Spoluhráči.cz klub Krajánci Ústí nad Orlicí dokumenty a články 12 Vstup do finálové šestky se díky pomoci dvojčat Novákových vydařil a odnesla to lanškrounská Panda!

Krajánci Ústí nad Orlicí – článek 12 Vstup do finálové šestky se díky pomoci dvojčat Novákových vydařil a odnesla to lanškrounská Panda!

Vytvořeno:29. 6. 2020, 10:54   (upraveno 29. 6. 2020, 11:23)
Anotace:Na úvodní duel finálové šestky se omluvilo hned pět hráčů základní sestavy. Ochotně ale vypomohli dvojčata Lukáš a Jakub Novákové, kteří hrají profesionálně in-line hokej ve Francii. Panda nastoupila bez svého nejlepšího hráče Tomáše Fořta a to byl kámen úrazu. Krajánci zvládli výborně poslední čtvrtinu a nakonec zaslouženě zvítězili!

Krajánci Ústí nad Orlicí - Panda Lanškroun 11:9 (1:1, 1:1, 2:5, 7:2)

V úvodu zahajovali Krajánci pouze v šesti. Nejdříve se totiž omluvil na poslední chvíli Karel Mifek a Miroslav Resler si spletl čas zahájení a přicestoval až na zahájení druhé části. Krajánci ale vstoupili do zápasu velmi dobře a už v 1. minutě vybojoval na polovině hřiště puk Lukáš Novák a střelou k tyči otevřel skóre zápasu - 1:0. Ve 4. minutě ale Krajánci špatně střídali a nabídnutou přesilovku využil tečovanou střelou po přihrávce Jana Nastoupila Vít Brejša - 1:1. V 16. minutě byl vyloučen Filip Krystl a také druhou početní výhodu Panda využila, když vhazování vyhrál Jan Boruch a střela Jana Nastoupila skončila opět za zády Lukáše Vavřiny - 1:2. V 18. minutě se ale vydařila kombinace Michaela Reslera a Jakuba Nováka a Lukáš Novák vyrovnal na 2:2 a uzavřel tak druhou část. Ve 25. minutě hráli Krajánci přesilovku, ovšem Panda získala puk. Útočník Pandy ale poslal zpětnou přihrávku přímo na hůl Jiřího Drobného st. a ten nezaváhal a střelou po zemi využil početní výhodu a vrátil Krajánkům vedení - 2:3. Ve 26. minutě ztratil Michael Resler za vlastní brankou smolně puk, toho využil Patrik Konečný a po jeho rychlé přihrávce vyrovnal Petr Mík ml. na 3:3. To odstartovalo střeleckou úspěšnost Pandy ve třetí části. Za dalších dvacet sekund po rychlém protiútoku Jana Borucha a jeho přihrávce si vybruslil před branku Tomáš Markl a dokonal obrat - 3:4. Ve 28. minutě byl vyloučen opět Filip Krystl, toho využil Petr Mík ml. a po jeho přesné přihrávce zvýšil Tomáš Markl na 3:5. Ve 30. minutě se pak ujala po asistenci Víti Brejši střela z dálky od Tomáše Pachla a bylo to už 3:6. O dvě minuty později se zdařil rychlý výpad Dominika Fořta a pohotová střela Vití Brejši skončila po zemi opět za zády Lukáše Vavřiny - 3:7. Ve 36. minutě nakopla Krajánky branka Michaela Reslera po přesné přihrávce Jakuba Nováka - 4:7. Do posledního dějství totiž Krajánci vstoupili přímo raketově. Ve 37. minutě přihrával pohotově Jiří Drobný a stejně pohotově zakončoval Vladimír Doha - 5:7. Za pár sekund zaútočil Lukáš Novák, jeho střelu mimo vrátil před branku Filip Krystl a Jakub Novák snížil už na 6:7. Neuběhla ani minuta a Lukáš Novák uvolnil Jakuba Nováka a jeho střela skončila u tyčky Radka Ehrenbergera a bylo vyrovnáno 7:7. Ve 38. minutě ale nadšení Krajánků přibrzdil po rychlé akci Patrika Konečného Tomáš Markl, který tak dokončil svůj hattrick a vrátil Pandě vedení - 7:8. O minutu později ale rychle zaútočil Lukáš Novák a Jakub Novák dokončil svůj hattrick a vyrovnal na 8:8. Ve 42. minutě vyhrál vhazování Vladimír Doha a ihned pohotově vystřelil a poslal Krajánky do vedení - 9:8. Ve 44. minutě hráli Krajánci přesilovku. Panda ale získala puk, Jan Nastoupil poslal do brejku Tomáše Markla, který trefil horní tyč a puk mířil vysoko nad. Spadl ovšem na záda Lukáše Vavřiny a do branky a bylo vyrovnáno - 9:9. Smolná branka ale Krajánky nerozhodila a ti přesilovku přece jenom využili. Lukáš Novák zatáhl po pravé straně puk, počkal si, až mu najede jeho dvojče Jakub a ten se nemýlil a poslal střelou k tyči Krajánky do vedení - 10:9. V úplném závěru přistoupila Panda ke hře bez brankáře. Puk ale získal Jakub Novák a poslal ho na najetého Lukáše Nováka, který pečetil výhru dokončeným hattrickem na konečných 11:9.

Fakta - branky: Jakub Novák 4, Lukáš Novák 3, Vladimír Doha 2, Michael Resler, Jiří Drobný st. - Tomáš Markl 4, Vít Brejša 2, Petr Mík ml., Tomáš Pachl, Jan Nastoupil. Asistence: Lukáš Novák 4, Jakub Novák 3, Filip Krystl, Michael Resler, Jiří Drobný st. - Patrik Konečný 2, Jan Nastoupil 2, Jan Boruch 2, Petr Mík ml., Vít Brejša, Dominik Fořt. Vyloučení: 4:2, využití: 2:3, v oslabení: 1:1. Rozhodčí: ???. Sestava - Krajánci Ústí nad Orlicí: Lukáš Vavřina - Lukáš Novák, Jakub Novák, Miroslav Resler, Michael Resler, Filip Krystl (6), Vladimír Doha (2), Jiří Drobný. Sestava - Panda Lanškroun: Radek Ehrenberger - Tomáš Markl (2), Petr Mík ml., Tomáš Pachl, Patrik Konečný, Vít Brejša, Dominik Fořt, Jan Nastoupil, Jan Boruch (2), Radovan Holub.