Spoluhráči.cz klub Klub českých turistů, odbor Hodonín kalendář akcí 17. ročník Přátelství bez hranic v Javorníkách

Klub českých turistů, odbor Hodonín – 17. ročník Přátelství bez hranic v Javorníkách

Možné akce:

17. ročník Přátelství bez hranic v Javorníkách

Kdy:Sobota 4. 5. 2019 6:50
Kde:Javorníky - Čubův kopec, Pulčínské skály
Popis akce:

               První květnovou sobotu pořádá Jihomoravská oblast KČT, Oblast KČT Valašsko-Chřiby a Regionální rada KST Trenčín 17. ročník oblíbené akce na moravsko-slovenském pomezí Přátelství bez hranic, tentokrát v Javorníkách v Pulčíně. Vzhledem k tomu, že jedeme vlastním autobusem a pořadatel nabízí dvě krátké trasy na místa, která jsme již navštívili, projdeme si společně vlastní trasu ze severního konce Valašské Senice do Pulčína o délce 13 km. Pokud se pak ještě někomu bude chtít, může si navíc udělat hodinový okruh přes Pulčínské skály.

Sraz:               v sobotu 4. května v 6:50 na zastávce před autoservisem Chaloupka na Dvořákově ulici, odjezd v 7:00     

Přesun:          přes Dubňany (7:07 zastávka OD), Ratíškovice (7:15), Rohatec (7:22 Inablanka), Strážnici (7:35 Černý orel), Veselí nad Moravou (7:45 Chalopuky) a Zlín do Valašské Senice (125 km, předpokládaný příjezd okolo 9:30)

Trasa:             Od točny ve Valašské Senici (565 m) se krátce vyšvihneme po žluté TZ na rozcestí Chmelinec (705 m; 0,9 km), kde se napojíme na modrou TZ, naučnou stezku Javornický hřeben a současně cyklistickou Hornolidečskou magistrálu, po níž budeme postupovat k jihu s četnými výhledy na moravskou či slovenskou stranu. Nejdříve přejdeme na Surový vrch s kaplí svatého Huberta (686 m; 1,8 km), poté ke Kulanskému kříži (682 m; 2,1 km), následně k přístřešku nad Francovou Lhotou (633; 2,8 km), od něhož postupně spadneme ke Kobzově lípě nad hospodou U Pavlíků ve Francově Lhotě (518 m; 4,0 km). Od lípy opět vystoupáme proti toku Kočičiny na zalesněný hřeben s nejvyšším Čubovým vrchem (720 m), na němž byla roku 1991 vybudována 16 metrů vysoká dřevěná trámová rozhledna ve tvaru valašského klobouku s pověstně strmým a úzkým schodištěm, která prošla roku 2004 kvůli špatnému technickému stavu rozsáhlou rekonstrukcí. Z rozhledny se skýtají nádherné výhledy na protější Makytu, Javorníky, Vizovické vrchy, Bílé Karpaty a za příznivého počasí na Sulovské skály, Strážovské vrchy a Malou Fatru. Po přestávce přejdeme z Čubova vrchu po hřebínku s dalším altánkem na západ na rozcestí Střelenský vrch (612 m; 8,1 km), opět s turistickým přístřeškem pro případ nepohody, kde se stočíme k severu a souběžně s červenou TZ seběhneme do Francovy Lhoty k restauraci U Ptáčků spojené s koloniálem na břehu říčky Senice (490 m; 9,2 km). Na závěr pozvolna vystoupáme po červené TZ a asfaltové cestě okolo muzea kardinála Štěpána Trochty (otevřeno až do 1. 6.), dvou přístřešků a studánky do Pulčína (665 m; 13,0 km; nastoupáno 624 metrů), kde naši vycházku zakončíme v restauraci Western salón U Vilíka, vyzvedneme si pamětní list a odznak akce (startovné 25 Kč je v ceně zájezdu) a dopřejeme si zasloužené občerstvení. Pokud se ještě někdo bude chtít dále projít, může pokračovat po červené TZ na rozcestí Pulčínské skály (610 m; 1,0 km), poté se po modré TZ vyšvihne mezi Pulčínskými skalami na rozcestí Pod Hradiskem (675 m; 1,3 km), odkud se může po červené TZ vrátit do Pulčína (celkem 3,3 km), či ještě vystoupat na zalesněný a skalnatý vrchol Hradiska (773 m), zapsat se do vrcholové knihy a vrátit se do Pulčína po Hornolidečské magistrále (rovných 5 km).

Mapa:             http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=243310

Návrat:           předpokládaný odjezd z Pulčína okolo 16:30, návrat do Hodonína po trase příjezdu okolo 19. hodiny

S sebou:         pevnou turistickou obuv, doporučeny turistické hole, svačinu a dostatek nápoje, doklad totožnosti, průkaz pojištěnce                                

Cena:              člen KČT Hodonín 230 Kč, nečlen odboru 280 Kč

Přihlášky:       od úterý 9. dubna do pátku 3. května v knihkupectví paní Dvořákové na Národní třídě 21 či úhradou ceny zájezdu na účet odboru č. 2401546644/2010, v účelu platby uvést své jméno a Javorníky; člen odboru má při přihlašování na zájezd do týdne před jeho konáním přednost před nečlenem

            Na krásný zájezd do malebné jarní přírody Javorníků srdečně zve a případné další informace poskytne Olda Hřiba (mob. 607 877 645).  

Důležitost: vysoká
Maximální účast:50 spoluhráčů
Přílohy:
Zúčastnili se (29) Rostislava Svobodová, Jan Čech, Jana Čechová (host od Jan Čech), Jaroslav Svoboda, Ladislava Klencová, Jiří Marák, Jana Helešicová, Stanislav Patík, Pavla Paldanová, Pavla Banátová, Miroslav Hasík, Jana Malinová, Jitka Matulová, Sylva Celmanová, Bea Užiková, Marta Votrubcová, Petr Antoš, Jarmila Gajdíková, Blanka Vaňková, Irena Götzová, Eva Pivková (host od Darek Pivka), Jarmila Beckovská, Vašoň Láhev, Bronislava Lacová, Buček Zdeněk (host od Zdeněk Buček), Martina Pilková, Jiří Marák ml. (host od Jiří Marák), Marie Maráková (host od Jiří Marák), Vlaďka Bačová (host od Jiří Marák)
Nezúčastnili se (0)
Zadal:Jiří Michenka, 8. 4. 2019, 15:51   (upraveno 11. 4. 2019, 10:30)
Možnosti

Komentáře k této akci