Spoluhráči.cz klub FK Slavoj Toušeň dokumenty a články 05.kolo: Toušeň - Klíčany "B" 4:3 (1:1)

FK Slavoj Toušeň – článek 05.kolo: Toušeň - Klíčany "B" 4:3 (1:1)

profilové foto Honza Jaroš
Honza Jaroš

05.kolo: Toušeň - Klíčany "B" 4:3 (1:1)

Vytvořeno:23. 9. 2013, 12:43   (upraveno 14. 10. 2013, 17:01)
Autor:Honza Jaroš
Anotace:So 21.9.2013, 16:30

Jako vedoucí tým tabulky jsme na domácím hřišti přivítali hráče Klíčan. Svoje postavení jsme samozřejmě chtěli potvrdit a do svého soupeře jsme se od začátku pustili s chutí. Po pár minutách jsme také vstřelili první gól, když Jakub Čech v samostatném úniku překonal gólmana hostí, ale branka pro ofsajd neplatila. V dalším úniku se ocitl J. Jaroš, ale míč se mu zamotal pod nohy a ze šance nakonec nic nebylo. A tak udeřil náš soupeř. Nechali jsme se zbytečně vylákat při autovém vhazování na útočné polovině, po ztrátě míče došlo k přečíslení a hostující hráč se ocitl sám před Janáčkem. Náš brankář jeho střelu sice výborně vyškrábl na břevno, od něj se ale míč smolně odrazil do jeho nohou a dokutálel se za brankovou čáru – 0:1. V naší další velké šanci byl po krásné přihrávce Cikánka J. Jaroš, ale zakončil vedle, Jakub Čech pak dokonce obešel domácího brankáře, jenže jeho střelu stihl na brankové čáře vykopnout hostující obránce a další střela J. Jaroše skončila opět vedle. Dočkali jsme se až pár minut před poločasem, kdy dlouhý výkop od brankáře Janáčka převzal za vápnem J. Jaroš a jeho krásná křížná střela zapadla přesně k tyči – 1:1. Přes množství neproměněných šancí jsme tedy dokázali do poločasu alespoň vyrovnat.

Ve druhé půli jsme pokračovali v zahazování brankových příležitostí – Filípkovu střelu hostující obránci zblokovali a brankář ji stihl zpacifikovat, M. Jaroš prošel přes polovinu hřiště, ale sám před gólmanem zamířil vedle, hlavička J. Jaroše se do branky také nevešla a stejný hráč měl i vůbec největší šanci, ale sám před brankářem zamířil mimo. A tak přišel trest. Výkop Janáčka zachytil na polovině hřiště hráč hostí a nádhernou dalekonosnou střelou ho poslal do naší branky – 1:2. V tu chvíli to s námi nevypadalo dobře, do konce zbývala zhruba čtvrthodina... Naštěstí po chvíli hostům nevyšel ofsajd systém a v nájezdu tří hráčů na samotného brankáře Horňák posunul na Špaka a ten bez problémů vyrovnal – 2:2. Navíc za dalších pár minut se k trestnému kopu postavil znovu Špak, ze strany poslal míč přesně k tyči domácí branky a poprvé v utkání jsme se dostali do vedení – 3:2. Jenže i přesto, že do konce utkání zbývalo pár minut, tak jsme nechali soupeře odcentrovat před naší branku a hráč hostí minutu před koncem protlačil míč do naší branky a srovnal skóre – 3:3. To však ještě nebylo všechno. Hned po rozehrání přišel kousek za polovinou faul soupeře, k míči se postavil Špak, přesným centrem našel ve vápně J. Jaroše a jeho hlavička zapadla přesně k tyči a v poslední minutě jsme strhli vedení definitivně na naší stranu – 4:3! Vítězství tedy bylo doslova vybojované. Musíme uznat kvalitu soupeře, který pro nás byl velmi nepříjemný. Na druhou stranu při proměnění našich velkých šancí mohl být průběh utkání klidnější.

Branky: 37. J. Jaroš – 1:1, 77. Špak – 2:2, 85. Špak – 3:2, 90. J. Jaroš – 4:3.

ŽK: M. Jaroš, Kadlec, Horňák, Jiří Čech

Sestava: Janáček – Jiří Čech, Jelínek, Kadlec (46. Vinter), M. Jaroš – Cikánek, Holzman (55. Špak), Horňák, Bartoň (46. Filípek) – J. Jaroš, Jakub Čech.