Ruty Šuty

Spoluhráči.cz klub Ruty Šuty O klubu

Ruty Šuty – O klubu

Logo nadace DKS

Soubor vznikl v listpadu 2005 a pod vedením Jitky a René Hegarových se začal se věnovat klasickým country tancům. Pro velký zájem mladých jsme začali s výukou Line dance ( moderní americký country tanec). Jako další ,dnes velmi oblíbenou disciplínu, trénujeme clogging ( americký country step).

Náš soubor pořádá vždy poslední neděli v červnu Festival dětských countrytanečních souborů, kde se kromě country tanců předvádí i line dance, clogging, skotské , irské , mexické tance a další, kterými se soubory zabývají.

Soubor má za sebou i mezinárodní vystoupení ve Francouzských Lurdech. Dále vystupujeme na Starém dobrém westernu na přehradě Bystřička, který pořádá s námi velmi blízce spolupracující skupina Gympleři ze Vsetína.

K soutěžním úspěchům patří 1.místo v kategorii country starší na soutěži O Moravský pohárek pořádané CCCDCA p. Miroslavem Procházkou ve Všechovicích. Na této soutěži jsme také obsadili dvě druhá místa a to v kategorii clogging a country mladší.

Na celostátní soutěži pořádané CCCDCA v Táboře, jsme v kategorii country show s choreografií "Hej pane šenku" získali 1.místo.

Na 11. mistrovství Čr v country tancích, jsme získali 3. místo v kategorii country show starší s choreografií "Hej pane šenku".

K dnešnímu dni má soubor 45členů, z toho 3 dospělí.