Václav Sodoma ml.

Farad - Opatovice 8.2.2018

Vytvořeno:23. 2. 2018, 7:53   (upraveno 23. 2. 2018, 7:54)
Autor:Václav Sodoma ml.

Před nedělním zápasem připomeňme si náš poslední zápas HHL  Farad - Opatovice 8:3 (2:0 / 4:2 / 2:1)

Sestava: brankář: Křovák
               obrana: Šebek, Zítko - Syrovátko sen., Syrovátko jun.
              útočníci: Dušánek, Kazda, Chmel - Antalík, Smutný, Šrámek

Od začátku jsme měli zápas ve svých rukou a již na začátku druhé minuty jsme se dostali do
vedení zásluhou Antalíka po asistenci Zítka. Nadále si dokážeme vytvářet gólové příležitosti, bohužel bez využití. Střely Chmela, následně Kazdy v 5.min. jdou do brankáře, střela Dušánka končí na tyči. Není nám souzeno ani při velmi dobře sehrané přesilovce, která je nám poskytnuta v 6.min. po faulu na Šrámka. Po gólu volal i samostatný únik Smutného v 8.min. V dalších minutách zřetelně přehráváme soupeře, ale jeho branka je pro nás zakleta. Ve 12.minutě zabrzdí naši aktivitu dvojnásobné vyloučení. Nejdříve je za faul vyloučen Šebek a následně po vyhození puku z vlastní obrané třetiny Syrovátko sen. Toto oslabení velmi dobře sehranou obranou hrou přečkáváme bez pohromy a v plném počtu hráčů v průběhu 15.min. jsme se dočkali po střele Smutného navýšení skóre na 2:0. Také hned v úvodních minutách druhé třetiny se nám daří 2x skórovat. Nejdříve Antalíkem po asistenci Chmela v průběhu 2.minuty, v následující minutě Dušánkem po spolupráci se Šebkem a Smutným. Potom je v 3. min. další naše aktivita přibrzděna vyloučením Šrámka. I tuto přesilovku soupeře přečkáme bez újmy a znovu se ujímáme herní iniciativy. Největší příležitost v této fázi končí po střele Chmela na tyčce soupeřovy branky. Po řadě dalších příležitostí jsme se navýšení skóre dočkali ve 12.min. a ve 13. minutě. Nejdříve zásluhou Šebka - asistence Dušánka a Smutného, následně zásluhou Šrámka po skvělé přihrávce Chmela. V závěrečných dvou minutách po zbytečných chybách umožňujeme soupeři 2x skórovat a pokazit bezchybně chytajícímu Křovákovi čisté konto na ukazateli skóre. Do závěrečné třetiny nastupujeme s dojmem, že o výsledku zápasu je za stavu 6:2 v náš prospěch rozhodnuto, ale soupeř nabuzený brankami v závěru druhé třetiny zvedá hlavu a v samém počátku této třetiny dává najevo, že by se s výsledkem možná dalo něco udělat. Sice i vtéto fázi kdy má soupeř iniciativu na své straně, dokážeme zásluhou Šrámka, Smutného, Dušánka, Chmela připravit situace ke skórování, bohužel bez žádoucího efektu. Až v 9.minutě se nám daří převzít ztracenou iniciativu a brankou Antalíka za asistence Smutného a Dušánka, a ve 12.min. znovu brankou Antalíka za přispění Šebka navýšit rozdíl ve skóre o 6 gólů a definitivně rozhodnout výsledek zápasu v náš prospěch. Po naší opět zbytečné chybě upravuje soupeř góĺem ve 13.minutě výsledek utkání na 8:3.

Závěr: Pozitivní výsledek našeho mužsva se zrodil po spolehlivé  dobré hře obou obraných řad(až na ty 3 zbytečné chyby, které umožnily soupeři 3xskórovat) velmi dobře hrály obě útočné řady, které si dokázaly vytvořit bezpočet gólových příležitostí. Spolehlivě opět zachytal brankář Křovák. A hlavně - konečně jsme oproti předcházejícím zápasům jsme měli možnost sehrát utkání alespoň s 10+1 hráči a v obraně jsme měli 4 skutečné obránce, takže nemuseli na tomto postu zastupovat hráči z útočných řad, kteří pak zase chyběli na svých postech v útoku. Také jsme se vyvarovali oproti předcházejícím zápasům velkému počtu vyloužených hráčů a mohli jsme odehrát většinu zápasu v kompletních pětkách.