Spoluhráči.cz klub Krajánci Ústí nad Orlicí dokumenty a články 16 Krajánci potvrdili první místo a svou neporazitelnost ve finálové skupině s celkem Litomyšle!!

Krajánci Ústí nad Orlicí – článek 16 Krajánci potvrdili první místo a svou neporazitelnost ve finálové skupině s celkem Litomyšle!!

Vytvořeno:15. 7. 2020, 11:41   (upraveno 15. 7. 2020, 12:22)
Anotace:Ani drtivý nástup Litomyšle se střelcem Jirkou Drobným mladším Krajánky na kolena nesrazil. Ti bez střelce Šima, dále Husáků, Šťastného a Drobného st. museli zabojovat, ovšem otěže osudu utkání vzali do svých rukou dvojčata ,,Novákovic" s Patrikem Šebkem, když jim velmi dobře sekundoval Vladimír Doha. Zbytek týmu se snažil neinkasovat a to se celkem dařilo. V závěru musel pro zranění kolene odstoupit Miroslav Resler a Krajánci hlavně drtivé poslední čtvrtině nakonec opět zvítězili! Gratulujeme a přejeme všem Krajánkům, co se letos na výsledcích podíleli krásné letní prázdniny a podařenou dovolenou!!!

Krajánci Ústí nad Orlicí - IHC Litomyšl 14:9 (1:3, 4:2, 3:3, 6:1)

Litomyšl měla drtivý nástup do zápasu a už ve 45. sekundě hry uvolnil Jiřího Drobného ml. a jeho střela skončila za zády Lukáše Vavřiny - 0:1. V 6. minutě poslal pas Matěj Bažant na červenou čáru opět na Jiřího Drobného ml. a jeho další pohotová střela zase skončila v síti - 0:2. V 11. minutě to oba zopakovali a opět Matěj Bažant našel na červené Jiřího Drobného ml. a ten dokončil svůj hattrick na 0:3! Za necelou minutu ale Michael Resler vyhrál v útočném pásmu vhazování přímo na hůl Patrika Šebka, ten našel u branky volného Jiřího Lunku, který střelou pod horní tyč snížil z úhlu na 1:3 a uzavřel tak úvodní dějství. Úvod druhé části byl opět pro Litomyšl veselý. Ve 14. minutě poslal Matěj Bažant pas na červenou čáru, kde byl připraven Ondřej Dvořák, ten prodloužil přihrávku opět na Jiřího Drobného ml. a bylo to 1:4. V následující minutě ale roztočili Krajáni u branky Litomyšle kolotoč. Lukáš Novák poslal puk na Patrika Šebka a ten na Jakuba Nováka a jeho pohotová střela skončila za zády brankáře Petra Misiorse - 2:4. V 18. minutě byl vyloučen Ondřej Novák z Litomyšle, což Krajánkům pomohlo. Po kombinaci Lukáše Nováka a Patrika Šebka snížil Vladimír Doha na 3:4. Ve 20. minutě ale obral Filip Vomočil o puk Patrika Šebka a Jakub Voříšek odpověděl na 3:5. To ale Krajánky opět nezlomilo. Ve 23. minutě při hře 3 na 3 jel Vladimír Doha sám na brankáře Litomyšle a jeho střelu následně poslal do sítě Lukáš Novák - 4:5. Ve 24. minutě pak Patrik Šebek v rohu vybojoval puk, vybruslil si před branku a uzavřel první polovinu vyrovnávací brankou na 5:5. Ani vstup do třetí čtvrtiny nevyšel Krajánkům podle jejich představ. Ve 27. minutě předvedl pěknou akci Ondřej Novák a Jiří Drobný vrátil Litomyšli vedení - 5:6. Ve 30. minutě vybojhoval ale ve vlastním pásmu Jiří Lunka puk, poslal ho na Patrika Šebka, který své sólo zakončil vyrovnávací brankou - 6:6. Za necelé dvě minuty  ale Vladimír Doha ztratil na polovině puk, Filip Vomočil uvolnil Ondřeje Dvořáka a jeho bomba po zemi skončila v síti - 6:7. Za dalších osmašedesát sekund odebral Jiří Lunka puk Filipu Vomočilovi, za červenou čárou ho poslal na najetého Michaela Resler. Ten u branky poslal zpětnou přihrávku na dobře najetého Filipa Krystla a bylo vyrovnáno - 7:7. V následující minutě šli Krajánci poprvé v utkání do vedení. Lukáš Novák poslal na červenou čáru přesný pas na najetého Patrika Šebka, který se nemýlil a dokončil svůj hattrick - 8:7. Za dalších dvaašedesát sekund uvolnil Jakub Voříšek Filipa Vomočila, který zajel za branku a po jeho přihrávce překvapil Lukáše Vavřinu v brance Michal Budina - 8:8. Rozhodnout se tedy mělo v posledním dějství, kdy musel pro zranění kolene odstoupit Miroslav Resler. Konečně se Krajnkům vstup do čtvrtiny vydařil. Po kombinaci Patrika Šebka a Lukáše Nováka poslal opět Krajánky do vedení Jakub Novák - 9:8. Za další minutu uvolnil Patrik Šebek pro změnu Jakuba Nováka a Lukáš Novák zvýšil na 10:8. To hráče Litomyšle definitivně zlomilo a začali se více věnovat diskuzím s rozhodčím. Ve 41. minutě předvedl rychlý brejk Lukáš Novák, poslal puk na bratra Jakuba. Ten si ho vyměnil s Patruikem Šebkem a zvýšil na 11:8 a také dokončil svůj hattrick. Za dalších 24 sekund po kombinaci Patrika Šebka a Lukáše Nováka mířil přesně Jakub Novák - 12:8.  Následně si vykoledoval za protesty Matěj Bažant dva desetiminutové tresty a musel předčasně pod sprchy. Krajánci následně hráli pár sekund přesilovku 4 na 2, ale v pokračující přesilovce 4 na 3 vybojoval Lukáš Novák za brankou puk, našel najetého Vladimíra Dohu, který upravil stav na 13:8. A stále to Krajánkům bylo málo. Ve 46. minutě si Jakub Novák vyměnil puk s Patrikem Šebkem a blafákem upravil stav na 14:8. V poslední minutě ještě ujel Jiří Drobný ml. a po jeho přihrávce snížil Jakub Voříšek na konečných  14:9. Za dalších 29 sekund neudržel nervy na uzdě Ondřej Novák, napadl Michaela Reslera a protože to byl jeho třetí trest v utkání, tak také musel předčasně pod sprchy.

Fakta - branky: Jakub Novák 5, Patrik Šebek 3, Lukáš Novák 2, Vladimír Doha 2, Filip Krystl, Jiří Lunka - Jiří Drobný ml. 5, Jakub Voříšek 2, Michal Budina, Ondřej Novák. Asistence: Patrik Šebek 8, Lukáš Novák 6, Michael Resler 2, Jiří Lunka 2, Vladimír Doha, Jakub Novák - Matěj Bažant 3, Filip Vomočil 3, Ondřej Novák 2, Jiří Drobný ml., Michal Budina, Jakub Voříšek. Rozhodčí: ???. Vyloučení: 1:5, využití: 2:0, v oslabení: 0:0. Sestava - Krajánci Ústí nad Orlicí: Lukáš \Vavřina - Jakub Novák (2), Lukáš Novák, Michael Resler, Miroslav Resler, Patrik Šebek, Vladimír Doha, Filip Krystl, Jiří Lunka. Sestava - IHC Litomyšl: Petr Misiors - Ondřej Dvořák (16), Jiří Drobný ml. (2), Matěj Bažant (20), Jakub Voříšek, Filip Vomočil,  Ondřej Bláha, Michal Budina (2).