Spoluhráči.cz klub FK Slavoj Toušeň dokumenty a články 06.kolo: Bášť - Toušeň 0:2 (0:1)

FK Slavoj Toušeň – článek 06.kolo: Bášť - Toušeň 0:2 (0:1)

profilové foto Honza Jaroš
Honza Jaroš

06.kolo: Bášť - Toušeň 0:2 (0:1)

Vytvořeno:2. 10. 2013, 14:52   (upraveno 14. 10. 2013, 17:03)
Autor:Honza Jaroš
Anotace:Ne 29.9.2013, 16:30

V šestém kole nás čekal těžký soupeř – Bášť. Zajížděli jsme na hřiště soupeře, kde se nám poslední dobou příliš nedařilo sbírat body, navíc nám chyběl brankář Janáček a do branky se tak musel postavit obránce Kadlec. Od začátku utkání jsme však měli zřetelnou převahu a dostávali se do šancí. První z nich po průniku M. Jaroše a ideální přihrávce zahodil J. Jaroš, když mířil vedle brány. V další se domácí obranou proháčkoval Fridrich, branku však také netrefil. Prosadili jsme se až z další příležitosti – nepovedenou střelu Filípka usměrnil do protipohybu brankáře Jakub Čech a dostal nás do vedení – 0:1. Do konce poločasu měl ještě jednu šanci znovu Fridrich, dokázal obejít i brankáře, dostal se ale do velkého úhlu a jeho střelu stihl domácí obránce vytěsnit na roh. Pak na polovině hřiště zbytečně tvrdě fauloval M. Jaroš, rozhodčí byl však naštěstí shovívavý a vytáhl jen žlutou kartu... V závěru první půle jsme ještě přežili velkou šanci domácích, když domácí útočník na tradičně nekvalitním hřišti v jasné pozici minul míč. Vedení jsme tedy do poločasu se štěstím udrželi.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, stále jsme kontrolovali hru a dostávali se do šancí. Tu největší neproměnil Fridrich, když po samostatném úniku jeho střelu obránce znovu zblokoval na roh. Bášť se dostala jen do jedné větší příležitosti, když povedenou dalekonosnou střelu domácího obránce vytáhl Kadlec na roh. V závěru jsme z brejků měli další šance, ale střídající Špak a poté ani další střídající hráč Šimůnek míč do branky dostat nedokázali. Prosadil se až v šesté minutě nastavení Fridrich, když obešel domácího obránce a z hranice vápna vyslal nádhernou nechytatelnou střelu a pečetil tak naše zasloužené vítězství v tomto těžkém zápase – 0:2!

Branky: 18. Jakub Čech – 0:1, 90(+6). Fridrich – 0:2.

ŽK: M. Jaroš, Cikánek.

Sestava: Kadlec – Přichystal, Jiří Čech, Jelínek, M. Jaroš (90. Opp) – Cikánek, Horňák, Filípek (83. Šimůnek), Jakub Čech (70. Špak) – J. Jaroš (35. Holzman), Fridrich.