Spoluhráči.cz klub Norci HK dokumenty a články Norci si připsali první 3 důležité body

Marek Uhlíř

Norci si připsali první 3 důležité body

Vytvořeno:5. 4. 2010, 23:05
Autor:Marek Uhlíř

Za krásného slunečného počasí odehráli naši borci dvě důležitá utkání, už jen proto že šlo o první zápas jarní části soutěže. Nejprve tedy za sobotním duelem. Zápas začínal v 11 hodin středoevropského času. Našim soupeřem byl tým Džamil, který jsme v prvním zápase letošního ročníku porazili ke konci srpna 6-2. Nyní byla ale situace zcela jiná. Týmy jsou po půl roce daleko více sehrané a tak bylo zřejmé, že Džamil bude více kousat než v prvním kole. Tyto předpovědi ale úplně smazal fakt, když jsme viděli jak jsou od soupeře na hřišti před zápasem pouze dva hráči. Nakonec se ale sešlo všech 5 hráčů potřebných pro začátek zápasu a tak mohl duel začít. Dlouho jsme se nemohli prosadit. Hra byla navzdory naší početní výhodě více než vyrovnaná, vše ale netrvá věčně. A po úvodním gólu, který zařídil trefou Radek Truněček, začali Norci cítit potřebnou psychickou pohodu. Do konce poločasu ještě střelil gól Podzimek a tak se poločas ukončil hvizdem rozhodčího za stavu 2-0 pro borce v zeleném. O přestávce nastala jen dohoda s čím přijít do dalších 25 minut mače. Hra začala nabírat s každou minutou větší a větší tempo, protože Džamil chtěl samozřejmě co nejdříve střelit kontaktní gól. To se ale nestalo, ba naopak přišla další rána pro Džamil a to v podobě dalších dvou gólů z kopaček Dominika Podzimka, který v tomto zápase opravdu dost trápil hráče soupeře. Za poněkud již rozhodnutého stavu ale přišel nejprve gól na 4-1 a vzápětí ještě trefa na 4-2. Další gól ale náš výborný zastupující brankář Olda, který s chutí přesedlal z obraných řád mezi 3 tyče a zaskočil tak za zaneprázdněného Stružku, nepustil. A aby na Podzimka mohl soupeř proč vzpomínat přidal jim ještě 5.gól a naplnil tak přání mnoha fanoušků, kteří po 4. vyvolávali celou dobu "dejte jim bůra". Dominik se ale trefil opravdu výstavní trefou. Po faulu na našeho hráče vypálil takovou razancí, že se brankář ani nestihl podívat jestli již Podzimek vystřelil. Ani nejrychlejší reflex střelce Robina Hooda by brankáři Džamilu nepomohl. Střela se totiž ani ne za vteřinu objevila udivenému golmanovi od tyče v síti za ním. Zápas tedy končil nakonec za stavu 5-2 a Norci si tak mohli připsat opravdu důležité 3 body do tabulky pravdy. Nejlepším hráčem zápasu byl samozřejmě Dominik Podzimek se svými 4 výbornými trefami, které našli svůj cíl stejně tak jistě jako predátor vetřelce ve filmu Vetřelec vs Predátor.