JAKO CUP 2009

Vytvořeno:21. 7. 2009, 20:06
Autor:Milan Krunt
Anotace:5. Místo

O víkendu 20. a 21. 6. se za naší účasti v Hradci Kr. konal mezinárodní turnaj Jako Cup. Přijelo 24 mužstev z celé ČR, Slovenska a dva týmy z Madarska. Bylo to takové neoficiální mistrovství Čech. V sobotní základní skupině nás nejdříve čekal sok ze severu Ravel. Utkání nám po všech stránkách nevyšlo a zaslouženě jsme prohráli 2 : 0. V druhém utkání nás čekala Nitra. V prvním poločase byl míč na našich kopačkách a zaslouženě jsme šli do vedení, i přes komplikace v závěru utkání jsme vítězství udrželi. V zápasy proti Svitavám jsme si připsali poviné tři body. Duležitý duel o postup nás čekal s Vítkovicemi. Pokud bychom zvítězili, mohli jsme se radovat z postupu do čtvrtfinále. Nestalo se tak a v bojovném utkání bez fotbalové krásy branka nepadla. V posledním utkání dne nás čekal Náchod-Deštné. Asi naše nejlepší utkání soboty. Vítězství 2 : 0 nám zajistilo 2. místo ve skupině a postup do nedělního čtvrfinále. V něm nás čekal Elseremo Brumov. Tězko se tento zápas hodnotí, chyběl  kousek a hráli bychom o medaile. Rozhodla naše jediná chyba. Škoda jen, že už se nedovíme jak by utkání dopadlo kdyby rozhodčí zapískal v poslední minutě faul, který neviděl jen on. Po této porážce nás čakalo semifinále poražených a ve hře tedy bylo prestižní umístění od 5. do 8. místa. Nejdříve jsme narazili na SuSc Budapešt. První poločas byl jasně v naší režii a soupeř musel být rád, že je to jen o dvě branky. V poločase přišlo uspokojeni a najednou se hra naprosto otočila. Výsledkem bylo vyrovnání a penaltový rozstřel. V něm jsme se nakonec radovali z výhry. K utkání o 5. místo jsme vyzvali Spartu. Hrál se otevřený fotbal a šance byly na obou stranách. Zápas skončil zaslouženou remízou a opět se šlo na penalty. Po už očekávané rošádě v brance jsme zvítězili a získali lichotivé 5. místo, Ale !? Celkově hodnotím turnaj jako povedený, herně jsme v sobotu naprosto propadli, ale výsledky celkem ušli. I to je pokrok. Když se nedaří herně, musí se to ubojovat. Co se týče neděle, musím být s hrou spokojenější, především pak s prvním poločasem proti Budapešti a s celým utkáním proti Spartě. Škoda jen toho čtvrtfinále, mohlo to být veselejší a finále s Mostem, to by byl vrchol turnaje. No nic, za rok to vyjde