Spoluhráči.cz klub HBC North Stars Chomutov O klubu

HBC North Stars Chomutov – O klubu

V roce 2002 se parta "sportovních nadšenců" rozhodla založit hokejbalový klub North Stars a přihlásit se do druhé hokejbalové ligy v Chomutově. U zrodu stáli zejména tři lidé: Milan Vajo, Martin Klíma a Ladislav Ostopenko. Milan Vajo se stal kapitánem a tuto funkci plnil pět sezón. Po pěti odehraných sezónách působení u týmu z nedostatku času ukončil. Ladislav Ostopenko tým opustil už během první sezóny a Martin Klíma je v současné době stále součástí týmu North Stars.

tym.jpeg Hned do první sezóny 2002/2003 vpadly "Severní hvězdy" s velkou chutí a odhodláním. Pro mnohé hráče se stal tým North Stars černým koněm soutěže a tuto svojí roli potvrdil vynikajícím třetím místem, kdy v utkání o bronz porazil velkého favorita soutěže tým Twisters.

Ani druhá sezóna 2003/2004 nezačala pro North Stars špatně. Po základní části tým zaujal vynikající třetí místo a měl dobré výchozí podmínky pro první kolo play-off. Bohužel své vydobyté umístění nepotvrdil a po první sezóně plné euforie přišla studená sprcha v podobě vyřazení v již zmiňovaném prvním kole play-off.

Během sezóny 2004/2005 podávali hráči týmu North Stars výborné výkony a po zásluze tým obsadil po základní části první místo. Všichni hráči v týmu North Stars už plánovali postup do první ligy, když jim najednou v play-off udělal velkou tlustou čáru přes rozpočet tým Tučňáci. Velké zklamání alepsoň kompenzovalo vítězství v souboji o třetí místo nad týmem Slovan Jirkov po nervydrásajícím průběhu.

Na vytoužené celkové vítězství v druhé chomutovské lize dosáhli hráči North Stars v sezóně 2005/2006, kdy od začátku předváděli stabilní dobré výkony a vyhráli základní část o pět bodů před Slovanem Jirkov. Tým Slovan Jirkov byl v této sezóně největším soupeřem North Stars, což se také potvrdilo na konci sezóny, kdy se oba týmy utkaly ve finále. Toto zajímavé finále vyhráli North Stars 2:0 na zápasy. Tímto výsledkem si North Stars zajistili postup do první chomutovské hokejbalové ligy.

V sezóně 2006/2007 měl tým North Stars nastoupit již od začátku v první chomutovské lize hokejbalu. Změna systému soutěže ale znamenala, že hráči museli znovu bojovat o postup do první ligy. Všechny týmy z první i druhé ligy byly smíchány do dvou skupin a v podzimní části se bojovalo o postup do prvoligové jarní skupiny. North Stars se tak již na podzim utkali s prvoligovými týmy, se kterými předváděli sympatické výkony. A tedy nebylo překvapení, že si North Stars zahráli na jaře v prvoligové skupině. A ani tady si nepočínali nejhůře a nakonec celkově obsadili čtvrté místo, když podlehli v utkáních o třetí místo týmu Legionáři. Po této sezóně se tým North Stars rozhodl přihlásit do oblastní hokejbalové ligy Sever, která spadá pod Českomoravský svaz hokejbalu.