Spoluhráči.cz klub FK Slavoj Toušeň dokumenty a články 15.kolo: Toušeň - Řež 4:2 (1:1)

FK Slavoj Toušeň – článek 15.kolo: Toušeň - Řež 4:2 (1:1)

profilové foto Honza Jaroš
Honza Jaroš

15.kolo: Toušeň - Řež 4:2 (1:1)

Vytvořeno:3. 4. 2013, 12:27   (upraveno 29. 4. 2013, 9:47)
Autor:Honza Jaroš
Anotace:So 30.3.2013, 16:30 h

V prvním zápase po zimní pauze jsme nastoupili na domácím hřišti proti mužstvu Řeže. Na podzim jsme na hřišti soupeře utrpěli jednu ze dvou porážek v sezoně, takže určitě bylo co vracet. Od začátku se také hrálo za naší převahy, ale trápili jsme se v koncovce. Navíc soupeř se sice dostával na naší polovinu jen sporadicky, ale hned první povedená akce skončila velkou šancí, když šel hostující hráč sám na branku. Naštěstí přestřelil. Poté už se po přihrávce Vítů prosadil Jaroš J. a dostali jsme se konečně do vedení – 1:0. Chvíli poté ale stejný hráč další šanci nevyužil. Zachytil rozehrávku obránců Řeže, ale sám před brankářem neproměnil. A tak přišel trest. Soupeř další únik tentokrát dotáhl úspěšně do konce a po přihrávce ze strany útočník nekompromisně zavěsil – 1:1. Do poločasu se šlo tedy za vyrovnaného stavu.

Druhý poločas se hrál podle stejných not, za naší převahy. Stále jsme se však trápili v koncovce. Až po několika nadějných akcích, které jsme nedokázali gólově zakončit, se prosadil Horňák a chvíli po něm i Cikánek – 3:1. Soupeř ovšem opět podnikl výlet do naší obrany a ten skončil gólem, když se prosadil hostující hráč hlavou – 3:2... Poté nám pomohlo vyloučení nejlepšího hráče Řeže, který dostal červenou kartu za strčení do našeho kapitána Kocha. Po chvíli Holzman přidal branku na 4:2 a pak už jsme zápas do konce kontrolovali. Ale opět jsme neproměnili několik šancí, když střídající Šimůnek dokonce zahodil penaltu...

Řež určitě patřila mezi těžší soupeře, o čemž jsme se přesvědčili v první půlce sezony. Vítězství je tedy úspěšným vstupem do sezony. Nyní musíme toto vítězství potvrdit ve dvou těžkých zápasech na hřištích soupeřů.

Branky : Jaroš J., Horňák, Cikánek, Holzman.

ŽK : Kadlec, ???

Sestava : Bušta – Čech Jiří, Koch, Kadlec, Jaroš M. – Cikánek, Horňák, Vítů, Čech Jakub (Špak) – Jaroš J. (Šimůnek), Fridrich (Holzman).