Spoluhráči.cz klub FK Slavoj Toušeň dokumenty a články 09.kolo: Sluhy - Toušeň 3:9 (3:5)

FK Slavoj Toušeň – článek 09.kolo: Sluhy - Toušeň 3:9 (3:5)

profilové foto Honza Jaroš
Honza Jaroš

09.kolo: Sluhy - Toušeň 3:9 (3:5)

Vytvořeno:23. 10. 2013, 18:19   (upraveno 23. 10. 2013, 19:45)
Autor:Honza Jaroš
Anotace:Ne 20.10.2013, 15:30

V dalším venkovním zápase jsme zajížděli do Sluh. Hřiště zde bylo tradičně velmi špatné a proto jsme chtěli co nejdříve rozhodnout a zbytečně se netrápit. To se však úplně nepovedlo... Sice jsme se dostali do vedení hned z první akce, když šanci Fridricha domácí brankář ještě dokázal zneškodnit, ale obránce Sluh na vápně našel jen Filípka, který nás nekompromisní střelou poslal do vedení – 0:1. O chvilku později však domácí zahrávali trestný kop a centr doskákal až do naší branky – 1:1. Navíc potom se po sérii zaváhání a podklouznutí dostali domácí do další šance, kterou nejdříve zaskakující brankář Kadlec dokázal zneškodnit, proti dorážce byl však bezmocný – 2:1. Naštěstí se nám podařilo opět vyrovnat, přihrávku Cikánka si domácí hráč srazil do vlastní sítě – 2:2. Jenže za dalších pár minut nás opět přeskočil míč a útočník Sluh poslal povedenou střelou svůj tým znovu do vedení – 3:2. Pak Cikánek přihrával Fridrichovi, ten křížnou střelou podruhé vyrovnal a zakončil tak gólově divokou úvodní dvacetiminutovku – 3:3. Po vyrovnání jsme si dokázali vytvořit územní převahu a po krásné dalekonosné střele M. Jaroše, která se odrazila od břevna, neměl s dorážkou problém znovu Fridrich – 3:4. Ten se navíc těsně před poločasem dostal do úniku, jeho snaha obejít domácího strážce svatyně sice vypadal krkolomně, k zakončení se však nakonec dostal a při něm ho brankář stihl faulovat. Byla nařízena penalta a Fridrich završil těsně před poločasem hattrick – 3:5.

Ve druhé půli jsme již utkání kontrolovali, definitivně zlomil odpor soupeře střídající J. Jaroš, který po pár minutách na hřišti zvýšil na rozdíl tří branek – 3:6. Chvíli po něm se po dlouhém sprintu trefil opět Fridrich – 3:7. Od této chvíle šlo už jen o to, kolik gólů dokážeme nastřílet, i když domácí se také dostali do dvou dobrých šancí. Ty však proměnit nedokázali. Narozdíl od Šimůnka, který dokázal usměrnit do prázdné brány centr Jiřího Čecha a zaznamenal svůj premiérový gól v probíhající sezoně – 3:8. V závěru se nám také povedlo několik šancí zahodit a tak utkání střelecky uzavřel až chvíli před koncem střídající matador Špak – 3:9.

Nakonec tedy vezeme přesvědčivé vítězství, po rozpačitém začátku jsme dokázali soupeře přestřílet a do příštího utkání půjdeme proti našim pronásledovatelům z Kojetic stále jako vedoucí tým tabulky.

Branky: 3. Filípek – 0:1, 11. vlastní – 2:2, 22. Fridrich – 3:3, 31. Fridrich – 3:4, 40. Fridrich (pen.) – 3:5, 59. J. Jaroš – 3:6, 70.Fridrich – 3:7, 75. Šimůnek – 3:8, 86. Špak – 3:9.

Sestava: Kadlec – Flekač (46. Bartoň), Přichystal, Jiří Čech, M. Jaroš – Cikánek, Horňák, Jakub Čech (68. Šimůnek), Vinter (55. J. Jaroš) – Fridrich (80. Špak), Filípek.