MO GYM

Klubový web na  
 
Spoluhráči.cz klub MO GYM dokumenty a články Ing.Martin Karaivanov

MO GYM – článek Ing.Martin Karaivanov

Možné akce:
profilové foto Vojtěch Němec
Vojtěch Němec

Ing.Martin Karaivanov

Vytvořeno:27. 2. 2008, 0:02
Autor:Vojtěch Němec
Možnosti
Anotace:Výborný trenér
Stránka 1 z 2
Image Když se řekne Martin Karaivanov, tak většina z našich mladších čtenářů možná nevěřícně zakroutí hlavou, ale pro lidi, který se již nějaký ten pátek v českém Muay Thai pohybuju je toto jména ikonou, která se nesmazatelně zapsala do historie českého thaiboxu. O velkých zápasech a porážkách, o kráse muay thai a i o spoustě ostatních věcí se vedl náš rozhovor s tímto borcem.


Martin Karaivanov za svůj sportovní život vystřídal spoustu "profesí". Téměř dvanáctiletá kariéra bojovníka mluví za své, ale v současné době ho vídáme daleko častěji na "druhé straně", kdy v obleku s motýlkem "hlídá" v ringu naší nastupující generaci, co by rozhodčí. V současnoti ještě přibyla role trenéra ve vlastním gymu. A přesto by se možná zdálo, že o tomto borci není vůbec slyšet. Kariéra bojovníka už  totiž není bohužel tolik aktuální, nicméně jak sám přiznává  rukavice sice visí na hřebíku, ale ten není zatím uplně stoprocentně uchycen. Martin je znám především pro svou ojedinělou vynikající techniku a typický thajský styl, ale stejně tak kolik talentu dostal zhůra tolik ho provazí v jeho sportovním životě neuvěřitelná smůla. Nemá smysl to nadále prodlužovat, Martin nám toho o svém životě jistě řekne dost a mnohem přesněji...


Image


Na začátek se, jak jinak, musím zeptat, jak jsi se vůbec dostal k thaiboxu a kdy to bylo?

Bylo to myslím někdy v roce 1993, tedy někdy v prvopočátcích thaiboxu v čechách. Začínal jsem v Brně a dostal jsem se k němu vlastně přes svoji sestru, jejíž kamarád dělal thajský box. V té době jsem nevěděl o co jde...
Každopádně jsem chtěl dělat nějaké bojové umění

A žádný jiný sporty tě nelákali?

Hrál jsem od malička lední hokej, až do svých 19 let. Během mé hokejové "kariéry" jsem ale vždy pošilhával po bojových sportech. Hodně mě ovlivnily filmy s J.C. Van Dammem a další. Těsně po revoluci byly tyhle filmy hodně v kurzu :-)

 
Jak to šlo skloubit muay thai a hokej? Nebo jsi začal s thaiboxem až poté?

Začal jsem s thaiboxem týden po té, co jsem pověsil brusle na hřebík :-), ale skloubení bylo obtížný. Nemyslím tím časový, ale stylem. V hokeji jsem chytal, takže před ránama se zásadně neuhýbalo, což do thaiboxu moc nesedí. Bylo těžký pochopit, že direktu se má uhnout :-), ale zase jsem měl výhodu v tom, že jsem měl z hokeje morálku, postřeh, přehled...

Takže jsi začal bouchat relativně "pozdě", za jak dlouho přišli první úspěchy? Když už jsme u toho pamatuješ si svou bilanci? A ještě by jsi moh zmínit nějaké své výrazné úspěchy...
Jo jo, souhlasím. S thaiboxem jsem začal relativně pozdě. První zápasy jsem si odbouchal na Brumlovce, ale kdy to bylo si už nevzpomenu. První velký úspěch jsem zaznamenal v roce 1998 na mistrovství světa v thajsku, odkud jsem přivezl bronz. V té době jsem měl asi jen 7 zápasů, takže pro mě zkušenost obrovská. V současné době mám za sebou 30 zápasů z toho 19 výher, 9 proher, 2 remízy, 8 KO. Zápasů mohlo být víc, nebýt dleších zdravotních problémů, které mě vyřadily tak na 3 roky ze zápasení.

Další úspěchy jsou:
- 3. místo Mistrovství světa 2002, Bangkok, Thajsko
- 4. místo EMF European Championship, 2003-2004, Francie
- účastník mistrovství světa IFMA 2003, Kazachstán
- účastník mistrovství světa IFMA 1999, Bangkok, Thajsko

Můžeš více specifikovat ty zdravotní problémy? Vím že si s tím bojoval hrozně dlouho...
Nevím přesně kdy, ale začal jsem mívat problémy připravit se na zápas. Vždycky jsem trénoval a většinou ve vrcholu přípravy jsem pokaždé onemocněl. Později jsem už i hůř regeneroval i když trénink nebyl náročný. Prvotní diagnóza byla eb viróza, později borelióza. Sám přesně nevím, co mi bylo. Nikdo mi to s jistotou nebyl schopen říct. Pomohla mi až léčitelka. Ztratil jsem tak vlastně minimálně 4 roky zápasení. ale asi to tak mělo být...

A ted už se to tedy zdá v pořádku?

Myslím, že už jsem v pořádku. teda myslím zdravotně :-D, nemoci ale nelituju. Člověka to aspoň donutí se zastavit, pořádně se rozhlídnout, určit si priority... Teď už se zápasama moc nepočítám. otevřel jsem si v brně svoji školu thaiboxu a veškerou energii teď vkládám do ní. Na vlastní trénování už nezbývá moc času.

Ale šance, že bysme tě ještě zahlídli v ringu ještě stále žije?

Naděje umírá poslední. Ještě jsem to úplně nezabalil a taky si vnitřně potřebuju kapitolu "zápasy" uzavřít. I když se obávám, že tahle kapitola se neuzavře nikdy, ale "rozlučkovej" zápas bych si rád dal, abych si mohl říct dost.

Třeba odveta s Krausem? (Albert Kraus - vítěz K-1 Max 2002 - pozn.) :)
No, tu bych si přál ze všeho nejvíc!!! Je to jeden z velkých šrámů, co mám. Dostal jsem šanci, ale dopadlo to jak to dopadlo (Martin prohrál KO v druhém kole - pozn.). Teď bych se k tomu postavil úplně jinak. Kraus je dobrej zápasník, ale ne neporazitelnej. Chtělo by to ale trochu delší přípravu.

Pamatuju si na ten zápas naprosto přesně, už před ním se zdálo, že jediný člověk který věří, že máš na to Krause porazit je tvůj trenér a potom na tebe ta atmosféra asi hodně dolehla, to musí být pro bojovníka hroznej pocit?
Měl jsem poslední zápas večera. Nedokázal jsem udržet motivaci a takovou tu zdravou agresivitu až do samotného zápasu. Šel jsem do ringu přemotivovanej. Zkombinuj to navíc s pocitem, že spoustu lidí se šlo podívat, jak to vlastně dopadne... psychika je v tu chvíli hodně důležitá a já to prostě nedokázal hodit jen tak za hlavu. Divnej pocit stát tam v tomhle stavu v ringu proti krausovi... :-)

Zmínil si, že sis otevřel vlastní školu, řekni nám o tom trochu víc.

Nějak mě dohnal stav předat dál všechno, co jsem se naučil a prožil. V tu chvíli byla v brně jen jedna škola thaiboxu zaměřením spíš na "evropský" styl. Hodně zjednodušeně to znamená orientující se spíš více na pravidla K-1. Já se snažím vyučovat a předávat komplexní styl muay thai, s širokým použitím loktů, kolen, kopů, techniky v klinčích. Thaibox je hra. Sice tvrdší, ale zůstává pořád hrou, zábavou. Samozřejmě, že se u nás i boxuje, ale není na to kladen prioritní důraz. dál k tomu přidej filozofii, důraz na psychickou pohodu... tohle všechno se snažím předat ostatním.

Tvoje škola se jmenuje Jetsaam Gym, prozradíš nám proč právě tento název?

Chtěl jsem, aby název vyjadřoval něco, co je spojeno se mnou. Ve finále z toho vznikl název Jetsaam, což v thajštině znamená čísla 7 a 3. a 73 je můj ročník, silnej ročník,  (směje se)  tento bláznivej nápad propagace 73 vznikl nevinně, když se jednoho léta slavilo několik třicátin za sebou...

A je velkej zájem o "pure" muay thai v Brně?

Je to něco nového a teprve začínáme, takže na bilanci je ještě brzy. Ale kluci co chodí trénovat, jsou spokojení. Snažím se dělat tréninky zajímavé, rozmanité, aby se nikdo nenudil. Začínáme ještě s menší reklamou takže nás rozjezd snad ještě čeká. Potenciál tady ale je.

Stejně tak vím že sis otevřel i obchod, takže pravidelně dodůchodové docházení do práce tě nelákalo a rozhodl si se zkusit štěstí v "bussinesu"?

Člověk by měl dělat, co ho baví. práce koníčkem - ideální kombinace. Neříkám, že mě baví prodávat, ale mám rád značky a styl oblečení, které prodávám v obchodě. Navíc tam prodávám věci na thaibox, kickbox, box a dokážu spoustě lidem poradit, které věci si koupit. Spojil jsem to i s internetovým prodejem. stránky jsem si navrhnul sám a těší mě, že se lidem líbí a na stránkách nakupují. je to taková třešnička na dortu.

Čili nyní defakto děláš konkurenci svému bývalému trenérovi?

Slovu konkurence se radši vyhýbám, i když to tak vypadá. Nezaložil jsem školu, abych někoho naštval nebo mu dělal zle. Mám na thaibox prostě trochu jinej pohled, jdu si svojí cestou. S Karlem jsem si to ujasnil jako s prvním, všechno mu vysvětlil. ale pokud chceš odpověď, tak jsou teď v brně prostě kluby dva.

Vím, že tvoje "sportovní smůla" není jen nemoc o které jsme již mluvili, ale že smůla si tě umí najít i jinak, sám si pamatuju například na to jak jsi si pochroumal nohu, když jsi v thajsku na MS šláplnul do díry v ringu (!!!)...

V prvním zápase a dost vyhecovaném (soupeřem byl Slovák trénující u Sithpoleka se sebevědomím hodně vysoko) bylo uvolněný dřevo, které tvoří podlahu ringu. při odšlapu jsem si vyvrknul kotník, byl počítanej, ale zápas nakonec vyhrál. Noha však nevypadala nejlíp. Do druhého zápasu mi naštěstí nenastoupil soupeř (také pro zranění) a já šel o finále s Rusem. Musel jsem to po druhém kole skrečovat. Nedalo se. Pak hurá do thajský nemocnice a zbytek výletu v Bangkoku jsem procupital se stylovou sádrou na noze. Možná bych někde vyhrabal fotku z předávání medailí, jak stojím na bedně se sádrou  (směje se).

Jaký dojem na tebe udělalo Thajsko?

Ten nejlepší!!! Kdo tam nebyl, neuvěří. Chtěl bych s klukama z gymu lítat každej rok do Thajska na takový menší soustředění. No a kdybych mohl, odstěhoval bych se tam snad nadobro. vyhovuje mi klima, miluju thajskou kuchyni, lidi jsou tam v pohodě.

Co osobně pro tebe znamená muay thai?

Pro mě už něco víc, než jen sport... pro mě je to životní styl.

Komentáře k tomuto článku

I am hoping for the robux hack for get free roblox on robux online.

vložil Iris Halbert, 4. 1. 2018, 9:49
anonymní příspěvek

cc0322

polo ralph lauren outlet online

 

coach factory outlet online

 

pandora outlet

 

kate spade outlet online

 

canada goose jackets

 

coach outlet online

 

michael kors outlet online

 

coach factory outlet online

 

pandora charms

 

birkenstock shoes outlet

 

supreme clothing

 

moncler sale

 

canada goose jackets

 

adidas nmd runner

 

canada goose jackets

 

louis vuitton outlet online

 

louis vuitton outlet store

 

canada goose coats

 

ugg boots

 

pandora charms sale

 

nba jerseys wholesale

 

moncler outlet online

 

coach outlet online

 

canada goose jackets

 

polo ralph lauren outlet online

 

ugg outlet store

 

nba jerseys cheap

 

pandora outlet

 

birkenstock shoes

 

coach outlet online

 

canada goose jacket

 

nike outlet online

 

nike outlet

 

coach outlet canada

 

michael kors outlet

 

adidas superstar shoes

 

nike outlet store

 

ray ban sunglasses discount

 

cheap ugg boots

 

pandora charms outlet

 

michael kors outlet online

 

canada goose outlet store

 

discount oakley sunglasses

 

canada goose jackets

 

nike air max 2018

 

air max

 

new balance outlet store

 

yeezy shoes

 

pandora charms sale clearance

 

tory burch shoes

 

coach outlet store online

 

canada goose sale

 

ugg boots

 

coach factory outlet

 

yeezy shoes

 

coach outlet store online

 

birkenstock outlet

 

michael kors outlet store

 

philipp plein outlet

 

ugg outlet store

 

caterpillar boots

 

coach factory outlet online

 

canada goose jackets

 

michael kors bags

 

fitflop sandals

 

kate spade outlet store

 

moncler outlet online

 

fitflop shoes

 

hermes bags

 

timberland outlet

 

longchamp bags

 

jordan shoes

 

louis vuitton outlet

 

pandora charms

 

hermes bag

 

valentino outlet

 

christian louboutin shoes

 

yeezy boost

 

nike air max 97

 

michael kors outlet clearance

 

canada goose sale

 

ralph lauren sale

 

moncler coats

 

ferragamo outlet

 

pandora jewelry

 

michael kors

 

kate spade handbags

 

polo ralph lauren outlet

 

adidas outlet

 

ecco outlet

 

harden vol 1

 

nike outlet store

 

louboutin outlet

 

ray ban glasses

 

kate spade outlet online

 

mbt

 

adidas yeezy

 

red bottoms

 

ugg boots

 

pandora charms outlet

 

longchamp bags

 

coach outlet online

 

coach factory outlet online

 

pandora charms sale clearance

 

coach outlet store online clearance

 

moncler sale

 

prada shoes

 

adidas store

 

rolex replica watches

 

supra for sale

 

michael kors

 

birkenstock sandals

 

ralph lauren sale

 

philipp plein

 

cheap jordan shoes

 

ralph lauren uk

 

ralph lauren outlet online

 

jordans

 

ugg boots outlet

 

coach outlet store

 

burberry outlet online

 

moncler jackets

 

salvatore ferragamo shoes

 

discount ray ban sunglasses

 

christian louboutin shoes

 

ralph lauren

 

michael kors outlet store

 

mulberry handbags

 

mlb jerseys cheap

 

ralph lauren uk

 

uggs outlet

 

columbia sportswear outlet

 

ugg sale

 

timberland outlet store

 

ugg outlet

 

michael kors outlet

 

adidas

 

bottes ugg

 

prada outlet online

 

converse all star

 

skechers outlet

 

mulberry

 

pandora jewelry store

 

hermes bags

 

canada goose jackets

 

cheap air jordans

 

canada goose jackets

 

adidas yeezy boost

 

mulberry outlet uk

 

pandora jewelry

 

fred perry polo shirts

 

moncler jackets

 

canada goose

 

cheap jordans

 

canada goose jackets

 

valentino

 

nike outlet online

 

michael kors outlet online

 

oakley sunglasses outlet

 

mlb jerseys

 

mulberry uk

 

uggs outlet

 

converse outlet

 

birkenstock outlet store

 

hermes handbags

 

coach outlet store

 

coach factory outlet

 

north face outlet

 

tory burch outlet store

 

pandora charms sale clearance

 

cheap jordans for sale

 

ugg outlet

 

louis vuitton factory outlet

 

fitflops sale

 

coach outlet online

 

ralph lauren outlet online

 

adidas yeezy boost

 

ugg boots

 

cheap jordan shoes

 

michael kors outlet store

 

coach outlet online

 

rolex replica watches for sale

 

cheap air jordans

 

coach outlet online

 

kate spade handbags

 

moncler uk

 

canada goose outlet online

 

cheap jordan shoes

 

red bottom

 

air max

 

ugg boots

 

canada goose parka

 

yeezy boost 350

 

birkenstock uk

 

canada goose jackets

 

air jordan shoes

 

pandora uk

 

retro 11

 

coach factory outlet

 

louboutin outlet

 

cheap oakley sunglasses

 

cheap ray ban sunglasses

 

yeezy boost 350

 

coach outlet online

 

pandora charms

 

nike zoom

 

vans outlet store

 

coach factory outlet online

 

coach factory outlet online

 

cheap nike shoes

 

mbt

 

hermens

 

canada goose coats

 

pandora charms outlet

 

canada goose coats

 

coach outlet online

 

michael kors outlet clearance

 

salvatore ferragamo outlet

 

ugg boots

 

pandora rings

 

adidas yeezy shoes

 

nfl jerseys

 

ferragamo shoes

 

ugg canada

 

ralph lauren outlet online

 

ralph lauren outlet online

 

pandora jewelry outlet

 

kate spade handbags

 

uggs outlet

 

michael kors outlet store

 

michael kors outlet clearance

 

louboutin shoes

 

fitflop sandals

 

vans outlet

 

adidas nmd r1

 

adidas nmd runner

 

birkenstock outlet

 

ray ban sunglasses sale

 

air max shoes

 

ralph lauren

 

adidas campus shoes

 

polo ralph lauren outlet

 

michael kors outlet online

 

cheap oakley sunglasses

 

canada goose jackets

 

adidas nmd r1

 

cheap air jordans

 

longchamp sale

 

polo ralph lauren outlet online

 

coach factorty outlet online

 

pandora jewelry

 

polo ralph lauren

 

fitflops sale

 

canada goose jackets

 

uggs on sale

 

reebok outlet

 

nike air max 2018

 

canada goose

 

cheap ray ban sunglasses

 

canada goose jackets

 

coach outlet online

 

oakley sunglasses outlet

 

adidas outlet store

 

canada goose jackets

 

air max 90

 

asics outlet

 

moncler pas cher

 

supreme shirts

 

nike shoes

 

michael kors outlet store

 

puma outlet

 

nike outlet online

 

kate spade outlet online

 

pandora sale clearance

 

cheap jordans free shipping

 

michael kors bags

 

the north face jackets

 

michael kors handbags

 

air max outlet

 

coach factory outlet online

 

mbt shoes sale

 

polo ralph lauren outlet

 

fitflops sale clearance

 

ugg boots

 

coach outlet online

 

pandora charms sale clearance

 

longchamp outlet

 

adidas superstars

 

nmd adidas

 

michael kors

 

birkin handbags

 

tory burch handbags

 

oakley sunglasses outlet

 

canada goose

 

cheap jordan shoes

 

cheap air max

 

polo ralph lauren outlet

 

jordan shoes for sale

 

adidas sneakers

 

coach factory outlet

 

coach outlet online

 

canada goose sale

 

pandora charms outlet

 

cheap oakley sunglasses

 

cheap jordan shoes

 

louis vuitton handbags

 

michael kors uk

 

adidas outlet online

 

adidas outlet online

 

timberland outlet

 

birkenstock uk

 

air jordan retro

 

ralph lauren

 

timberland boots

 

ugg boots sale

 

coach outlet store online

 

moncler outlet online

 

moncler uk

 

ecco shoes for women

 

canada goose jackets uk

 

christian louboutin sale

 

canada goose jackets

 

cheap ugg boots

 

coach factory outlet online

 

ralph lauren outlet

 

canada goose jackets

 

supreme uk

 

coach outlet store online

 

oakley sunglasses outlet

 

fitflops sale

 

kate spade outlet

 

cheap jordan shoes

 

fitflops sale clearance

 

pandora jewelry outlet

 

pandora charms sale

 

ugg outlet online

 

gucci outlet online

 

coach factorty outlet store

 

coach outlet online

 

adidas ultra boost

 

kate spade outlet

 

michael kors outlet online

 

coach outlet online

 

adidas yeezy

 

ray ban sunglasses outlet

 

adidas outlet store

 

uggs outlet

 

canada goose coats

 

fred perry shirts

 

adidas yeezy boost

 

polo ralph lauren outlet online

 

hermes outlet

 

yeezy shoes

 

yeezy boost 350

 

oakley sunglasses for women

 

canada goose

 

red bottom heels

 

adidas shoes

 

christian louboutin shoes

 

cheap oakley sunglasses

 

canada goose sale

 

coach factorty outlet online

 

gucci outlet

 

supreme shirts

 

canada goose

 

adidas nmd r1

 

mcm outlet store

 

uggs

 

pandora jewelry

 

ugg boots women

 

burberry handbags

 

polo ralph lauren

 

coach outlet store online

 

ralph lauren uk

 

louis vuitton factory outlet

 

coach outlet

 

moncler coats

 

coach outlet store

 

supra for sale

 

kate spade outlet online

 

birkenstock sale

 

birkenstock sale

 

adidas originals

 

ralph lauren outlet online

 

nike air max 97

 

coach outlet online

 

longchamps

 

nike outlet store online

 

ugg canada

 

coach factory outlet online

 

coach outlet online

 

cheap jordans

 

mlb jerseys wholesale

 

canada goose sale

 

coach outlet online

 

moncler

 

nike sneakers

 

adidas yeezy boost 350

 

ugg boots outlet

 

ray bans

 

coach outlet online

 

michael kors outlet store

 

tory burch outlet online

 

yeezy boost 350

 

coach factory outlet

 

the north face outlet

 

moncler jacket

 

coach factory outlet online

 

nike sneakers

 

new balance outlet

 

moncler outlet online

 

air jordans

 

mcm bags

 

ugg outlet online

 

mlb jerseys cheap

 

michael kors outlet online

 

ralph lauren outlet

 

longchamp outlet store

 

coach factory outlet online

 

adidas nmd r1

 

canada goose coats

 

nfl jerseys

 

cheap nfl jerseys wholesale

cc0322

Vloženo  22. 3. 2018, 7:29
anonymní příspěvek

kunjungi kami ragam tas murah kunjungi kami ragam tas murah ragam tas branded murah tote bag karakter murah kunjungi kami ragam tas murah tote bag karakter murah jual tas sekolah anakkunjungi kami ragam tas cantik murah ragam tas branded murah tote bag karakter murah ransel kipling mini jual tas motif keren kunjungi kami jual tas sekolah anak ragam tas murah jual tas sekolah anak kunjungi kami ragam tas murah pusat tas wanita murah jual tas sekolah anak kunjungi kami tote bag karakter murah kunjungi kami ragam tas murah pusat tas wanita murah jual tas sekolah anak jual tas cath kidston keren pusat tas ransel wanita murah

Vloženo  9. 11. 2018, 14:16
Přidat komentář: