Marek Uhlíř

Norci si poradili s Trencampem

Vytvořeno:6. 4. 2011, 14:12
Autor:Marek Uhlíř

V prvním jarním zápasu čekal Norci tým, ze spodní části tabulky, Trencamp. Zápas začal, jak se dalo očekávat, hodně opatrně. Žádný z týmů nechtěl inkasovat jako první. První gól na sebe ale nenechal dlouho čekat, z obranné půlky Norků se dostal míč na levé křídlo k Dominovi a ten na šířku hřiště nahrál před bránu Márovi Uhlířů, který levačkou přes brankáře od levé tyče dal na 1-0. Poté se nádhernou ranou strefil o několik minut později Domino a rázem vedli Norci o 2 branky. Před koncem první půle se ale hra poněkud vyrovnala a Trencamp nakonec dokázal před hvizdem snížit na 2-1. Poločas tedy skončil za vedení Norků o jednu branku. Nutno podotknout, že náhradní brankář Fanda si vedl v dnešním zápasu opravdu na výbornou a jeho zákroky by mu mnohdy mohla závidět i taková brankářská ikona, jako byl například Oliver Kahn. Do druhé části nastoupil jasně lépe tým v zelených dresech. Postupnými góly dvou nadějných útočníků Robajse a Domina navýšil skóre zápasu až na 6-1. Potom ale jakoby usnuli Norci na vavřínech a nechali si zbytečnými chybami ve vlastním vápně snížit výsledek až na 6-5. Snad za žádný gól, ale opravdu Fanda Najman nemohl. Zdálo se pak, že snad rádi hrají Norci HK pod tlakem, protože je tyto 4 góly dostali na nohy a vzali otěže zápasu opět pod svá křídla. Dále se do branky nádhernou ranou šajtlí pravou nohou strefil i útočník Víťa Cap Kozelek a s následováním gólů Domina a Robina na konci zápasu měl konečný výsledek zápasu podobu 9-5 z pohledu Norků HK. Dalo by se tedy nakonec říci že Norci toto utkání zvládli. Každopádně mohli mít ale v průběhu zápasu lehčí cestu nebýt mnoha chyb ve vlastním vápně za stavu 6-1. Hlavní jsou ale získané 3 body a posunutí se v tabulce na průběžné nádherné 5. místo, kde se po tento víkend budou držet s 30-ti body. V příštím utkání ale nečeká Norky vůbec lehký soupeř. Bude jím Kodokan, který má o 3 body více a zatím přebývá na 3. místě. Uvidíme, jak bude následující zápas, který se odehraje v neděli 11.4.2011, vypadat.