CKP-Moravany

Spoluhráči.cz klub CKP-Moravany O klubu

CKP-Moravany – O klubu

Z historie CKP MORAVANY

Spolek cyklistů z Moravan u Holic s názvem CKP MORAVANY, vysvětlení zkratky klubu ponechám na fantazii každého čtenáře, byl založen při cyklovyjížďce na nádvoří hradu Kunětická Hora

dne 26. 10. 1980.

Této historické chvíle se zúčastnili tři nadšenci z Moravan, kteří tak  položili základní kámen pro vznik tohoto spolku. Jednalo se o tyto ctihodné pány:

Otta Nečesaný

Václav Tobiáš

Petr Novotný

Díky těmto průkopníkům zanedlouho oslavíme již 30. výročí vzniku a fungování tohoto cyklospolku a to kontinuálně bez jakéhokoli přerušení. O tomto faktu svědčí i dlouhá historie dvou nejdůležitějších akcí klubu, a to tzv. Gira de Vysočina, který se pořádá vždy třetí sobotu v květnu, a Podzimního scyklování, které našlo své místo v kalendáři vždy první sobotu v říjnu. Obě tyto akce v roce 2011 oslaví své třicetiny. My všichni doufáme, že za pár let zde na těchto stránkách budeme moci uvedená výročí povýšit třeba na číslo čtyřicet.

Na setkání s vámi na kole se těší

členové CKP Moravany.