Spoluhráči.cz klub FK Slavoj Toušeň dokumenty a články 19. kolo: Kojetice - Toušeň 2:1 (1:1)

FK Slavoj Toušeň – článek 19. kolo: Kojetice - Toušeň 2:1 (1:1)

profilové foto Honza Jaroš
Honza Jaroš

19. kolo: Kojetice - Toušeň 2:1 (1:1)

Vytvořeno:29. 4. 2013, 9:47   (upraveno 29. 4. 2013, 11:31)
Autor:Honza Jaroš
Anotace:So 27.4.2013, 10:15 h

K dalšímu zápasu náš tým zajížděl do Kojetic. V netradičním dopoledním čase jsme se utkali se soupeřem, který se v tabulce nacházel jedno místo pod námi a chtěli jsme minimálně udržet náskok 6 bodů, který jsme na Kojetice měli. Od začátku bylo utkání spíše bojovné, s velkým množstvím osobních soubojů, ale před oběma brankami se toho moc nedělo. Jenže pak domácí vybojovali trestný kop z nebezpečné pozice a domácí hráč vyslal přes zeď střelu, kterou Bušta stihl pouze tečovat do naší sítě – 1:0. O další vzruch se chvíli poté postaral Flekač ve spolupráci s domácím hráčem, kdy po vzájemné potyčce putovali oba předčasně pod sprchy. Poté jsme převzali taktovku na chvíli my. K odraženému míči se dostal Čech Jiří, ale jeho dobrou střelu stihl domácí brankář vytěsnit na roh, stejně tak nebezpečný trestný kop Kadlece a střelu Fridricha. Pak jsme se konečně dočkali vyrovnání. Fridrich překvapil domácí obranu rychle vhozeným autem a Jaroš J. předvedl ukázkové zakončení, když přeloboval výborně chytajícího domácího brankáře – 1:1. Do poločasu se ještě do jedné šance dostali domácí – naši hráči přestali hrát v domnění, že Kojetice zakopnou míč. To se však nestalo, do šance se dostal domácí hráč, jehož první střelu Bušta vyrazil a dorážka skončila naštěstí na tyči. Poločas skončil tedy nerozhodně.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, stále se spíše bojovalo s minimem šancí na obou stranách. Jenže chvíli po začátku soupeř rozehrál rohový kop přihrávkou na hranici vápna, kde se do balonu opřel domácí hráč a náš brankář stihl míč vyrazit jen na tyč, od které putoval do naší brány – 1:1. Do konce zápasu jsme se pak snažili vyrovnat, nedařilo se nám však dostat přes dobře pracující obranu k zakončení. Do nadějné pozice se dostal jen střídající Špak, ale hlavičkoval vedle. Velkou šanci jsme si dokázali vypracovat až v závěru, po výborné přihrávce Špaka se sám před bránou objevil další střídající hráč Bartoň, ale domácí brankář potvrdil svůj výborný výkon a jeho umístěnou střelu nohou vyrazil. A když ani domácí nedotáhli několik nadějných protiútoků do zdárného konce, skončilo utkání naší nejtěsnější porážkou.

Kojetice se tedy přiblížily na tři body, naopak i přes překvapivou remízu v Líbeznicích zvýšily první Radonice náskok na osm bodů. Boj o nejvyšší příčku se nás tak již nejspíš netýká a budeme mít ještě hodně práce alespoň s udržením druhé pozice...

Branky: Jaroš J.

ČK: Flekač

Sestava: Bušta – Flekač, Čech Jiří, Kadlec, Jaroš M. – Cikánek,Koch, Holzman, Dvořák (Bartoň) – Fridrich (Špak), Jaroš J.