Spoluhráči.cz klub Lomax Česká Třebová dokumenty a články 10 Brejky Calibry rozhodly, že nováček první ligy získal s Lomaxem bohužel všechny body

Lomax Česká Třebová – článek 10 Brejky Calibry rozhodly, že nováček první ligy získal s Lomaxem bohužel všechny body

Vytvořeno:23. 1. 2022, 9:34   (upraveno 23. 1. 2022, 10:22)
Anotace:Českotřebovská Calibra postoupila z druhé ligy. Mužstvo hraje s velkým nadšením, když branku hájí Milan Beneš a v útoku válí Pavel Skuček, Martin Voleský a veterán Radek Palán. Naopak Lomax rozšířil marodku o Míru Reslera (zlomený malíček ze zápasu Fitcentra), lyžovačce dal přednost Michal Schlögl a na poslední chvíli se pro střevní potíže omluvil Martin Hapala. Přesto dal Lomax dohromady devítku hráčů, ale ta nestačila na nadšeně hrajícího soupeře.

Lomax Česká Třebová - Calibra Česká Třebová 4:7 (1:3, 2:2, 1:2)

Oba soupeři vstoupili do utkání aktivně a útoky se střídaly na obou stranách. Jako první udeřila Calibra, když po přihrávce Radka Bečváře skóroval kanonýr Pavel Skuček - 0:1.  To vyloženě soupeře nakoplo a na začátku 8. minuty zvýšil v početní výhodě Radek Palán po asistenci Pavla Skučka na 0:2. To Lomax zcela ochromilo a v 9. minutě přišla další rána, když se podruhé prosadil Radek Palán, tentokrát z přihrávky  Radka Bečváře - 0:3. Jiskřičku naděje vykřesal ve 13. minutě Karel Mifek po kombinaci s Michaele Reslerem, když snížil na 1:3.

Ve druhé třetině si i Lomax vytvářel řadu šancí, ale Milan Beneš v brance byl dlouho neprůstřelný. Stačila ale jen chvilka zaváhání a po akci Martina Voleského skóroval se štěstím Karel Melichar - 1:4.  To opět soupeře nakoplo a téměř ihned po vhazování skóroval Radek Bečvář na 1:5. S Lomaxem to vypadalo zle. Hráči se jen těžko soustředili na hru. Na začátku 27. minuty ale po kombinaci Tadeáše Reslera a Karla Mifka usměrnil puk po zemi k tyči Michael Resler - 2:5. Ke konci druhé části poslal Jiří Lunka pas na Oldu Čevoru a jeho bomba z pravé strany prošla snad i zkrz lapačku Milana Beneše a bylo sníženo sekundu před koncem na 3:5.

Vypadalo to, že hráči Lomaxu dostali chuť s výsledkem něco udělat, ale opak byl pravdou. Branka více povzbudila soupeře, který neustále hrozil brejky. Pavel Peterka v brance se snažil, ale na vše nestačil. Ve 33. minutě po přihrávce Radka Palána odpověděl Pavel Skuček brankou na 3:6 a ve 38. minutě po pasu Pavla Skučka dokonce Radek Palán dovršil svůj výborný výkon dokončeným hattrickem na 3:7. Ve 40. minutě ještě snížil po přihrávce Michaela Reslera loučící se s mužstvem Tadeáš Resler (odlet na pracovní dlouhodobý pobyt do Arábie) na 4:7, ale to bylo vše. Calibra získala zaslouženě všechny body,

Fakta - branky: Karel Mifek, Michael Resler, Oldřich Čevora, Tadeáš Resler - Radek Palán 3, Pavel Skuček 2, Karel Melichar, Radek Bečvář. Asistence: Michael Resler 2, Karel Mifek, Jiří Lunka - Pavel Skuček 2, Radek Bečvář 2, Martin Voleský, Radek Palán. Rozhodčí: O. Slezák, Telecký. Vyloučení: 2:0, využití: 0:1. Sestava - Lomax Česká Třebová: Pavel Peterka (2) - Juruj, Sestava - Calibra Česká Třebová: Milan Beneš - Radek Bečvář, Jiří Glac, Stanislav Kraitl, Karel Melichar, Radek Palán, Miroslav Pachl, Tomáš Pirkl, Stanislav Ruda, Pavel Skuček, Martin Voleský