TJ JISKRA HOLICE

TJ JISKRA HOLICE – O klubu

TJ JISKRA HOLICE

Historie

Volejbalový oddíl vznikl ve městě asi v roce 1945, o výsledcích po jeho založení se nedochovaly žádné zprávy. V letech 1956 až 1966 hrálo družstvo mužů krajskou soutěž. K aktívním borcům patřili: J. Kovanda, J. Zemánek, J. Vacovský S.Formánek, K. Faltys, J. Macků, F. Kašpar, M. Koubek a K. Záleský.Největší rozmach odbíjené v Holicích spadá do druhé poloviny 60. a 70. let. Družstvo mužů sice opustilo krajskou soutěž, důvodem však nebyla neschopnost hráčů obstát v konkurenci soupeřů. Vadily hlavně termíny mistrovských zápasů ( sobota, neděle ), což některým pracovně nevyhovovalo. Na pravidelný trénink dvakrát týdně se scházelo přes 20 sportovců, kteří byli skutečnými milovníky volejbalu, přes léto se hrálo na dvou hřištích. V tom čase byl tým účastníkem okresního přeboru první třídy a po mnoho let stál na jeho čele. V okrese přitom bylo celkem 40 družstev rozdělených do tří skupin. Základní kádr tehdy představovali: J. Vacovský, K. Faltys, F. Pekáč, F. Kašpar, J. Růžička,K. Záleský, A. Lohynský, J. Krčil a M. Pacovský. K nim se zařadili také mladší hráči - P. Teplý, K. Pávek, P. Welsch, Z. Hloušek a J. Welsch, kteří velmi brzo dosáhli výborné výkonnosti a patřili ke zdejším oporám. Zájem o volejbal byl stále značný, v soutěžích byla zapojena dvě družstva mužů a činnost rozvíjela i mládež - žáky pracoval F. Kašpar a družstvo mladších dorostenek měl na " povel" K. Faltys.Během 80. let došlo ve městě k určité stagnaci odbíjené. Do týmu sice přicházely mladé posily, ale většinou tady dlouho nevydržely. Činnost oddílu se ustálila na pravidelném tréninku jeden-krát za týden a na účasti jednoho mužstva mužů v nejvyšší třídě okresního přeboru. Takováto situace přetrvává dodnes. Družstvo mužů hraje OP I. tř. s umístěním uprostřed tabulky. Na soupisce jsou K. Pávek, M. Mládek, F. Kašpar, J. Soukup, J. Valta, J. Vosáhlo, a J. Výšek.Tento článek byl publikován někdy v 80 letech...

Autorem: P. František Kašpar
Zdroj: Karelpavek.blog.cz

Současnost

Rokem 2010 dochází k znovuzaložení týmu mužů a tím k navázání dlouholeté tradice volejbalu v našem Městě.
V současné době vrcholí přípravy na nadcházející sezonu, jenž začína podzimem tohoto roku.

Soupiska pro rok 2010

• Roman Hospodar