Spoluhráči.cz klub Fireball Team Teplitz O klubu

Fireball Team Teplitz – O klubu

Fireball team Teplice byl založený v létě roku 2005.

Logo Fireball teamu

Je jediný freestylový tým svého druhu.

Jeho myšlenka fireballu vychází ze základů basketbalu, streetballu a freestyle. Je tedy něčím mezi sportem a uměním, kde se hráči řídí přesnými pravidly - desaterem, sepsaným pěti zakládajícími členy, které musí každý hráč fireballu dodržovat, jak na hřišti, tak mimo něj. Vytváří tak nadčasovou myšlenku fair-play jak na hřišti, tak i v životě. Základem fireballu přesto zůstává dát koš jakýmkoliv neobvyklým způsobem a předvádět exhibiční zápasy na jeden koš. Vše je založeno na dokonalé sehranosti, načasování a momentech překvapení.

Streetball v Teplicích nemá příliš velké zastoupení, venkovních hřišť na basketbal je jen málo a pokud jsou, jsou ohraničena vysokými ploty a cedulemi se zákazem vstupu. V době kdy, se BK Teplice staral o každoroční turnaje ve streetballu při příležitosti Zahájení lázeňské sezony, bylo košů po Teplicích dost. Ovšem koše vymizely, hřiště nahradily budovy a nákupní centra. V současné době se vše zase zlepšuje a u mnoha škol vyrostla multifunkční sportoviště, která může navštěvovat i veřejnost. Mnoho hráčů sem chodí trénovat střelbu, nebo si zahrát s ostatními.

Naší mediální podporou je streetballový a basketbalový website streetball21.cz