Spoluhráči.cz klub 1. HFK Děkanka - KORFBAL O klubu

1. HFK Děkanka - KORFBAL – O klubu

Nejstarší korbalový klub v ČR.

Korfbal se v Čechách a na Moravě narodil v srpnu roku 1988, kdy se do haly tehdejší Tatry Smíchov sjelo pár nadšenců, kteří uviděli KORFBAL předvedený belgičany. A poté vznikl první korfbalový klub  - Korfbal Praha za velkého přispění Rudolfa Mišurce - prvního předsedy českého korfbalového svazu. Z tohoto klubu se pak stal SK Smíchov a jeho červenočerné barvy patří nepřehlédnutelným do dnešní doby.

Prvními kluby SK Smíchov a TKC Děčín. V roce 1989 se utkaly o titul prvního mistra Smíchov (nejstarší klub v zemi) a Děčín (v prvopočátcích tohoto sportu u nás nejsilnější klub v zemi).

Od té doby se odehrálo mnohé a spousty zajímavého se změnilo.

Změnil se náš název a i lidé kteří se věnují vedení pražského korfbalu.

Dnes 1.HFK Děkanka - Korfbal

Ať Smíchov nebo Lužiny, tak jeho týmy v prvních 10 letech korfbalu v ČR, každou sezónu atakovali nejvyšší příčky jak v seniorské tak i juniorské lize, nebo na vetších turnajích. V roce 1995 se SK Smíchov stal vítězem Českého poháru - Maxikorfbalu. V roce 1999 se juniorský "A" tým stal mistrem České dorostenecké korfbalové ligy. V první seniorské lize byl Smíchov jen krůček od titulu a naposledy v roce 1998 podlehl v prodloužení svému velkému rivalovi VKC Kolín.