Spoluhráči.cz klub FK Slavoj Toušeň dokumenty a články 08.kolo: Toušeň - Řež 4:0 (3:0

FK Slavoj Toušeň – článek 08.kolo: Toušeň - Řež 4:0 (3:0

profilové foto Honza Jaroš
Honza Jaroš

08.kolo: Toušeň - Řež 4:0 (3:0

Vytvořeno:14. 10. 2013, 12:06   (upraveno 14. 10. 2013, 12:13)
Autor:Honza Jaroš
Anotace:So 12.10., 16:00

Po delší pauze jsme opět nastoupili na domácím hřišti, tentokrát proti mužstvu SK Husinec-Řež. Soupeř se nacházel na 5. místě průběžné tabulky a první porážku zaznamenal teprve v minulém kole. Navíc nám chybělo z nejrůznějších důvodů 5 hráčů obvyklé základní sestavy, proto nás nečekalo nic lehkého. Jenže hned v úvodu jsme dobrým napadáním vybojovali rohový kop a centr Špaka poslal nekompromisně hlavou do sítě J. Jaroš – 1:0. O dalších pár minut později vysunul Přichystal Fridricha, ten unikl hostujícím obráncům a nadvakrát dokázal prostřelit brankáře – 2:0. Hned v úvodu jsme se tedy dostali do vedení a mohli jsme hrát ze zajištěné obrany a vyrážet do protiútoků. Přežili jsme velkou šanci Řeže, když po centru do vápna osamocený hráč hostů z malého vápna vysoko přestřelil. Na druhé straně se do další šance dostával J. Jaroš, obránce ho v pokutovém území fauloval, penalta se však nepískala. A tak nám vyšel až další rychlý protiútok – Kadlec vyslal do úniku znovu Fridricha, ten obešel brankáře a pohodlně poslal míč do sítě – 3:0. Další rychlé kontry sice Špak a znovu Fridrich gólově zakončit nedokázali, přesto jsme šli do šaten s pohodlným náskokem.

Do druhé půle jsme nastoupili s plánem pokračovat ve stejném duchu. Hned v úvodní minutě našel ve vápně střídající Vinter J. Jaroše, ten ale zakončil vedle. Pak jsme se nechali zbytečně vytáhnout, soupeř využil naší otevřené obrany a dostal se do dvou velkých šancí. Po příhrávce z pravé strany však skákavý balon hostující hráč poslal nad bránu a další šance skončila střelou do boční sítě. Na druhé straně neproměnil velkou šanci J. Jaroš, který byl sám před bránou, ale jeho lob mířil mimo bránu. A tak zápas gólově zakončil M. Jaroš - po přihrávce od Špaka podobně jako Fridrich obešel brankáře Řeže a zvýšil na konečných 4:0. V závěru zápasu jsme ještě museli nuceně vystřídat brankáře Janáčka, který se zranil a jeho místo zaujal obránce Kadlec. Doufejme, že jeho zranění nebude vážné a do dalších zápasů budeme moci s naší oporou počítat.

I tak jsme dokázali udržet další čisté konto a po prohře Brandýsa v Zelenči jsme se osamostatnili v čele tabulky, kterou nyní vedeme o dva body a zápasem k dobru před Kojeticemi, o další bod zpět je právě rezerva Brandýsa.

Branky: 3. J. Jaroš – 1:0, 10. Fridrich – 2:0, 35. Fridrich – 3:0, 77. M. Jaroš – 4:0.

ŽK: Filípek

Sestava: Janáček (79. Šimůnek) – Bartoň, Jelínek, Kadlec, M. Jaroš – Přichystal, Filípek (86. Opp), Špak, Holzman (46. Vinter) – J. Jaroš, Fridrich.