Spoluhráči.cz klub FK Slavoj Toušeň dokumenty a články 03.kolo: Toušeň - Zeleneč "B" 3:1 (0:0)

FK Slavoj Toušeň – článek 03.kolo: Toušeň - Zeleneč "B" 3:1 (0:0)

profilové foto Honza Jaroš
Honza Jaroš

03.kolo: Toušeň - Zeleneč "B" 3:1 (0:0)

Vytvořeno:9. 9. 2013, 16:49   (upraveno 17. 9. 2013, 11:00)
Autor:Honza Jaroš
Anotace:So 7.9.2013, 17:00 h

V dalším kole jsme přivítali na našem hřišti B-tým Zelenče. Před poměrně vysokou návštěvou bylo od začátku jasné, že se jedná o velmi zdatného soupeře, který bude rozhodně na vyšší úrovni, než předchozí dva. Ale přesto jsme se hned v úvodu utkání ocitli v obrovské šanci, když Špak vysunul Holzmana, který však v samostatném úniku pouze nastřelil hostujícího gólmana. Podobnou šanci měl po pár minutách Jaroš J., ovšem i jeho střela skončila přesně v místech, kde stál brankář Zelenče. Po pár minutách krásně nacentroval Špak, v ideální pozici se ocitl znovu Holzman, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla. Ke konci první půle tak převzal otěže utkání náš soupeř a Janáček musel zasahovat proti střele z trestného kopu, kterou vyrazil nad břevno. A když po dalším trestném kopu v nadějné pozici hosté zakončili střelou mimo bránu, šlo se do kabin za bezbrankového stavu a bylo jasné, že utkání bude ještě velký boj.

To se potvrdilo ve druhém poločase. Hrál se pohledný fotbal a v první obrovské šanci ve druhé půli byl znovu náš soupeř. Po centru hlavičkoval hostující útočník na naší banku, Janáček stihl míč vyrazit, u toho byl nejdříve další hráč hostí, ale náš brankář předvedl excelentní zákrok a dokázal vytěsnit i dorážku z bezprostřední blízkosti. Do dalšího nájezdu se po krásné přihrávce Jaroše J. řítil Fridrich, ale před brankářem při pokusu o kličku bohužel upadl a tak ani z tohoto útoku neudeřilo. To se povedlo až poté, co jsme se po chvíli dostali k rohovému kopu,  Jaroš M. nepovedeným, skákavým centrem paradoxně našel na malém vápně svého bratra, který z voleje střelou pod břevno prostřelil brankáře hostí a šli jsme do vedení – 1:0. O chvíli později po dalším protiútoku udržel míč střídající Filípek, poté si ho převzal Fridrich a posunul na Jaroše J., který obešel hostujícího obránce a tváří v tvář brankáři chladnokrevně zakončil střelou na bližší tyč – 2:0. Za dalších pár minut nám navíc vyšel další protiútok – Filípek vyslal Fridricha, jemuž sice zakončení zhatil domácí obránce, znovu se však zmocnil míče, vrátil ho před bránu Filípkovi a ten se nemýlil – 3:0. Vypadalo to, že vítězství již držíme pevně ve svých rukách, jenže bezprostředně po třetím gólu se po druhé žluté kartě za nesportovní chování nechal zbytečně vyloučit Horňák a soupeř nás ještě zatlačil. Navíc chvíli po vyloučení po Vinterově nepovedené malé domů brankář Janáček pouze nastřelil hostujícího útočníka a poprvé v této sezoně jsme inkasovali – 3:1. V závěru pak ještě Jaroš M. v pokutovém území fauloval hráče hostí a kopala se penalta. Janáček ale vystihl úmysl hráče Zelenče a penaltu zlikvidoval. Do konce utkání se ještě v nadějné pozici objevil Vafek, těžký míč sice do brány dopravit nedokázal, ale vítězství jsme již do konce utkání v klidu uhájili.

Zeleneč ukázal své kvality, předvedl velmi sympatický výkon a proto je tato výhra nesmírně cenná. Hrál se navíc pohledný fotbal, který se početné návštěvě musel líbit.

Branky: 62. Jaroš J. - 1:0, 67. Jaroš J. - 2:0, 73. Filípek - 3:0

ŽK: Horňák, Jaroš M.

ČK: 73. Horňák

Sestava: Janáček – Flekač, Přichystal, Horňák, Jaroš M. – Cikánek, Holzman (46. Bartoň), Špak (46. Filípek), Čech Jakub (55. Vinter) – Fridrich (76. Vafek), Jaroš J. (82. Šimůnek).