Spoluhráči.cz klub Norci HK dokumenty a články Vyrovnaný duel s Pivrnci

Norci HK – článek Vyrovnaný duel s Pivrnci

Marek Uhlíř

Vyrovnaný duel s Pivrnci

Vytvořeno:16. 5. 2011, 10:48   (upraveno 16. 5. 2011, 10:51)
Autor:Marek Uhlíř

Pod zamračeným nebem se v nedělním duelu střetly týmy Norci HK a Pivrnci, kteří loni postoupily z II.ligy. První duel vyhrály na podzim Norci těsně 2-1. Možná bylo tedy i před odvetou jasné že gólů padat opět moc nebude. Zápas začal naopak celkem hodně otevřeně a to především v obraně týmu v zeleném. Proti krásným střelám pivrnců stál ale v bráně Fanda. Zhruba v polovině první půle se blískl opravdu neskutečným výborným zákrokem, kdy zlikvidoval skvělým přesunem volej Pivrnce. Leckomu to připomnělo skvělé zákroky Pavelce na letošním MS. Zápas dále pokračoval střelami do tyček a nebo nepřesnou střelou Máry, který se dostal k snadno k míči po výhozu Fandy a tváří v tvář brankářovi Pivrnci střelil míč tesně vedle levé tyče. První poločas skončil za poněkud netradičního skóre 0-0. O poločase proběhlo pár chytrých rad a mohla začít 2.polovina utkání. Po rychlé akci pivrnců zůstal úplně osamocený na polovině soupeře Dominho,Mára Uhlíř ho z obrany našel přesnou přihrávkou přes celé hřiště a Dominik s ledovým klidem krásně podseknutým míčem dopravil balón do branky. Vedli jsme tedy o 1 branku. Dále se činil opět Fanda, který postupně likvidoval více a více střel. Asi 15 minut před koncem zápasu si vzal na pravé straně hřiště míč Mára a jesličkami Pivrncovi se dostal až k vápnu a pravou nohou poslal míč kolem brankáře, který se ještě otřel o tyč a zapadl při zemi do sítě! Skóre pro nás rázem vypadalo lépe. Následoval time-out Pivrnců a poté to čeho se obával nejeden z nás. Soupeř začal hrát s 5.mužem v poli. A tato taktika přinesla kýžené ovoce. Po křižné přihrávce zůstal úplně sám jeden z útočníku u naší tyčky a v klidu zakončil a snížil na rozdíl jediné branky. Poslední šance na vyrovnání byla v samém závěru zápasu, kdy zahrál rukou před vápnem Cap a tým v červeném kopal přímý kop. Naštěstí byl ale na naší brankové čáře nastřelen pivrnec a rozhodčí zápas ukončil. Mohli jsme začít slavit. Toto bylo opravdu vydřené vítězství a je tak o to více cenější. Paradoxem utkání je asi skutečnost, že i odveta dopadla stejným na branky chudým výsledkem. Mužem dnešního zápasu je bezpochyby Fanda, který dnes opravdu zářil! Patří mu za náš celý tým Norků velký dík. Nutno ovšem poznamenat že šlapal celý tým do plnejch celý zápas. Poděkování patří i Oldovi, který přišel po dlouhých 7 měsích a dohrál celé utkání bez zranění. Vazy na koleni drží a to je velmi důležitá zpráva! V přístím víkendu nás čeká zápas v sobotu od 8 ráno s Reds "B" a v neděli od 9 s Fortunou. Snad se opět sejdeme aspoň ve stejném počtu a bude i co největší bodový příděl.