Najdi si spoluhráče, vytvořte si virtuální klubovnu!
Fulltextové vyhledávání
 
Spoluhráči.cz kraj Moravskoslezský okres Ostrava-město zprávy z regionu

okres Ostrava-město – Zprávy z regionu

Zprávy z regionu

„Ve Francii to podcenili, nebyli poslušní,“ říká volejbalový kouč Martin Demar

Datum: 7. 4. 2020, 12:00

Praha, Opava – Francie je pro něj zemí zaslíbenou. Volejbalový kouč Martin Demar tam působí už deset let, stejně dlouho tam hrával. Kouzelné hře pod vysokou sítí propadli i jeho tři synové. Nejstarší Matyáš, který ze svého táty udělal už dědečka, hraje za Tour WB, prostřední Lukáš „bouchá“ německou Bundesligu v barvách Volleys Bühl a nejmladší Jonáš navštěvuje volejbalovou akademii ve Štrasburku. Poslední dva jmenovaní mají navíc francouzské občanství.

Zamíří plavci do Fukuoky po Tokiu, nebo až za rok?

Datum: 7. 4. 2020, 9:47

V zimě ladili formu na mítinky, kde chtěli splnit limity pro mistrovství Evropy a světa i olympijské Tokio. Jenže všechny vrcholy sezony kvůli pandemii koronaviru mění termíny a plavci místo tréninku v bazénu se teď věnují jen suché přípravě.

Stolní tenisté trénují ve sklepech či garážích. Pomáhají jim i roboti

Datum: 7. 4. 2020, 6:06

Veškerý sportovní ruch v republice kvůli koronaviru utichl. Tedy až na jednu výjimku – zápasy ve stolním tenise pokračují i navzdory karanténě.

Krasobruslaři mají pauzu. Projekt Rafael se odkládá

Datum: 6. 4. 2020, 13:00

Čeští krasobruslaři jsou jediní na světě, za kterými se trenér Rafael Arutjunjan vydal z kalifornského Lakewoodu už dvakrát do Ostravy. Přiletět měl i letos na jaře, jenže týdenní výcvikový kemp s arménským koučem a jeho svěřencem, českou jedničkou Michalem Březinou, naplánovaný od 25. dubna zrušila celosvětová pandemie koronaviru.

UNIKÁTNÍ PRŮZKUM: Čtrnáct krajů, 700 sportovců. Co teď dělají?

Datum: 6. 4. 2020, 6:00

Liší se chování sportovců v Praze od těch v Ostravě? Unikátní průzkum ukázal, že ve stavu nouze ano. Redaktoři Deníku oslovili dohromady 700 sportovců. 

PRŮZKUM DENÍKU mezi sportovci z MS kraje: Koláček staví lodě, Kojdová cvičí jógu

Datum: 6. 4. 2020, 6:00

Podívejte se, čím se teď, ve stavu nouze, zaobírá třeba hokejový gólman národního týmu Šimon Hrubec, paralympijský reprezentant ve stolním tenise Ivan Karabec nebo olympijská medailistka a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková. Mimochodem: víte, že do zcela nové práce se vrhli volejbalisté z Frýdku-Místku?

„Cena 25 milionů? Neuvěřitelné,“ vzpomíná Nečas na přestup z Baníku do Slavie

Datum: 5. 4. 2020, 13:19

Ostrava - V Čechách to tak prostě chodí a fanoušci se odjakživa dělí na sparťany a slávisty. O odchovancích Baníku Ostrava v rudých dresech Sparty toho bylo napsáno už hodně. Vypjaté a někdy i dost přibarvené příběhy Řepky, Slončíka, Čížka nebo Matušoviče jsou všeobecně známé.

Baník pomáhá lidem v první linii. Záchranářům a spol. dodal energii

Datum: 4. 4. 2020, 10:52

Ostrava – Fotbalový Baník Ostrava myslí v těžkých časech na ty, kteří se v době celosvětové pandemie koronaviru staví denně do první linie. V pátek předali zástupci klubu společně s majitelem společnosti Ball Energy s.r.o. Pavlem Slezákem pracovníkům Integrovaného záchranného systému Moravskoslezského kraje devět tisíc plechovek s nápoji v celkové hodnotě 200 tisíc korun.

FOTOGALERIE: Baník navždy! Věrní fanoušci nosí roušky s logem ostravského klubu

Datum: 4. 4. 2020, 9:00

Celé Česko nosí roušky. Fotbaloví příznivci nosí ty v barvách svého fotbalového klubu. Podívejte se na snímky, které nám zaslali fanoušci Baníku poté, co jsme zveřejnili "úlovek" fotografa Deníku Jiřího Kopáče - při reportáži v Přerově vyfotil s rouškou ostravského týmu zaměstnankyni firmy Meopta.

Sedm let! Varaďa podepsal rekordní smlouvu

Datum: 3. 4. 2020, 18:04

Panečku, to je důvěra. Trenér hokejových Ocelářů Třinec Václav Varaďa včera prodloužil s klubem smlouvu, a to na málokdy vídaných sedm let! Nově se také stává šéftrenérem celé organizace.

Los hokejové extraligy: Vítkovice na úvod s Litvínovem, Třinec začne na Kometě

Datum: 3. 4. 2020, 13:45

Praha – Hokejová extraliga zná svůj jízdní řád pro sezonu 2020/21. Mezi českou elitou samozřejmě nechybí ani zástupci Moravskoslezského kraje – Vítkovice a třinečtí Oceláři.

Během můžete pomoci ostravské nemocnici. Virtuálním závodem v Bělském lese

Datum: 3. 4. 2020, 13:00

Ostrava – Atletický klub SSK Vítkovice připravil pro běžce novou výzvu a rozhodl se uspořádat individuální virtuální závody, kterými chce podpořit zdravotníky. Zapojit se do akce, která potrvá do 15. dubna, může každý.

Rehabilitující Fillo: Syn Nikolas už chodí do školy, máme tak dost práce s úkoly

Datum: 3. 4. 2020, 8:00

Ostrava – Když byl na začátku března kvůli bolavému kolenu obránce Baníku Ostrava Martin Fillo nucen střídat v ligovém utkání s Mladou Boleslaví (2:3), nemohl tušit, že přestože bude delší dobu chybět, o fotbalové zápasy nepřijde. Proč? Kvůli pandemii koronaviru, která se postupně rozšířila do celého světa a kromě jiného zcela paralyzovala sport.

Koronavirus donutil k výrazným škrtům i hokejové Vítkovice

Datum: 2. 4. 2020, 21:35

Ostrava – Zaměstnanci minus čtyřicet procent, hráči dokonce přijdou o polovinu mzdy. Tak budou v nejbližší době vypadat výplaty v hokejových Vítkovicích. Třináctý celek uplynulé sezony extraligy se zařadil po bok řady sportovních klubů nejen v České republice a kvůli omezením souvisejícími s pandemií koronaviru výrazně osekává náklady.

Koronavir mě nezastaví, budu hrát až do padesáti, hlásí nestárnoucí Martin Hanus

Datum: 2. 4. 2020, 11:23

Má stále velkou chuť do fotbalu. Nestárnoucí fotbalový útočník Martin Hanus je přípraven pálit ostrými, koronavirová epidemie je ale momentálně proti. Těšil se, že na jaře opráší po letech spolupráci se svým parťákem Marinem Dombim. Upsal se ambiciózním Zborovicím z kroměřížského okresu. Jeho cílem je vystřílet postup do I.B třídy, tedy pokud se začne hrát.

Sport stojí, ostravský host Valenta přesto porazil reprezentanta

Datum: 2. 4. 2020, 11:06

Ostrava, Praha - Na českých sportovištích se v době pandemie hraje o body pouze na zelených stolech. Se svolením šéfa Ústředního krizového štábu Romana Prymuly se za přísných hygienických podmínek odehrává dlouhodobé klání TTStar Series 2020 ve stolním tenisu určené profesionálním hráčům.

Kvitová o zrušení Wimbledonu: Je to smutné, ale čekala jsem to

Datum: 1. 4. 2020, 20:59

Na posvátnou wimbledonskou trávu vstoupila poprvé před dvanácti lety. Od té doby Petra Kvitová v hlavní soutěži londýnského grandslamu ani jednou nechyběla. I přes veškerá zranění a komplikace. „Vždycky jsem se snažila ve Wimbledonu hrát, i když to třeba nebylo úplně pravděpodobné, ale pokaždé jsem to zvládla,“ vyprávěla hráčka prostějovského klubu v nahrávce pro média.  

Sezona v nižších soutěžích? Fotbalisté doufají v zázrak

Datum: 1. 4. 2020, 19:03

/DENÍK SLEDUJE/ Zatímco profesionální kluby v rámci Ligové fotbalové asociace (LFA) a FAČR vymýšlí scénář pro dohrání obou nejvyšších soutěží, v nižších patrech je nezadržitelně každým dnem jasněji.

Baník Ostrava sáhl kvůli koronaviru k úsporným opatřením. Snižuje platy

Datum: 1. 4. 2020, 16:24

Také fotbalový Baník Ostrava je nucen reagovat po ekonomické stránce na situaci způsobenou celosvětovou pandemií koronaviru. Představenstvo slezského klubu přijalo úsporná opatření a po vzájemné dohodě všem zaměstnancům a poskytovatelům služeb, tedy včetně hráčů ligového A-týmu, snížilo dočasně platy o 25 procent.

Natálii Raškovou obohatilo studium v USA: Basket tam stojí na individualitách

Datum: 1. 4. 2020, 8:12

/FOTO/ V loňském roce se vydala zkusit štěstí za „velkou louži“. Odchovankyně havířovského basketbalu Natálie Rašková se nedávno vrátila ze Států do Evropy. „Američané tam situaci s koronavirem nebrali moc vážně,“ upozorňuje.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace