Spoluhráči.cz klub KMS JUVENTUS Bruntál, o.s. O klubu

KMS JUVENTUS Bruntál, o.s. – O klubu

Náš klub vznikl jako dobrovolné sdružení osob zajímajících se o sport a sportovní dění v Bruntále a v okolí.

Jak již název klubu JUVENTUS napovídá, tak hlavní ideou klubu je mít radost ze života, z pohybu, ze sportu a ze setkávání se slušných lidí.

Název : KMS JUVENTUS Bruntál, o.s.,

Klub Mládežnických Sportů

Sídlo :  Bruntál, Květná 1722/40

Identifikační číslo : 22679251

Registrace Ministerstvem vnitra ČR pod č.j.: VS/1-1/70 884/08-R

Počet členů ke dni 21.3. 2008 : 59 členů, z toho je 32 členů mladších 18 let.

oficiální web klubu - http://www.kmsjuventus.estranky.cz

V našem klubu pracují tři samostatné sportovní oddíly. Jde o oddíl stolního tenisu, oddíl fotbalu a oddíl atletiky. Klub je dobrovolným sdružením fyzických osob provozující a podporující tělovýchovu, sport, turistiku a osvětovou činnost. Klub je vytvořen a pracuje na demokratických zásadách. Mezi základní poslání klubu patří organizace sportovní činnosti v rámci zapojení do sportovních aktivit. Nedílným posláním klubu je vést své členy k dodržování základních etických a mravních pravidel. Dalším posláním je podpora a rozvoj mládežnického sportu s důrazem na zlepšování sportovní výkonnosti členů i nečlenů podílejících se na činnosti klubu.

Členové klubu se snaží svou prací napomáhat rozvoji veřejného života, sportu, kultury a zdraví ve Městě Bruntál i širokém okolí.

Z historie Juventusu Bruntál : Počátky činnosti klubu spadají někdy do období jara roku 2005, kdy skupina dívek zcela spontánně vytvořila tým florbalistek. Dívky se scházeli pravidelně a trénovali usilovně s cílem přihlásit se do podzimní části soutěže. Po prázdninách však několik členek odešlo na jiné školy, a to byl taky konec jejich společné sportovní činnosti ve florbalovém oddílu. Zůstaly jim však vzpomínky a společné sportovní zážitky. Další etapou pak bylo společné setkávání se několika celých rodin u stolnětenisových stolů, kde kromě samotné hry byl kladen důraz i na společenské aspekty těchto setkání. Do dnešních dnů přetrvává zájem  dětí o tuto krásnou hru. Mladí stolní tenisté trénují sice nepravidelně, ale kvalita jejich hry se lepší, takže nejbližší valná hromada sdružení rozhodne zda dojde k formálnímu sestavení soutěžního družstva. Na podzim roku 2005 došlo k prvnímu startu našich atletů v běžeckých závodech pro veřejnost. Výsledky byly slibné, takže již od roku 2006 se malé skupinky atletů klubu, mnohdy i jen jeden atlet, účastnili těchto závodů pod hlavičkou klubu JUVENTUS Bruntál, který tehdy působil jen jako neformální sportovní sdružení. Podařilo se dosáhnout mnoha úspěchů, např. vítězství na závodech Berounský trojúhelník, Hrouzovka Krnov, lyžařské bežecké závody v Břidličné a v karlově, první místo v Hornické desítce 2006 a druhé místo tamtéž v roce 2007, vítězství v Ostravském běžeckém poháru 2007, vítězství v Okresním přeboru v přespolním běhu 2007 a pod. Mezi nejvýznamnější úspěchy pak patří třetí místo na Čokoládové tretře v Ostravě v roce 2006, vítězství na závodech v polských Krapkowitzích v roce 2006 a druhé místo tamtéž. Největším úspěchem atletiky při Juventusu Bruntál je však vítězství na rámcových závodech při Mistrovství České republiky v krosu, které se uskutečnilo v Olešné u Frýdku-Místku v roce 2007.

Zcela novou etapou v životě klubu pak byl vznik fotbalového oddílu. Činnost fotbalistů je nyní v našem klubu dominantní. Fotbalový oddíl sdružuje chlapce ročníku narození 2000, 2001 a 2002. Nově příchozí hráči se okamžitě zapojují do tréninků.

K registraci fotbalového oddílu Juventus Bruntál bylo vše již připraveno v červnu roku 2007. Vlivem vnějších okolností však bylo rozhodnuto registrovat klub později. Což se také začátkem roku 2008 stalo. I přes své mládí mají tito fotbalisté spostu krásných akcí za sebou. Zúčastnili se mnoha turnajů - např. v Mohelnici, dvou turnajů Šumperku, Bílovci, Uničově a dalších dvou turnajů v Olomouci. Za své skvělé výkony se dočkali i gratulace od bývalého reprezentanta České republiky pana Pavla Hapala. Svými výkony pomohli také svému trenérovi k zisku prestižního ocenění Za rozvoj mládežnické kopané na Moravě. Sehráli také tři exhibiční utkání na hlavním stadionu Slezského fatbalového klubu v Opavě. Při své činnosti poznali prostředí mnoha tělocvičen, vždyť jen v Bruntále již trénovali v 5-ti různých tělocvičnách.  Přes své krátké působení si však již získali takové renomé, že jako jediný klub jsme získali možnost postavit dvě plnohodnotná družstva na prvním větším halovém turnaji v Bílovci pro ročník 2001, který se pro tuto kategorii pořádá v Moravskoslezském kraji. Oceněním jejich práce je jistě i to, že neustále dochází k rozšiřování fotbalového oddílu. Všichni zájemci o mladežnický fotbal jsou vždy a stále vítáni. Mladí hráči i hráčky jsou pak ihned zařazováni do sportovních aktivit. Při výchově sportovních talentů je využíváno služeb a rad trenéra s trenérskou licencí A.

Právě vznik a činnost fotbalového oddílu přispěly k formálnímu vzniku klubu, který pak byl Ministerstvem vnitra ČR řádně registrován.

JUVENTUS Bruntál je dynamicky se rozvíjejícím klubem s rostoucí členskou základnou a pro svou činnost získal podporu již od několika partnerů. Poděkování patří jim, ale také všem členům, protože svou prací umožňují dětem získat radost ze života a z pohybu. Tato radost se pak přenáší na celé okolí. Juventus Bruntál přeje všem radostný život naplněný ušlechtilou prací ve prospěch bližních.  AMDG

březen MMVIII