Spoluhráči.cz klub Laso Kladno-kadetky O klubu

Laso Kladno-kadetky – O klubu

Laso Kladno bylo založeno v roce 1985 a to jenom softball. Postupem času se přidal i baseball. Laso patřilo vůbec mezi 1.kluby v České republice.
První hřiště, které jsme na Kladně měli, pomalu nikdo z nás nepamatuje, aspoň já jen z vyprávení. Využívalo se hřiště dnešní stavárny. Druhé místo, kde se hrálo, je už dávno využíváno jinak! Zkrátka na našem kladenském softballovém plácku stojí Kaufland! Takže se tenkrát Laso muselo přesunout na 7.Zš a 4.Zš. Na sedmičce jsme měli pouze backstop, 3 díry na mety, místo antuky škváru a pár laviček (později i klec). Teprve postupem pár let se vybudovalo solidní hřiště na čtyřce. Pořádaly se zde turnaje a to i MČR! Bohužel jsme o toto hřiště přišli a muselo se hledat jiné řešení. Naštěstí se hřiště při sedmičce muselo zrekonstruovat a při té příležitosti se tam vybudovalo pěkné hřiště i pro nás.
Co se týká hráčů a hráček, tak těch klubem prošlo moc a moc. Našli se i velmi talentovaní jedinci, který se dostali do repre. Reprezentovali, jak ČR, tak náš klub na nejrůznějších akcí v Evropě i ve světě!
To by bylo úvodem k našemu klubu.
A nezapomeňte:
Baseball jsou nejrychlejši šachy na světě a šachy jsou královská hra. (E. Hemingway)

M.