Spoluhráči.cz klub FK Slavoj Toušeň dokumenty a články 18. kolo: Toušeň - Klíčany "B" 3:2 (2:2)

FK Slavoj Toušeň – článek 18. kolo: Toušeň - Klíčany "B" 3:2 (2:2)

profilové foto Honza Jaroš
Honza Jaroš

18. kolo: Toušeň - Klíčany "B" 3:2 (2:2)

Vytvořeno:25. 4. 2013, 9:53
Autor:Honza Jaroš
Anotace:So 20.4.2013, 17 h

Velký zvrat sledovali diváci v ochozech toušeňského stadionu, na který přijelo klíčanské béčko. Mladý tým hostů začal proti domácímu favoritovi aktivně, stejně aktivně se však vkládal do hry také sudí, jenž si po celý zápas neodpouštěl velice kontroverzní výroky. Nejvýrazněji se do historie zápasu zapsal během prvního poločasu, kdy po skluzu jednoho z domácích hráčů odpískal pokutový kop, třebaže byl jasně zasažen míč. Protesty toušeňských ale byly marné a Klíčany se proměněnou penaltou ujaly vedení. I přes inkasovaný gól jsme ale měli více ze hry a vytvářeli si šance. Problémem však byla finální fáze, kdy jsme nebyli schopni buď vystřelit, nebo nešlo o gólové pokusy. Soupeř nás nakonec potrestal v prvním poločase ještě jednou. Po nedorozumění v domácí šestnáctce se míč dostal až ke klíčanskému útočníkovi a ten propálil bezmocného Buštu. Toušeň však dokázala na nepříznivý stav reagovat, a to hned dvakrát. K trestnému kopu ze zajímavé pozice se postavil Kadlec a přesnou ranou zpoza pokutového území překonal brankáře a snížil na 1:2. Toušeň svého soupeře tlačila, jenže útočníkům se nedařilo, a tak musel vzít vše do svých rukou Horňák. Ten na útočné polovině převzal míč, podíval se, kde stojí brankář, a povedenou střelou ho přehodil. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn, jenomže když domácí Fridrich už poněkolikáté ve výrazné šanci zklamal, musel střídat. Na hřiště se dostal Kadeřábek, což se vzápětí ukázalo jako skvělý tah trenéra Špaka. Kadeřábek totiž po pár minutách na hřišti využil obrovské chyby v rozehrávce soupeře, v akci jeden na jednoho obešel brankáře a poprvé strhl vedení na naši stranu. Toušeň už poté průběh utkání víceméně kontrolovala a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustila.

Velký zvrat a vítězství 3:2 je důležité, protože příští týden jedeme na půdu třetích Kojetic, na které tak máme stále náskok šesti bodů.

Branky: Kadlec, Horňák, Kadeřábek.

Sestava: Bušta – Flekač, Čech Jiří, Kadlec, Jaroš M. – Cikánek,Horňák, Holzman (Špak), Dvořák (Přichystal) – Čech Jakub, Fridrich (Kadeřábek).