymní příspěvek

We are Provide extreme Sexual Pleasure. VIP Young Females Escorts, Collage Girl, Indendent Call Girls in islamabad. Avail 24/7 Book Now.

Vloženo  12. 1. 2023, 12:00
anonymní příspěvek

Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls Call Girls

Vloženo  13. 1. 2023, 16:15
anonymní příspěvek

https://medital.id/

Vloženo  19. 1. 2023, 17:48
Přidat komentář: