Najdi si spoluhráče, vytvořte si virtuální klubovnu!
Fulltextové vyhledávání
 
Spoluhráči.cz kraj Pardubický okres Ústí nad Orlicí zprávy z regionu

okres Ústí nad Orlicí – Zprávy z regionu

Zprávy z regionu

Šejba: V Pardubicích šel hokej do kytek

Datum: 7. 4. 2020, 10:00

/ROZHOVOR/ Mistr nad mistry. Ve sbírce si hýčká nejen ligový titul, ale také zlato z mistrovství světa. Legendární hokejista Jiří Šejba (57 let) šel na ledě přímo na věc a také v „civilu“ řekne vše bez kudrlinek. Třeba to, že vedení pardubického klubu mu nemůže už nějaký čas přijít na jméno. A nebojí se do ožehavých témat říznout. Záleží mu totiž na tom, kam Pardubice směřují. „Hokej tady šel do kytek!“ říká k situaci.  

Fotbalisté se dozví, jak dál v nižších soutěžích

Datum: 7. 4. 2020, 6:54

Co bude s letošní sezonou České fotbalové ligy, divize a nižších soutěží v kraji a okresech? Kdo postoupí a sestoupí? Rozhodnutí padne v úterý, kdy se sejde dvanáctičlenný Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR. Jednat bude také o dalším osudu MOL Cupu a soutěžích mládeže.

Šejba: Myslel jsem si, že je budeme muset vypínat

Datum: 6. 4. 2020, 9:00

Představte si, že si vyberete zboží na e-shopu luxusního obchodu a pak vám přijdou výrobky z asijské tržnice… Tak nějak si musel připadat bývalý pardubický hráč a v současnosti trenér Jiří Šejba, který kývl na nabídku k česko–čínské spolupráci. Ta má zlepšit hokejovou úroveň v říši středu. A čínská mentalita mu prozradila spoustu zajímavých zvyků. Třeba, že pijí teplou vodu a neumí hrát hokej…

UNIKÁTNÍ PRŮZKUM: Čtrnáct krajů, 700 sportovců. Co teď dělají?

Datum: 6. 4. 2020, 6:00

Liší se chování sportovců v Praze od těch v Ostravě? Unikátní průzkum ukázal, že ve stavu nouze ano. Redaktoři Deníku oslovili dohromady 700 sportovců. 

Zavřel: Udělejme maximum, aby se liga dohrála

Datum: 5. 4. 2020, 10:28

Objevují se scénáře, jak dohrát obě nejvyšší fotbalové soutěže. Mohlo by se od června opět hrát?

Bartáková: V Bělorusku se koronavirus vůbec neřešil

Datum: 4. 4. 2020, 15:54

Bývalá basketbalistka Hradce Králové Lenka Bartáková se už v této sezoně do Minsku nevrátí

Titul 2005: Běhal jsem mezi nemocnicí a hospodami, vzpomíná Bulis i na oslavy

Datum: 3. 4. 2020, 15:51

Hokej se naučil hrát v Pardubicích, ale drtivou většinu své kariéry strávil v zahraničí. V jediné sezoně, kterou odehrál za Pardubice, získal mistrovský titul. Před patnácti lety. „Začátek sezony byl tragický, ale pak se to úplně otočilo,“ říká v rozhovoru pro Deník bývalý hokejista Jan Bulis.

Pohroma pro sportovce, tradiční regionální akce odpadávají jedna za druhou

Datum: 3. 4. 2020, 10:00

Kromě toho, že „stojí“ dlouhodobé soutěže, některé z nich definitivně a na další podobný ortel velmi pravděpodobně čeká, tak příznivci sportu přicházejí o celou řadu akcí, na které se v nejbližší době právem těšili.

Sezona plná zápletek nemá vrchol, Chrudim a Moravská Třebová se dělí o prvenství

Datum: 1. 4. 2020, 9:00

KRAJSKÝ HOKEJ: Je to paradox. Lanškroun, který coby nejhorší tým základní části dohrál na konci ledna, je jediným týmem, jenž zná přesné výsledné umístění. Všechny ostatní kluby jsou buďto na „dvojité“ pozici, nebo nemají pořadí vyhlášené.

Průkopník zlaté éry českého biatlonu se stal přes noc učitelem

Datum: 31. 3. 2020, 11:59

/ROZHOVOR, FOTO/ Učitel na plný úvazek… „Je to moje poslední sezona. Chci se víc věnovat rodině. Dlužím to manželce, dala mi volňáska. Původně jsem měl totiž končit už letos. V srpnu se nám k šestileté Victorce narodil Benedikt,“ těmito větami zahájil průkopník zlaté éry českého biatlonu Michal Šlesingr svoji závěrečnou misi ve sportu, který kombinuje běh na lyžích se střelbou.

Rychlé nohy všichni přisuzovali fotbalu

Datum: 30. 3. 2020, 12:00

/ROZHOVOR/ Velké štěstí v malém neštěstí… Český sport přišel o průměrnou ligovou fotbalistku. Na druhou stranu získal špičkovou atletku. Rokya roky LADA VONDROVÁ skrývala uprostřed Vysočiny v osadě Sedliště, která je součástí městyse Jimramov, svůj ohromný běžecký talent. K jeho objevení pomohla náhoda. V rekordně krátké době dohnala atletické manko a v devatenácti letech se zařadila mezi světovou čtvrtkařskou elitu.  

Daniel Suchánek: Připadám si pak trochu jako Rocky Balboa

Datum: 30. 3. 2020, 10:27

/FOTOGALERIE/ Logickým východiskem pro všechny sportovce je nyní trénink v přírodě v jakékoliv formě. Avšak vodáci se v podstatě o nic nepřipravují. Jsou ve „své domovině“. Voda teče, omezení není, tudíž má kanoista Daniel Suchánek naprostou volnost a trénovat může podle stanoveného plánu.

Opět sedmý zápas? Titulu se dočkal až v Rusku

Datum: 28. 3. 2020, 10:29

Vítězství v základní části, pak prohra v sedmém utkání čtvrtfinále. I v dnešním programu Archivu Z připomene sportovní kanál České televize další zápas z pardubické historie (sobota, 15.45 hodin). Ten z března 2004, v němž Pardubice doma podlehly Plzni 1:5. A sezona pro ně skončila předčasně.

Jak dál ve fotbalových soutěžích? Rovnice o několika neznámých

Datum: 27. 3. 2020, 16:00

KOMENTÁŘ: Veškeré sportovní dění stojí, což se v regionu nejbolestněji dotýká fotbalu. Vždyť o posledním březnovém víkendu se měli diváci vydat na druhé kompletní kolo krajských a okresních soutěží. Nevydali a kdy zase dostanou tu možnost, to neví nikdo.

VARTA futsal liga virtuálně. Nejzbach se zachránil

Datum: 27. 3. 2020, 9:55

Osud nejvyšší futsalové soutěže zatím není znám. Jasno bude 14. dubna, kdy Výkonný výbor Svazu futsalu ČR rozhodne, zda soutěž skončí tak, jak je pozastavená a mistrem se stane Chrudim, nebo bude pokračovat v upraveném formátu, kdy se dohrají dvě kola základní části a následovat bude zkrácené play off.

„Nevíme, kdy se k vrátíme k našemu nářadí, tedy k motorkám“

Datum: 26. 3. 2020, 12:00

„V současné době to je, snad mi čtenáři prominou, v háji.“ Tuhle větu by v těchto dnech mohl vyslovit prakticky každý, kdo má co do činění se sportem na jakékoli úrovni. Mezi jinými ji vyslovil manažer motokrosového Orion Racing Teamu Litomyšl Petr Kovář.

Pivoda: Je ve hvězdách, jestli by se nám povedlo naplnit naše cíle

Datum: 23. 3. 2020, 11:30

Takhle rozhodně svoji premiérovou sezonu na pozici hlavního kouče v Kooperativa NBL končit nechtěl. Ani jeho, ani nikoho jiného, kdo má co do činění s českým basketbalem, by ještě nějakých čtrnáct dnů zpátky nenapadlo, co způsobí celosvětová koronavirová pandemie.

Chcete se podělit o svůj trénink?

Datum: 22. 3. 2020, 18:26

Karanténní opatření zastavila veškerá sportovní dění v České republice. Všechna odvětví dostala červenou od nařízení vlády, avšak respektováním se snad co nejdříve vrátíme do hal i na venkovní sportoviště. Omezení trénovat je pro každého sportovce limitující, a to nemusí jít ani o profesionála, neboť každý má svůj sport ve svém srdci a chce jej provádět za všech okolností.

FOTBAL: Přestupní termíny pro amatéry se posouvají

Datum: 20. 3. 2020, 14:45

Otázka, která nedala spát nejednomu sekretáři fotbalových týmů v nižších soutěžích je vyřešena.

V rozhodující jízdě mu explodoval motor. „Také zážitek,“ říká Svozil

Datum: 19. 3. 2020, 16:00

Republikový mistr! To už je vizitka výborného sportovce. Jedním takovým se může chlubit Moravská Třebová.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace