Předseda klubu zařídil na 18.1.2018 trenink

Účast: Farad: Matějíček, Havelka
         Techsat: 6 hráčů

Závěry ať si každý udělá sám.

Předem ohlásilo neúčast 10 hráčů, z nichž se z vážných důvodů omluvili 3. Abychom dosáhli alespoň základní počet hráčů na ledě 1+10, byli povoláni 2 hráči z Techsatu do obrany, protože
pro tento post byl k dispozici pouze 1 obránce a to R. Syrovátko, který jako pravý kapitán se na utkání dostavil, i když byl původně z rodiných důvodů omluven, ale když viděl ten katastrofální stav, tak doplnil mužstvo. Tím jsme měli k dispozici alespoň 3 klasické obránce, ale jak se později ukáže, budou jen 2.

II. Průběh utkání

Sestava: v brance: Křovák
                obrany: Šrámek,Novák - Syrovátko,Němec
                útoky: Šelep, Havelka, Dušánek - Matějíček, Smutný, Antalík

Jak se dalo očekávat, soupeř, který vévodí skupině před posledním kolem 1. části soutěže na 1. místě pouze s jednou porážkou, zahájil utkání mohutným náporem, kterému jsme ale statečně i díky brankáři Křovákovi odolali. Vymanili jsme se z něho až po 2 minutách hry a dokázali si vytvořit několik brankových příležitostí. Škoda jen, že se po akci Smutný Antalík a následně po samostatném brejku Šelepa nepodařilo skórovat. Zdá se, že mužstvo svoji kůži neprodá jen tak lehce, jenže přichází 4. minuta zápasu, ve které si I. Němec přivodil zranění, pro které musel ze zápasu odstoupit. Nejenže se nám tím snížil počet hráčů pro hru na 9, ale pro obranu zbyli jen 2 klasičtí obránci, které jsme museli doplnit na úkor útočníků. Tím byl ale také narušen systém střídání, útočné řady nebyly sourodé, což se zase projevilo v herním projevu. Této situace
také zatím nejkvalitnější soupeř soutěže dokázal dokonale využít. Jen díky výborně chytajícímu  Křovákovi skončí 1. třetina pasivním skórem jen 0:2 po obdržených gólech ze 7. a 8. minuty. My jsme nedokázali využít šance, které jsme si vytvořili v 10. a 11. minutě a zejména v poslední minutě této třetiny.

Velká  šance se nám nabízí v samém úvodu 2. třetiny. Bohužel skvělému průniku Syrovátky do  odkryté obrany soupeře nikdo z našich nepomohl a potvrzuje se pravidlo nedáš - dostaneš a  soupeř v polovině  2. minuty navyšuje stav utkání na 0:3. Brzy nato  má dvě příležitosti Šelep, bohužel zůstaly nevyužity. Dalšímu navyšování skóre soupeře brání výkony brankáře Křováka, bohužel musí kapitulovat v této třetině ještě 3x (V průběhu 4. minuty 2x a 1x v8. minutě). Ke cti všech našich hráčů je třeba konstatovat, že toto nepříznivé skóre neubralo nikomu chuť ještě něco s výsledkem udělat. V 9. min. zůstává nevyužita příležitost Antalíka. Následně dokážeme ubránit přesilovku soupeře po vyloučení Havelky. Po dvou skvělích zákrocích Křováka nevychází v 11. minutě slibně vypadající akce Dušánka se Smutným, ve 13. minutě přichází přesná přihrávka před branku osamocenému Matějíčkovi, ten ji však nedokázal využít. Konečně se daří skórovat v průběhu 14. minuty Dušánkovi za přispění Antalíka. Těsně před koncem mají příležitost skórovat Šrámek a Matějíček, ale obě příležitosti zůstávají nevyužity.

Do poslední třetiny nastoupil soupeř s velkým náporem, při kterém se několikrát vyznamenal svými zákroky Křovák. Bohužel ani on nemohl zabránit velmi dobře hrajícímu soupeři ke vstřelení dalších 4 gólů (2x v 5. min., 1x v 11. min, 1x ve 45.min). Opět třeba těm co zápas neviděli zvýraznit, že ani v této třetině za těchto nepříznivých okolností nikdo nesložil zbraně, ale snažil se ze všech sil o co nejpřijatelnější výsledek. Svědčí o tom celá řada příležitostí, které si dokázali vypracovat, ale bohužel zůstaly nevyužity. Pro příklad ve 3. min. promarnil šanci Dušánek, velká šance Šrámka v téže minutě, sám před brankářem neproměňuje Smutný v 5 .minutě. V 7. min. za stavu 1:8 neproměňuje šanci Dušánek. Následně dokážeme bez újmy přečkat soupeřovu přesilovku. V 10. min. nevychází šance Antalíkovi, v 11. minutě a ve 12. min. ani Dušánkovi. Ve 13. min. se nedaří Antalíkovi, ale krátce na to přihrává Šelepovi, který střílí naši druhou branku.

III. Závěr

Ať si po přečtení popsaného průběhu utkání každý udělá svůj vlastní úsudek. Snad se shodneme na tom, že všichni, kteří se tohoto utkání zúčastnili usilovali i za všech nepříznivých
okolností až do konce o co nejpřijatelnější výsledek. Bohužel soupeř byl na nás lépe připraven. Naopak naše hráčská základna k utkání znovu nepřistoupila náležitě zodpovědně. Také znovu propadá názor, že nejlépe se hraje, když je počet hráčů 1+10. S takovým počtem se dá hrát, když o nic nejde, ale ne když jde o klubovou prestiž. (Nebo nám o ni nejde?) Pak se stane to, co se stalo v tomto utkání - dojde ke zranění, a ztráta hráče je v utkání s kvalitním soupeřem citelně znát. K tomu ještě přistupuje další okolnost, když odstoupí hráč z postu, který je momentálně nedostatkový, jako tomu bylo v tomto utkání při nedostatku klasických obránců.
Má to i druhou stránku, že při střídání se na ledě setkává vždy jiná  hráčská sestava. To ale narušuje sehranost, dělá to i organizační problémy pro střídání atd. Snad už to bude příště konečně lepší, a nebo se budeme dále v tabulce propadat? Zatím se nám "podařil" propad z 3. místa na 7. Ale proč?????? Přitom na soupisce jsou hráči, když se sejdou, mohou hrát úspěšně