Spoluhráči.cz klub Lomax Česká Třebová dokumenty a články 12 Osmička statečných hráčů Lomaxu vedla s Proplastem ještě ve 29. minutě, ale nakonec odešla vysoko poražena díky kanonádě Proplastu ve třetí třetině

Lomax Česká Třebová – článek 12 Osmička statečných hráčů Lomaxu vedla s Proplastem ještě ve 29. minutě, ale nakonec odešla vysoko poražena díky kanonádě Proplastu ve třetí třetině

Vytvořeno:11. 12. 2017, 7:13   (upraveno 6. 5. 2019, 8:15)
Anotace:Na zápas s velkým favoritem této soutěže s Proplastem Ústí se v kabině Lomaxu sešlo pouze osm statečných plus brankář Lukáš Vavřina. Přesto to Lomax nepoložil a ještě po druhé třetině svítil na ukazateli stav 5:4 pro Lomax! Síly do posledního dějství už Lomaxu nezbyly a nakonec ve třetí části inkasoval devětkrát a vysoko odešel poražen. Přesto všichni zaslouží obdiv a poděkování za bojovnost.

Lomax Česká Třebová - Proplast Ústí nad Orlicí 6:13 (1:2, 4:2, 1:9)

Lomax vstoupil do zápasu nebojácně a po úniku Michala Schlögla po pravé straně a jeho přihrávce z otočky pohotově vystřelil Lomaxu vedení Michael Resler - 1:0. Radost vydržela českotřebovskému celku dvě minuty. Pak se ale prosadil z přihrávky Libora Paclíka Libor Teplý a vyrovnal na 1:1. Ve 12. minutě pak dokonal obrat Miroslav Váně ml. po asistenci svého syna Miroslava Váněho ml. - 1:2. Lomaxu ale vyšel vstup i do druhé části. Ve vlastní třetině vybojoval puk Roman Ollé a po jeho pasu překonal v samostatném nájezdu brankáře Martina Preislera blafákem Michael Resler - 2:2. Ve 21. minutě ale nešťastně namazal Martin Šudoma Aleši jansovi a ten vrátil Proplastui vedení - 2:3. Ve 23. minutě ale po spolupráci s Romanem Ollé vyrovnal Michal Schlögl na 3:3. Za dalších 33 sekund po přihrávce Tomáše Lesáka se nemýlil Roman Ollé a poslal Lomax do vedení - 4:3. Ve 27. minutě pak nejlepší hráč Lomaxu Roman Ollé předvedl dlouhé sólo a bekhendem zvýšil na 5:3. Šestnáct sekund před koncem druhé části nezachytili tři hráči Lomaxu před brankou puk a osamocený Libor Teplý pohotově využil situace a snížil na 5:4. Hned v první minutě třetí části se po spolupráci s Tomášem Zavřelem prosadil Miroslav Váně ml. a vyrovnal na 5:5. Na začátku 31. minuty pak dokonal obrat Libor Paclík po přihrávce Libora Teplého - 5:6. Ve 32. minutě po další akci Tomáše Zavřela zvýšil Miroslav Váně ml. na 5:7. Ve 33. minutě ale předvedl sólo Martin Šudoma a pohotovou brankou odčinil chybu ze druhé třetiny - 6:7. To ale bylo bohužel ze strany Lomaxu vše. Už za dalších devět sekund odpověděl dokončeným hattrickem Miroslav Váně po další přihrávce Tomáše Zavřela - 6:8. A kanonáda bohužel pokračovala. Za dalších 25 sekund se prosadil Aleš Jansa po asistenci Tomáše Opařila střelou od modré - 6:9. Ve 35. minutě pak ,,zakulatil " výsledek Tomáš Zavřel po spolupráci s Liborem Paclíkem - 6:10. Ve 37. minutě se opět púrosadil Miroslav Váně ml. po přihrávce od Libora Teplého - 6:11. Na začátku 41. minuity namazal Michael Resler a jeho přihrávku zachytil Miroslav Váně ml. a zvýšil na 6:12. Za dalších 40 sekund opět chyboval v útočné třetině Michael Resler a jeho nepřesnou přihrávku zachytil Aleš Jansa a po jeho pasu proměnil samostatný nájezd Tomáš Zavřel a uzavřel skóre na konečnych 6:13.

Fakta - branky: Michael Resler 2, Roman Ollé 2, Michal Schlögl, Martin Šudoma - Miroslav Váně ml. 5, Aleš Jansa 2, Libor Teplý 2, Tomáš Zavřel 2, Libor Paclík, Miroslav Váně st. Asistence: Roman Ollé 2, Michal Schlögl, Tomáš Lesák - Tomáš Zavřel 3, Libor Paclík 2, Libor Teplý 2, Aleš Jansa, Tomáš Opařil, Miroslav Váně ml. Vyloučení: 0:0, rozhodčí: Doubrava, Nešický. Sestava - Lomax Česká Třebová: Lukáš Vavřina - Jaroslav Hamerník, Martin Šudoma, Tomáš Lesák, Michael Resler, Roman Ollé, Michal Schlögl, Martin Krása, Miroslav Čech. Sestava - Proplast Ústí nad Orlicí: Martin Preisler - Tomáš Vavřina, Tomáš Opařil, Aleš Jansa, František Kašpar, Libor Paclík, Tomáš Zavřel, Miroslav Váně ml, Miroslav Váně st., Libor Teplý.