TJ Nový Jičín

Spoluhráči.cz klub TJ Nový Jičín O klubu

TJ Nový Jičín – O klubu

Oddíl volejbalu TJ Nový Jičín patří mezi největší oddíly jak TJ Nový Jičín tak mezi kluby řízenými Českým volejbalovým svazem. Jeho členská základna se pohybuje mezi 250-300 členy.
V oddíle působí dva základní články vrcholového sportu, a to sportovní třídy při ZS Komenského 66 v Novém Jičíně, kde ve čtyřech sportovních třídách je zařazeno až 120 chlapcu a dívek. Svými výsledky v celostátních soutěžích patříme mezi nejlepší sportovní trídy v ČR.
Dále je při oddíle zřízeno sportovní centrum mládeže takzvané SCM v kategorii dívek. Těchto center je v ČR celkem osm. V kategorii juniorek hrajeme nejvyšší soutěž extraligu již dvacet let a od roku 2000 jsme byli celkem pětkrát ve finále přeboru ČR. Největších úspěchů jsme dosahovali v kategorii kadetek, kde jsme získali dosud celkem 11 medailí z přeboru ČR.

Nyní máme družstva mužů v druhé lize a krajském přeboru. Juniory v 1. lize. Kadetky hrajíci 1. ligu. Juniorky bojují v extralize. A ženy "A" hrající 1. ligu a "B" usilující o krajský přebor dvojku.