Spoluhráči.cz klub Kodokan dokumenty a články 19.kolo

Autor:Martin Fajl

Kodokan HK - Za 25 Che Guevara 4:4 (2:4), Branky: Petřikov 2, Vlček, Kopecký

Sestava: Kafka - Kopecký, Fajl - Petřikov, Vlček, Kalaš

Diváci: Síma a její Fáty

Zápas který nic neřešil, ale porazit postupující tým je přece velká motivace, začal jako vždy pro nás. Vyjímka byla, že jsme neprohrávali jako mnohokrát 0:1 ale rovnou 0:4. Než jsme se stihli rozkoukat, tak jsme po chybách na všech postech prohrávali 0:4. Soupeřův styl, kdy létá hlavně balon, nám prostě nevyhovoval. Kupili jsme mnoho chyb a začátek vypadal doopravdy tragicky, jelikož souipeř využil všechny šance, co měl. Zhruba po 15 minutách jsme si začali na soupeře zvykat a z toho vznikali i větší akce u soupeřovi brankdy, když první branku vstřeli Pínko po pěkné akci. Do poločasu se nám ještě podařilo zkorigovat po akci celého týmu na 2:4, když finální nahrávku Adama proměnil Páča. Začátek druhého poločasu už byl o něčem jiném, šance vznikaly na obou stranách, jen ta koncovka. Soupeř se snažil už hru kouskovat a dlouze rozehrávat na vlsatní polovině. Je jasné, že s takhle takticky vyzrálým a fotbalovým týmem jsme ještě nehráli. Zhruba v půlce druhého poločasu Páča propasíroval míč do sítě soupeře, když se míč za brankouvou čaru doslova došoural. Za stavu 3:4 náš tlak zesiloval a my se 8 minut před koncem rozhodli hrát cíleně náš oblíbený styl hry 1-0-3, všichni do útokuWink. Za tento risk nám byl odměnou vyrovnávací gól, když Jerzy vymetl pavučinku v šibenici soupeře. Těsně před vyrovnáním ještě soupeř několikrát zahrozil a v tuto chvíli nás podržel Péťa "dnes dvoupromilovej". Po té ještě soupeř trefil břevno, ale dál už více nezahrozil. Škoda jen, že v posledních vteřinách utkání Píno s Páčou neproměnili brejk 2-1. Ale to by jsme asi chtěli moc. Z remízou jsme byli, po katastrofickém začátku, určitě spokojeni. Dnes jsme viděli, že se dá hrát s každým a že se dá zvrátit i tak nepříznivý výsledek, jakej jsme si dnes vyrobili. Pro příští sezónu počítejme se silnějšími soupeři, něco jako Guevara. Na druhou stranu, když ještě na sobě zapracujeme, tak můžeme porážet soupeře i v 1. třídě, kam postupujeme.