Spoluhráči.cz klub Krajánci Ústí nad Orlicí dokumenty a články 03 Loňský vítěz IHC Litomyšl padl...

Krajánci Ústí nad Orlicí – článek 03 Loňský vítěz IHC Litomyšl padl...

03 Loňský vítěz IHC Litomyšl padl...

Vytvořeno:24. 5. 2011, 1:00   (upraveno 23. 4. 2012, 7:36)
Anotace:Ve třetím duelu na ústecké Krajánky čekal obhájce loňského prvenství, ale Krajánci přivezli druhého z bratrů Ciků Lukáše a spolu s Jakubem byli tito extraligoví hráči Eagles Olomouc hlavními strůjci vysoké výhry...

IHC Litomyšl - Krajánci Ústí nad Orlicí 10:15 (0:5, 3:3, 2:7, 5:0)

Úvod měli Krajánci výborný. Do začátku 4. minuty se oba soupeři pouze oťukávali. Pak ale udeřil nevídaným gólem pod horní tyč Jakub Cik - 0:1. V 7. minutě pak stejný hráč po akci Tomáše Lesáka zvýšil už na 0:2. V 10. minutě po kombinaci Michaela Reslera a Stanislava Husáka st. zvýšil Lukáš Cik na 0:3. V 11. minutě dokončil svůj hattrick po spolupráci se Stanislavem Husákem ml. Jakub Cik - 0:4. Úvodní dějství pak zakončil ve 12. minutě střelou pod horní tyč Michael Resler po přihrávce Lukáše Cika - 0:5. Až v 16. minutě Krajánci opět udeřili - Tomáš Lesák uvolnil Stanislava Husáka ml., který nezaváhal - 0:6.  Za dalších 16 sekund se prosadil Stanislav Husák ml. a po jeho přihrávce svým čtvrtým gólem v utkání upravil Jakub Cik na 0:7. V následující minutě se individuálně prosadil Jan Peška a snížil na 1:7. Na začátku 21. minuty byl u zrodu akce opět litomyšlský Jan Peška a na konci akce pak zakončoval Jan Lipavský na 2:7. Ve 22. minutě odpověděl Lukáš Cik po individuální akci na 2:8. Druhou část pak uzavřel na začátku 24. minuty snížením na 3:8 Jří Drobný st. po asistenci Jana Lipavského. Ve 25. minutě to byla opět Litomyšl a Ondra Dospěl po spolupráci s Janem Peškou snížil na rozdíl čtyř gólů - 4:8.Ve 26. minutě byl ale na konci akce Lukáše Cika Michael Resler a upravil na 4:9. Ve 28. minutě předvedl opět individuální průnik Lukáš Cik a dokončil tak svůj hattrick - 4:10. Ve 30. minutě pak po přihrávce Michaela Reslera přidal i svůj čtvrtý gól v utkání - 4:11. Ve 32. minutě pak dokončil také svůj hattrick Michael Resler po přesné přihrávce Stanislava Husáka st. - 4:12. V následující minutě zvýšil Stanislav Husák ml. individuálně na 4:13.  Na začátku 34. minuty se prosadila opět Litomyšl, když asistenci výborněš hrajícího Jana Pešky usměrnil za záda Karla Nečase Jan Lipavský - 5:13. Ve 35. minutě poslal Michael Resler puk za branku na Pavla Musila, ten si vybruslil před branku a přesnou střelou zvýšil na 5:14. Třetí čtvrtinu pak uzavřel za dalších 23 sekund přesnou střelou po zemi Tomáš Lesák - 5:15. Poslední dějství bylo zcela ve znamení Litomyšle, která využila několika přesilovek ke snížení stavu. Ve 41. minutě se trefil Milan Kotlár nas 6:15. O minutu později byl pro změnu úspěšný Jan Peška - 7:15. Ve 43. minutě pak Litomyšl skórovala dokonce dvakrát. Nejprve po asistenci Jana Lipavského mířil přesně Michal Šauer na 8:15 a za dalších 28 sekund po akci Jiřího Drobného ml. Milan Kotlár na 9:15. Ve 46. minutě využil další početní výhodu Michal Šauer a zakončil tak utkání po akci Jiřího Vogela na konečných 10:15. Fakta - góly: Jan Lipavský 2, Michal Šauer 2, Jan Peška 2, Milan Kotlár 2, Jiří Drobný st., Ondřej Dospěl - Jakub Cik 4, Lukáš Cik 4, Michael Resler 3, Stanislav Husák ml. 2, Tomáš Lesák, Pavel Musil. Asistence: Jan Peška 3, Jiří Vogel, Jan Lipavský, Michal Šauer, Jiří Drobný ml.- Michael Resler 3, Stanislav Husák ml. 2, Stanislav Husák st. 2, Tomáš Lesák 2, Lukáš Cik 2. Rozhodčí: Jiří Černý (Lanškroun), vyloučení: 7:7, navíc Michal Šauer (Litomyšl) - 10 minut osobní trest. Sestava - Litomyšl: Pavel Kopecký - Marek Kalivoda, Jiří Drobný st., Jiří Vogel, Jan Lipavský, Bohumil Jakubec, Ondřej Dospěl, Michal Šauer, Martin Samek, Milan Kotlár, Jiří Drobný ml., Jan Peška. Sestava - Krajánci Ústí n/O: Karel Nečas - Robert Ondráček - Tomáš Lesák, Stanislav Husák ml - Jakub Cik, Stanislav Husák st. - Lukáš Cik, Michael Resler - Pavel Musil.