Spoluhráči.cz klub Klub českých turistů, odbor Hodonín kalendář akcí Aktivní Šumava pěšky a na kole

Klub českých turistů, odbor Hodonín – Aktivní Šumava pěšky a na kole

Možné akce:

Aktivní Šumava pěšky a na kole

Kdy:Sobota 8. 8. 2020 5:00 – Sobota 15. 8. 2020 20:00
Kde:Modrava
Popis akce:

V polovině srpna pořádá Klub českých turistů Hodonín namísto původně zamýšleného zájezdu do tyrolského Imstu, který uskutečníme ohledně pandemie koronaviru v příštím roce, zájezd do centra Šumavy a jednoho ze zdejších nejmalebnějších míst, na Modravu. Na programu budou celodenní túry přizpůsobené tak, aby byly zvládnutelné pro každého, či alternativní projížďky na kole. Bereme tedy s sebou vlek na kola, jehož kapacita činí 40 kusů, kola by se do něj měla vejít pro všechny zájemce, někteří z vás chtějí absolvovat pouze pěší vycházky. Záměrem bylo podle možností navštívit nejatraktivnější místa této jedinečné oblasti, takže budete moci například vystoupat na Plechý, Třístoličník, Luzný, Poledník, Oblík, Špičák či Ostrý, projít se kolem Černého, Čertova, Plešného nebo Prášilského jezera, kolem řeky Vydry nebo projet se na kole podél Schwarzenberského kanálu a jižní strany Lipna se zříceninou Vítkův kámen. Samozřejmě, program si budete moci uzpůsobit i podle vlastních představ. Vedle penzionu U Pstruha se podařilo kvůli značnému zájmu o účast na zájezdu vybavit ubytování v penzionu Modrava, který probíhá v současné době rekonstrukcí, avšak do termínu konání našeho zájezdu by měl být otevřen.  

PROGRAM ZÁJEZDU

Sraz:                      v 5 hodin na parkovišti před OD Kaufland-Cukrovar, nakládka zavazadel a kol, odjezd po naložení, nejpozději v 6 hodin  

Přesun:                  přejezd po dálnici do Humpolce, následně přes Pelhřimov do Sezimova Ústí, po dálnici do Českých Budějovic a přes Netolice, Husinec, Vimperk a Kvildu na Modravu, celkem 364 km, přepokládaný příjezd okolo 11:30, ubytování, po poledni nástup na trasy (viz níže)

Návrat:                 odjezd z Vyššího Brodu kolem 17. hodiny, přejezd přes České Budějovice, Pelhřimov, Humpolec a dále po dálnici, předpokládaný návrat do Hodonína (335 km) okolo 22. hodiny

Ubytování:         v dvou či třílůžkových pokojích v penzionech U Pstruha a Modrava (k dispozici kuchyňky vybavené sporákem, mikrovlnnou troubou, lednicí, nádobím a varnou konvicí pro přípravu vlastního jídla)

Stravování:        společná snídaně na penzionu U Pstruha, další stravování na trasách, z vlastních zásob či večer na Modravě v sousedním pivovaru Lyer s poskytnutou slevou; možnost zapůjčení pípy a zakoupení bečky místního piva, vlastní krýgly tedy s sebou!   

S sebou:              pevnou turistickou obuv, doporučeny turistické hole, vhodné turistické oblečení dle aktuálního vývoje počasí (o vydatné deště či letní mrazy zde není nouze), cyklisté kola v dobrém stavu se základní výbavou a přilbou, pokrývku hlavy, sluneční brýle, krém s ochranným faktorem, léky denního užívání, PET láhve na vodu, potraviny na přípravu svačin na cesty, drobnou hotovost v eurech na možné zakoupení občerstvení na bavorských turistických chatách na Ostrém, Luzném a Třístoličníku

Mapy:                   oblast je zanesena v mapách edice KČT č. 64 Šumava – Železnorudsko, č. 65 Šumava – Povydří a Národní park Bavorský les, č. 66 Šumava – Trojmezí a č. 67 Šumava – Lipno, vše v měřítku 1 : 50 000 (bude k nahlédnutí u Jury), jinak práce v terénu s aplikací mapy.cz, pro individuální vycházky doporučujeme stáhnout i příslušné mapy offline a trasy uvedené v rámcovém programu

Cena:                    6 000 Kč člen KČT Hodonín, 6 500 Kč nečlen odboru (zahrnuje dopravu a ubytování se snídani); pro obyvatele Hodonína je na zájezd poskytnut příspěvek z dotačního programu na podporu sociální oblasti ve výši 600 Kč; pro zaměstnance možnost úhrady zájezdu z fondu FKPS

Přihlášky:           od pondělí 18. května do pátku 12. června převodem ceny zájezdu na účet odboru č. 2401546644/2010 s uvedením v účelu platby svého jména a Šumava či úhradou v hotovosti a podpisem do předepsaného přihlašovacího formuláře v knihkupectví paní Dvořákové na Národní třídě 21      

                Aktuální informace obdržíte před konáním zájezdu na webových stránkách odboru. Na zájezd srdečně zvou Jura Michenka (mob. 723 546 231) a Jenda Čech (mob. 602 858 423).

Rámcový program kombinovaného zájezdu na Šumavu pro pěší turisty a cyklisty

den

společný program

alternativní program

So

Pěší: Povydřím a na Horskou Kvlidu

Z Modravy podél Vydry přes Antýgl na Turnerovu chatu, po přestávce výstup na Zhůři a přechod na Horskou Kvildu s možným občerstvením v restauraci Rankl. Z Horské Kvildy po Zlaté stezce na Filipovu Huť a kolem Klostermannovy chaty zpět na Modravu. Celkem pohodových 21 km s převýšením 530 m krásnou krajinou.

Mapa: https://mapy.cz/s/lopaluvuka

Cyklo: Povydřím a na Horskou Kvildu 

Z Modravy proti proudu Roklanského potoka na Javoří pilu, následně na Tříjezerní slať a podél Vchynicko-tetovského plavebního kanálu s krátkým výjezdem k bývalé Hauswaldské kapli na Sedlo a okolo Klostermannovy chalupy, kde se natáčela trilogie s Tomášem Holým „Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem“, na Srní. Ze Srní sjezd na Čeňkovu Pilu před Rejštejn s následným stoupáním na Zhůří, přejezd na Horskou Kvildu a kolem Jezerní slati s vyhlídkovou věží na Kvildu, na závěr přes Filipovu Huť zpět na Modravu. Celkem 54 km, převýšení 750 m.

Mapa: https://mapy.cz/s/bevaduleka

Ne

Cyklo: K pramenu Vltavy

Nádherný přejezd krásami Šumavy. Z Modravy krátký výjezd na Filipovu Huť přejezd na Kvildu a stále z kopce podél Teplé Vltavy přes Františkov a Borová Lada na Horní Vltavici. Následně přejezd pod Boubínským pralesem přes Zátoň do Lenory. Poté přejedeme k Soumarskému Mostu a okolo Dobré a Stožecké skály do Stožce s možným občerstvením v restauraci U Pstruha. Dále budeme pokračovat podél státní hranice přes zaniklé obce Kamenná Hlava, Mlaka a Dolní Cazov na Strážný a za mírného stoupání přes Žďárecké jezírko k další zaniklým obcím, Knížecím Pláním se zbytky kostela svatého Jana Křtitele a na Bučinu k památníku železné opony a restauraci Alpská vyhlídka s dalším možným občerstvením. Z Bučiny se krátce vyšvihneme okolo Stráže k pramenu Vltavy a krátce nato vyjedeme k vyhlídce pod Černou horou, odkud lze za dobré viditelnosti spatřit i Alpy s oblastí Dachsteinu a Mrtvých hor. Na závěr pak pohodlně projedeme po Vltavské a Švelské cestě na Ztracenou slať, pokud nám zbudou čas a síly, můžeme se ještě zastavit na večerním Březníku. Celkem 86 km, převýšení 1150 m, při zkráceném postupu z Lenory přímo na Strážný 71 km.

Mapa: https://mapy.cz/s/banuhucofa

Pěší: K pramenu Vltavy

Přejezd linkou či autobusem na Borová Lada (16 km). Z Borových Lad pohodový výstup přes usedlost Nová Boubská na Bukovou slať a Knížecí Pláně s možným občerstvením na Hájence (o historii objektu a zaniklých obcích na Šumavě později). Od Hájenky přechod k bývalému kostelu svatého Jana Křtitele a výstup na Bučinu k památníku železné opony s posledním možným občerstvením na trase v restauraci Alpská vyhlídka. Poté úpatím Stráže k pramenu Vltavy, na vyhlídku pod Černou horou a pozvolný sestup přes Ptačí slať a Černohorskou nádrž na Modravu. Celkem 23,5 km, převýšení 500 m. Při zkráceném postupu z Kvildy po cyklostezce přes Bučinu 20,5 km nebo z Kvildy přímo přes pramen Vltavy 16,5 km.  

Mapa: https://mapy.cz/s/pebelureme

Po

Pěší: Výstup na Luzný (1373 m)

Výstup na jeden z nejhezčích šumavských vrcholů a ideální vyhlídkový bod Luzný. Z Modravy po Staré Březnické cestě přes Cikánskou slať na Březník s myslivnou, ve které je kromě restaurace umístěna expozice spisovatele Šumavy, Karla Klostermanna. Z Březníku kvůli stále uzavřenému chodníku přes Luzenské údolí z důvodu ochrany hnízdišť tetřeva hlušce postup chodníčkem úpatím Špičníku na státní hranici a rozcestí Modrý sloup (1197 m), poté výstup po hraničním chodníku na rozcestí Markfleckl, bývalé trojmezí Česka, Bavorska a Pasovska, z něhož je to k vrcholovému kříži na Luzném (Lusen, 1373 m) od státní hranice cca 400 metrů. Po skvělých výhledech na celou Šumavu a k Alpám sestup zpět na Březník a odtud po Nové březnické cestě údolím Modravského potoka zpět na Modravu. Celkem 28 km, převýšení 770 m. Pokud by se někomu nechtělo stoupat až na Luzný, může se po prohlídce Klostermannovy expozice a relaxování v krásné krajině vrátit z Březníku po Nové březnické cestě zpět na Modravu, celkem 15 km.

Mapa: http://www.cykloserver.cz/f/2476264360/

Cyklo: Churáňov, Vimperk, Boubín

Z Modravy výjezd přes Filipovu Huť na úpatí Sokola, sjezd na Horskou Kvildu, následně přejezd do střediska letních a zimních sportů Churáňov, poté na Pláně a postupný sjezd po cyklostezce č. 1203 do Vimperka. Po prohlídce historické části města a případně zámku, který probíhá rozsáhlou rekonstrukcí a je v něm umístěno Muzeum Šumavy, s možnou zastávkou na občerstvení v Šumavském pivovaru pozvolný výjezd po cyklostezce č. 1202 přes Pravětín pod Boubín a na Kubovu Huť s nejvýše položenou železniční stanicí v Čechách (995 m). Z Kubovy Hutě přejezd po Hraniční cestě k pramenu Volyňky a po cyklostezce č. 1053 přes Švajglovu Ladu na Nový Svět k bývalému kostelu svatého Martina, odkud opět krátce vystoupáme přes Šindlov a Nové Hutě na křižovatku na Pláních, ze které tentokrát sjedeme přes sedlo Přílby a Jezerní slať na Kvildu (tu můžeme od Jezerní slati případně objet po stezce Lapka) a dále přes Filipovu Huť zpět na Modravu. Celkem 75-79 km, převýšení okolo 1300 m.    

Mapa: https://mapy.cz/s/hovepuvopa

Út

Pěší: Železnorudsko

Velkolepý přechod Královského hvozdu s návštěvou Černého a Čertova jezera a rozhledny na Špičáku, prohlídka Železné Rudy. Po snídani přejezd autobusem z Modravy přes Srní, Prášily a Železnou Rudu na Zadní Hamry (53 km). Ze Zadních Hamrů výstup po chodníčku kolem vodního zámku na rozcestí Bílý potok, od něhož pak již souběžně s NS Z Hamrů na Ostrý přes Stateček vcelku pohodově až na dvojvrchol Ostrého (Großer Osser, 1293) s vrcholovým křížem a turistickou chatou na německé straně státní hranice, v 13. stol. zde dokonce stával nejvýše položený český hrad. Z vrcholu Ostrého se skýtá nádherný výhled na šumavské kopce včetně nejvyššího Velkého Javoru (1456 m) nad Bavorskou Rudou, za dobré viditelnosti lze spatřit i Alpy. Z Ostrého budeme pokračovat po hraničním chodníčku na jihovýchod hřebenem Královského hvozdu s nádhernými výhledy přes Sesselplatz s vrcholovým křížem (1184 m), Maxfelsen (1138 m), Malý Kokrháč (1169 m), Velký Kokrháč (1229 m) a vrcholový kříž na Svarohu (Zwercheck, 1334 m) k bývalé Juránkově chatě (1330 m), která kdysi bývala nejvýše položeným „hotelem“ v Česku, postavená roku 1922 plzeňskými turisty. Po požáru roku 1931 postavena chata nová, stejně jako po válce, když byla na jejím konci vyhozena do povětří, po 40 letech období komunismu, kdy byla využívána jednotkou pohraniční stráže, však po ní zbyly jen ruiny a třetí obnovy se už nedočkala. Ze státní hranice seběhneme nad kotel Černého jezera, který obejdeme od západu, a sestoupáme k tomuto největšímu šumavskému jezeru. Od něj pak krátce vystoupáme na rozcestí pod Malým Špičákem a následně na Špičák (1202 m), kde se nám z nedávno zbudované 27-metrové rozhledny otevřou nádherné výhledy do všech světových stran. Poté klesneme k Čertovu jezeru, které je o něco menší než Černé, a podle časových možností zakončíme túru se závěrečným občerstvením na Špičáku, nebo se ještě projdeme po NS Sklářská přes pomník Adolfa Kašpara do Železné Rudy. Celkem do Železné Rudy 25 km, na Špičák pak 19 km, převýšení kolem 1200 m.

Mapa: http://www.cykloserver.cz/f/06e6264344/

Cyklo: Prášilsko, Železnorudsko

Z Modravy přejezd proti proudu Roklanského potoka na Javoří Pilu a dále po Javoří cestě pod Oblíkem přes vyhlídku na Zelené hoře a bývalé Jezerní do Prášil, kde doporučuji zastavení na jejich prohlídku (hřbitov, bývalý kostel sv. Prokopa, infocentrum). Z Prášil přes zaniklé obce Vysoké Lávky a Stará Hůrka na Novou Hůrku, ze které postupně klesneme po cyklostezce č. 33 do Železné Rudy (zastávka u známého kostela Panny Marie Pomocné, občerstvení). Po odpočinku vystoupáme stále po cyklostezce č. 33 přes Špičák do Špičáckého sedla, kde napojíme na cyklostezku č. 332, po které přejedeme krásně zvlněnou krajinou přes Pancíř (možný výjezd až na vrchol 1214 m k rozhledně a horské chatě), hájovnu Nový Brunst, bývalé Přední Šmauzy, rozcestí U Obrázku, bývalý Starý Brunst a bývalé Zhůří na rozcestí Stará Huť, kde se napojíme na cyklostezku č. 2103, která nás přivede přes bývalý královský svobodný statek na Busilu do městečka Hartmanice, kde se můžeme zastavit na občerstvení na terase hotelové restaurace Vintíř. Z Hartmanic nás pak čeká sjezd k Otavě, a to buď přímo po silnici na Annín, či zvlněným terénem po cyklostezce č. 2087 přes vesničky či spíše usedlosti Kundratice, Štěpanice, Zálužice, Malý a Velký Radkov a Radešov. Z Rejštejna, kde se dříve pekly vyhlášené křupavé šumavské rohlíky, postupně vystoupáme po silnici a cyklostezce č. 331 přes Svojše a Zhůří na Horskou Kvildu, ze které se přes Filipovu Huť navrátíme na Modravu. Celkem 92 km, převýšení cca 1900 m, trasa se dá však podle potřeby různě zkrátit.       

Mapa:  https://mapy.cz/s/nukumokaso

St

Cyklo: Prášilskem a Hartmanickem

Z Modravy kousek k hradlovému mostu Rechle na začátku Vychynicko-tetovského kanálu a podél jeho proudu na křižovatku Hakešická cesta a dále do Srní, z něhož přejedeme ke Klostermannově chalupě a obkroužíme kolem Sedla na rozcestí Mechov, u něhož stojí miniatura Hauswaldské kaple, jejíž pozůstatky se nachází kousek vedle pod Kostelním vrchem. Z Mechova budeme pokračovat severozápadně a po Otavské cyklostezce přejedeme přes bývalý Velký Bor na most nad levostranným přítokem Vydry Křemelnou, která pak s Vydrou tvoří od soutoku u Čeňkovy pily Otavu, a vystoupáme přes bývalé Stodůlky na rozcestí u bývalého Malého Babylonu a přejedeme na Dobrou Vodu, podle které byl pojmenován zdejší rozsáhlý vojenský újezd od Železné Rudy po Srní. Prohlédneme si zde kostel sv. Vintíře, jediný tohoto zasvěcení na světě, a sjedeme do Hartmanic a dále přes Jiřičnou, kde je ve zdejším zámečku umístěna restaurace vhodná k zastavení, do Petrovic u Sušice s raně gotickým kostelem sv. Petra a Pavla, vedle nějž se můžeme osvěžit v restauraci U Luhanů, jelikož nás bude čekat opětovné nabírání výšky po cyklostezce č. 2079 přes Pařezí, Rovnou a Kochánov na Keply a dále na bývalou Starou Huť, ze které úpatím Vysokého hřbetu, přes bývalý Malý Bor a Šerlův dvůr a rozcestí Prášilský potok sjedeme do Prášil, kde se zastavíme na prohlídku této obce, která byla za minulého režimu pomalu odsouzené k zániku, zejména co se zde pro účely vojenského obdobu začala roku 1972 budovat tanková střelnice, občerstvit se zde můžeme v restauraci penzionu U Michala. Z Prášil nás pak bude čekat poslední postupné stoupání přes zaniklé vesničky Jezerní a Nová Studnice a kolem vyhlídky Zelená hora pod Oblík (1225 m), na který si krátce můžeme po významové odbočce modré TZ vyběhnout, výhledy se z něj otevírají nádherné. Na závěr pak zastavíme na Tříjezerní slati a projdeme si 250 m dlouhou naučnou stezku, která vede kolem tří rašelinných jezírek, a sjedeme přes Rybárnu a kolem Roklanského potoka zpět na Modravu. Celkem 78 km, převýšení 1320 m, trasa se dá opět podle potřeby zkrátit, třeba přímým postupem z Dobré Vody na Prášily, v Prášilech bude případně k dispozici pro zpětný odvoz autobus.

Mapa:https://mapy.cz/s/dodologune     

 Pěší: Zaniklé vesničky Prášilska

Po snídani přejezd autobusem přes Srní na rozcestí u bývalého Velkého Boru (16 km). Z Velkého Boru malebným krajem po modré TZ přes Křemelnou a zaniklé osady Stodůlky a Malý Babylon k pomníku Zdeňka Kostroucha na Pustině a po Vintířově stezce na Dobrou Vodu ke kostelu sv. Vintíře, po jeho prohlídce návrat na Pustinu a krátký výstup po zelené TZ ke kapli sv. Vintíře na Březníku (1006 m) s vrcholovým křížem, skaliskem a krásnými výhledy na Šumavu a do šumavského podhůří. Z Březníku sestoupáme zpět na rozcestí Pod Březníkem a po zelené TZ přejdeme na Rovinu, další zaniklou šumavskou obec, kde do současnosti zůstala pouze chata Rovina, provozující staročeskou restauraci. Po přestávce na občerstvení budeme pokračovat dále po Vitnířově stezce, nyní vedené po žluté TZ, přes bývalý Frauenthal a Šerlův dvůr na rozcestí Prášilský potok a na bývalé Vysoké Lávky, ze kterých nás Vintířova stezka přivede po zelené TZ přes bývalý Formberg do Prášil, kde si prohlédneme obec a občerstvíme se v penzionu U Michala. Celkem pohodových 19 km, převýšení 520 m.

Mapa: https://mapy.cz/s/bonopemulu

   

Čt

 Pěší: Třístoličník, Trojmezí, Plechý, Plešné jezero

Další z nádherných šumavských přechodů, tentokrát přes nejvyšší šumavskou horu Plechý (1378 m). Trasa je sice delší, ovšem náročnějšími úseky jsou pouze výstup od Trojmezné cesty na Třístoličník a sestup z Plechého kolem Stifterova pomníku k Plešnému jezeru, od nějž už následuje pozvolný sestup do Nového Údolí.

Po snídaní odjezd nejpozději v 8:20 přejezd přes Horní Vltavici a České Žleby do Stožce (43 km), přestup na vláček s odjezdem v 9:33, příjezd na Nové Údolí v 9:39. Z Nového Údolí budeme postupovat po červené TZ, a to nejdříve po zpevněné Trojmezné cestě k Rosenauerovu pomníku a nádrži, odkud se začínal Schwarzenberský kanál. Po chvíli odpočinku na vydechnutí budeme dále postupovat po Trojmezné cestě až k altánku s upravenou studánkou, ze které můžeme dočerpat vodu, od něhož červená TZ uhne doprava a po chvíli nás po státní hranici bude čekat závěrečný výšvih chodníčkem na Třístoličník (Dreisesselberg, nejvyšší kóta na českém území 1302 m), kam se dá z rakouské strany od Haidmühle vyjet i na kole. Kde jsou ty časy, kdy býval vrcholový hřeben na Plechý zcela zalesněný, dnes po řádění kůrovce zde nalezneme zničené či popadané stromy s obnaženými skalisky, na druhou stranu se však z celého hřebene skýtá krásný výhled na českou, bavorskou i rakouskou stranu. Na Třístoličníku je vrcholové skalisko hned cca 30 metrů za státní hranicí s kótou 1323 m (Dreisessel). Pokud přejdeme kolem bavorské turistické chaty nějakých 400 m na severovýchod, přijdeme k dalšímu a nejvyššímu vrcholu na Třístoličníku, Hochsteinu (1333 m) s kaplí biskupa Neumanna, zasvěcenou českému rodáku, misionáři v USA a prvnímu severoamerickému světci. Jižní vedlejší vrchol se skalní skupinou Dreisesselfels má nadmořskou výšku 1311 m. Odtud je dobrý kruhový rozhled zejména do Bavorska a při dobré viditelnosti i na Alpy.

Z Třístoličníku pak budeme postupovat po hraničním hřebenu po červené TZ na východ, přičemž nejdříve krátce sestoupáme do měkkého sedýlka, z něhož pozvolně vystoupáme přes Vysoký hřeben (1341 m) na Trojmeznou (Bayrischer Plöckenstein – Bavorský Plechý, 1361 m) s vrcholovým křížem, pod kterou se nachází kamenné moře (Steinernes Meer) s krásnými výhledy do Bavorska a k Alpám přístupné po bavorské stezce, a sejdeme do sedla Trojmezí (1324 m) s trojbokým žulovým sloupem, kde se stýkají hranice Česka, Německa a Rakouska. Z Trojmezí pak krátce vystoupáme na nedávno pojmenovaný vrchol Nad Rakouskou loukou (1373 m) a přes sedýlko Rakouská louka vystoupáme na Plechý (Plöckenstein, 1378 m), nejvyšší horu Šumavy na českém a rakouském území s vrcholovým křížem. Z Plechého přejdeme krátce po žluté TZ ke Kučerově vyhlídce a k vyhlídce Lipno s nádhernými pohledy k Plešnému jezeru, kde stojí od roku 1877 pomník česko-rakouského spisovatele a básníka Šumavy Adalberta Stiftera, rodáka z Horní Plané na břehu Lipna a jednoho z nejvýznamnějších představitelů uměleckého směru biedermeieru, který se roku 1832 oženil s Amálií Mohauptovou, dcerou důstojníka z Kyjova. Od pomníku pak sestoupáme prudkým srázem na vlastní nebezpečí mezi tlejícími smrky po Zážitkové NS Duch pralesa (namísto původní žluté TZ) k Plešnému jezeru, třetímu největšímu šumavskému jezeru, které bylo turistům po nástupu komunismu nepřístupné, mohli sem zavítat jen krátce při částečné demokratizaci poměrů v druhé polovině 60. let (1966-70). Dnes patří Plešné jezero k nejnavštěvovanějším místům Šumavy, pohled na hladinu s impozantní jezerní stěnou v pozadí je velmi atraktivní. Od Plešného jezera pak klesneme po zelené TZ okolo skalního žulového útvaru Kamenné moře přes rozcestí Pod kamenným mořem a Pod Plešným jezerem s turistickým přístřeškem a nouzovým nocovištěm na Rakouskou cestu vedoucí k turistickému přechodu do Rakouska v sedle mezi Plechým a Smrčinou. Na křižovatce Říjiště kousek vedle stejnojmenného jezírka stojí dřevěná hospůdka s jednoduchým občerstvením a možností zakoupení turistických suvenýrů. Z Říjiště dále sejdeme po zelené TZ a Rakouské cestě přes rozcestí Koňský potok a kolem kaskád na Koňském potoce na křižovatku Rossbach s akvaduktem na Schwarzeberském kanálu, kde přejdeme na žlutou TZ, po které po Koňské cestě sestoupáme k lávce na Jezerním potoku a po silničce kolem bývalé Hojsovy pily do Nové Pece, kde se na závěr můžeme občerstvit v některé z místních hospod. Celkem 24 km, převýšení 700 m.   

Mapa:https://mapy.cz/s/fegoledoka

 Pěší: Plechý, Plešné jezero

Vzhledem k tomu, že se budeme potřebovat po snídani rychle přepravit do Stožce a prakticky sem nelze zajíždět s vlekem na kola, cyklisté si udělají individuální program či se připojí k pěším turistům, kterým předkládám zkrácenou trasu pro výstup na Plechý a k Plešnému jezeru, aby mohli tato krásná místa také navštívit.

Ve Stožci přestup na vláček s odjezdem v 9:21 (jede z Nového Údolí až do Českých Budějovic, pokud by si chtěl třeba někdo udělat výlet do Českého Krumlova a pak se vrátit na Novou Pec vlakem, odjezd z Českého Krumlova v 15:12), příjezd do Nové Pece v 9:46. Z Nové Pece po zelené TZ po silničce pohodovým stoupáním přes Dlouhý Bor a Láz ke Schwarzenberskému kanálu na rozcestí Raškov, dále podél kanálu na rozcestí Rossbach k akvaduktu a po Rakouské cestě na křižovatku Říjiště, odkud po modré TZ a Rakouské cestě kolem jezírka Říjiště pozvolna vystoupáme na česko-rakouskou hranici do sedla mezi Plechým a Smrčinou s turistickým přechodem. Přejdeme zde na červenou TZ, po které hraničním chodníkem s 300-metrovým převýšením strměji vystoupáme na Plechý (1378 m), kam nám přijde naproti skupina z Nového Údolí a další trasa včetně popisu s návratem do Nové Pece bude společná. Celkem 20 km, převýšení 640 metrů.

Mapa:https://mapy.cz/s/cenoruvepe

 Pěší: Poledník (1315 m)

Z Modravy vyrazíme po červené TZ a krásnou krajinou proti proudu Roklanského potoka přijdeme na bývalou Rybárnu s Rybárenskou slatí a dále kolem mezolitického sídliště na bývalou Javoří pilu na soutoku Javořího a Tmavého potoka. Původně zde stávala pila, která zpracovávala dřevo z okolních lesů, a hájovna. Po ukončení provozu pily se z místa stal oblíbený výletní hostinec U Tetřeva s noclehárnou. Po vzniku železné opony sem byl na vánoce roku 1950 umístěn útvar Pohraniční stráže s veškerým zázemím, likvidace objektů byla na základě rozhodnutí Správy NP Šumava a jejich žalostného stavu dokončena v roce 2000. Z Javoří pily budeme dále postupovat proti proudu Javořího potoka na Javoří slať, ze které se podél státní hranice vyšvihneme po zpevněné cestě téměř po celý rok uzavřenou oblastí s hnízdišti tetřeva hlušce na Poledník (1315 m).   Původní radarová stanice, chránící náš stát proti imperialismu, byla přebudována na rozhlednu a v roce 1998 otevřena veřejnosti. Architektonicky zajímavá stavba je vysoká 37 metrů a má tři patra. V prvním patře je pult pro obsluhu, ve druhém se něco dozvíte o historii Poledníku a ve třetím patře na vás čeká expozice (i když ta začíná již ve vstupní chodbě). Za kruhovým výhledem do okolí musíte vystoupat 227 schodů. Spatříte Bavorský les, vrcholy Šumavy a při mimořádně příznivé viditelnosti lze i více než 180 km vzdálené Alpy. Po přestávce budeme pokračovat po zelené TZ stále poblíž česko-bavorské hranice tetřeví oblastí sestupem přes rozcestí U Bývalé roty na Frantův most na Prášilském potoce, kde přejdeme na červenou TZ, která nás přivede na další nádherné šumavské místo, bývalé osady Gsenget a Horní Ždánidla. Na závěr pak po žluté TZ a Vitnířově stezce sestoupáme do Prášil. Tato horská ves (původní název Gattermayerova huť) vznikla při sklárně v polovině 18. století. Prášily se rozprostíraly na svahu hor Ždánidla, Poledník a Formberg na obou březích Prášilského potoka. Místní sklářské hutě se specializovaly na výrobu zrcadlového skla a jejich provoz skončil roku 1824. Areál sklárny pak sloužil jako výrobna ručního papíru, která v roce 1933 vyhořela (ruční papír, který se zde vyráběl, byl dodáván pro prezidentskou kancelář). Významné středisko rekreace a turistiky z období první republiky po odsunutí německého obyvatelstva a začlenění do vojenského výcvikového prostoru Dobrá Voda takřka zaniklo. V období komunistické vlády byla obec pro veřejnost uzavřena, počet obyvatel klesl až k 50. Z místních částí tak zůstalo zachováno jen samotné sídlo Prášily a její osada Nová Hůrka, okolní samoty a osady (např. Stodůlky a Hůrka) zanikly. Kolem bývalého kostela svatého Prokopa, který po postupné devastaci v roce 1979 odstřelila Československá lidová armáda, se projdeme k místnímu hřbitovu, o jehož záchranu se v roce 1993 zasloužili němečtí rodáci, každým rokem v červenci na svátek sv. Prokopa se tady konají tradiční setkání Čechů a Němců. Občerstvit se pak můžeme v penzionu Michal. Celkem 22 km, nastoupáno 500 metrů. Návrat na Modravu autobusem (20 km).

Mapa: http://www.cykloserver.cz/f/61c1264678/

Cyklo: Velký okruh Prášilskem a Železnorudskem pro fajnšmekry včetně Šukačky

Krásný průjezd Prášilskem a Železorudskem, který ocení zejména ti náročnější borci či šlapky, spojený s průjezdem přes Srní, Dobrou Vodu, Vysoký hřbet (1078 m), Můstek (1235 m), Pancíř (1214 m) s rozhlednou, Železnou Rudu a Prášily s možnou zastávkou u jezera Laka a Prášilského jezera. Při našem putování také zavítáme na usedlost s romantickým názvem Šukačka pod hřebenem Můstku. Celkem 103 km, převýšení 2250 m.

Mapa:https://mapy.cz/s/fadezacodu   

So

Cyklo: Podél Schwarzenberského kanálu a Lipna

Nádherný přejezd od Strážného přes Nové Údolí a podél Schwarzenberského plavebního kanálu k hřbitovu na Zadní Zvonkové, následně jižní, dříve nepřístupnou stranou vodní nádrže Lipno přes zříceninu hradu Vítkův kámen do Vyššího Brodu. Po snídani a ukončení ubytování přejezd autobusem přes Kvildu a Horní Vltavici na Řasnici k čerpací stanici (33 km), zdatnější jedinci mohou na kole přejet přímo z Modravy. Po vykládce kol výjezd po vedlejší silnici a cyklostezce č. 1025 na České Žleby, následně sjezd po cyklostezce č. 33 do Stožce a pozvolný výjezd po cyklostezce č. 1024 na Nové Údolí, hraniční přechod do rakouského Haidmühle a konečné zastávky trati z Volar. Z Nového Údolí nejdříve strmější výjezd po cyklostezce č. 1023 k pomníku Josefa Rosenauera (1735 - 1804), který stál u zrodu šumavských plavebních kanálů. Zde, od bývalé Rosenauerovy nádrže, se začíná 44 km dlouhý Schwarzenberský plavební kanál, který sloužil v letech 1739-1962 k plavení dříví, tedy téměř 170 let a v době předválečné patřil mezi největší chlouby schwarzenberských panství. V období komunismu se však kanál neudržoval a na mnoha úsecích byl zanesen a poničen. V současnosti je zrekonstruováno na 15 km z původní délky a dané části jsou prohlášeny technickými památkami. Budeme tedy postupovat nádhernými šumavskými hvozdy podél kanálu prakticky po rovině po cyklostezce č. 1023k vesničce Jelení, kde se zastavíme u další technické památky na kanálu, a to u horního portálu 389 m dlouhého plavebního tunelu, který byl vystřílen v letech 1821-1823 a sloužil pro plavení dřeva. Poté projedeme přes Jelení s možným občerstvením v hostinci U Jirásků, kolem Rosenauerovy kapličky, akvaduktu na Rossbachu, nad Novou Pecí a přes bývalý Huťský Dvůr na Zadní Zvonkovou s kostelem sv. jana Nepomuckého, přilehlým hřbitůvkem a muzeem zaniklé obce Zvonková. Na tomto romantickém místě opustíme Schwarzenberský kanál, který po chvíli zamíří do Rakouska, a pod Pestřickým vrchem projedeme po cyklostezce č. 1033 k Lipnu a od jeho Rakouské zátoky pak ostřeji vystoupáme na další nádherné místo, ke zřícenině hradu Vítkův kámen (1035 m) na Svatém Tomáši. Po prohlídce zříceniny (vstupné 70 Kč) s krásnými pohledy k Lipnu a Plechému a možném občerstvení v hospůdce Krmelec v sousedství bývalého loveckého zámečku přestavěného po revoluci na luxusní hotel bude následovat pozvolný sjezd po cyklostezce č. 1033 malebnou krajinou podél česko-rakouské hranice přes Pasečnou, Spáleniště a bývalé osady Kapličky, Krásná Pole, Hodoň a Mnichovice do Vyššího Brodu k železniční stanici, nakládka kol, občerstvení a v 18 hodin odjezd do Hodonína. Celkem 88 km (↗ 900 m, ↘1160 m), v případě ukončení projížďky v Nové Peci 40 km)

Mapa:https://mapy.cz/s/relumujape 

 Pěší: Schwarzenberský kanál, Medvědí stezka

Po vykládce cyklistů na Řasnici převoz pěších turistů do Nové Pece (30 km). Z Nové Pece po zelené TZ krátký výstup na rozcestí Raškov a poté po modré TZ podél Schwarzenberského kanálu přes akvadukt na Rossbachu, Rosenauerovu kapličku a Jelení k hornímu portálu plavebního tunelu. Po krátkém návratu na Jelení a možném občerstvení v hostinci U Jirásků uhneme na žlutou TZ a po NS Medvědí stezka si projdeme nádherný Jelení hřeben s roztroušenými skalními útvary. Nejdříve nad Jelením jezírkem krátce vystoupáme úbočím Perníku na vrcholový hřebínek a postupně budeme sestupovat kolem Obří kostky, Hlavy telete, Pýchavky obrovské, Kamenné krásky, Viklanu, Hřibu, Kaple, Poustevny, Gotického portálu, Soutěsky lapků, Perníkové skály a Dračí tlamy do Nové Pece k železniční stanici s občerstvením v některé ze zdejších restaurací. Celkem 19,5 km (↗ 350 m, ↘ 390 m). Po procházce přejezd autobusem do Vyššího Brodu (47 km) s prohlídkou města (cisterciácký klášter, kostel Nanebevzetí Panny Marie, historické centrum)

Mapa:https://mapy.cz/s/mapofekufa

 

Program pro případ špatného počasí

návštěva hradu a zámku Velhartice (41 km), hradu Kašperk (28 km) a Kašperských Hor, zříceniny hradu Rabí (43 km) a Sušice  

Důležitost: vysoká
Maximální účast:50 spoluhráčů
Přílohy:
Zúčastnili se (24) Jiří Michenka, Jan Čech, Jana Čechová (host od Jan Čech), Věra Nettlová, Štefan Kašša, Vladimír Pašalov (host od Štefan Kašša), Adéla Příkaská, Stanislav Patík, Dagmar Kočtářová, Martin Kočtář (host od Dagmar Kočtářová), Amália Glížová, Natalie Glížová (host od Amália Glížová), Denisa Glížová (host od Amália Glížová), Helena Kolajová, Jana Cutáková, Ladislava Klencová, Libor Klenec (host od Ladislava Klencová), Pavla Banátová, Zbyšek spadl z výšek (host od Pavla Banátová), Bronislava Lacová, Kamil Mikuláček, Alena Fedáková, Antonín Mikl, Lukáš Dohnálek
Nezúčastnili se (2) Alena Krutišová, Josef Malý
Zadal:Jiří Michenka, 12. 4. 2020, 23:29   (upraveno 6. 8. 2020, 11:35)
Možnosti

Komentáře k této akci

anonymní příspěvek
Tak gintang².. hoa hoe Joss Gugur Kandungan
Vloženo  24. 4. 2020, 8:16
anonymní příspěvek

Then, like Ionescu, the Hall of Fame basketball player turned the conversation Yeezy Boost For Sale toward being part of something larger than himself."Some rise. Some fall. Some climb. Business owners need a system to achieve sustainable profit growth. Our Black And White Jordans core program Black And Yellow Jordan 1 6 WAYS to Drive Profit Purple And White Jordans Growth will change the way you think about success in business and will provide insights into value enhancing systems and strategies that will transform your business results. The following concepts will be presented by certified business coach, Brian Alquist:.

I get to travel the world visiting different museums to study their fossil collections. I spend a month in the field every year collecting dinosaur bones in the badlands of Alberta. I also spend a lot of time doing public outreach, speaking to audiences and the media about my research and career..

Economy Yeezy Boost 350 Cheap In the early Yeezy Boost 350 Black 2000s, Jordan had an official unemployment rate of about 15%, although the unofficial rate was almost twice that. Poverty and a large foreign debt Yeezys For Sale remain major problems. Less than 5% Yeezy Boost 350 Cheap of the country's land is arable, Cheap Jordans For Sale and farm output is further limited Jordan 1 Black And White by the small size of most farms, inefficient methods of tilling the soil, and inadequate irrigation..

Vloženo  20. 5. 2020, 4:15
anonymní příspěvek

autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick

Vloženo  18. 7. 2020, 17:54
anonymní příspěvek

autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick autoinsuranceclick

Vloženo  18. 7. 2020, 17:56

Checkers Drive-in Restaurants want your feedback and thoughts to improve its customer service through the Guest-obsessed Survey.

vložila vofyjiq cafwe, 21. 7. 2020, 12:21
anonymní příspěvek

If you are in Punjab and you want to check your PSPCL bill history, you must go to talkshubh.com . Talkshubh provides you with PSPCL Bill History online. Visit the official PSPCL website and check your electricity bill payment history.

Vloženo  26. 7. 2020, 13:38
anonymní příspěvek

https://surveyguide.onl/

 

M&T Bank Customer Satisfaction Survey

Have you ever visit M&T Bank? How was your last visit with M&T Bank? what are you thinking about M&T

Vloženo  8. 8. 2020, 6:56
anonymní příspěvek
http://awaker.info/home.php?mod=space&uid=911328
https://www.xysctb.com/home.php?mod=space&uid=1810942
http://www.fndtech.com/bbs/home.php?mod=space&uid=725642
http://www.xht003.com/space-uid-640129.html
https://go.aupeopleweb.com.au/home.php?mod=space&uid=185389
http://www.0510365.com/home.php?mod=space&uid=1729370
http://changpianji.com/bbs/home.php?mod=space&uid=198058
http://www.johnsonclassifieds.com/user/profile/1892454
http://womans-days.ru/user/AarupSkaarup7/
http://www.phelvy.com/author/khanjamison0/
https://www.ultimate-guitar.com/u/munozmcgowan1
http://l2insomnia.ru/user/AarupHolcomb8/
http://www.kellyandbuzz.sakura.ne.jp/skc/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=684398
http://www.brigantesrl.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2127893
http://music-like.ru/user/KhanAarup9/
http://g.clicgo.ru/user/KhanAarup1/
https://hero.osclass.me/user/profile/117532
https://www.codecademy.com/profiles/mortensenkhan2
http://al-tet.allyoulovetrading.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=122537

http://shaboxes.com/author/holcombenevoldsen3/

http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/218/0/5118
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/158/0/5119
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/211/0/5120
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/163/0/5121
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/196/0/5122
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/171/0/5123
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/226/0/5124
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/168/0/5125
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/229/0/5126

http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/216/0/5127

http://online-sberbank.net/user/KhanEnevoldsen4/
https://www.boredpanda.com/author/fossjunker39ealhxt/
http://www.stronghands.club/index.php?page=user&action=pub_profile&id=39491
http://voberhaat.com/index.php?page=user&action=pub_profile&id=14346
http://ussur-kedr.ru/user/MortensenHolcomb8/
http://resumepost.jp/os/index.php?page=user&action=pub_profile&id=24289
http://answers.codelair.com/index.php?qa=user&qa_1=khanenevoldsen8
https://answers.informer.com/index.php?qa=user&qa_1=davenportjespersen6748
https://clasificados.5900.com.ar/author/munozmcgowan1/
http://tokyohomepage.com/index.php?page=user&action=pub_profile&id=25612
http://bitcoinmoney.ru/user/McgowanKhan9/
https://gitlab.catedras.linti.unlp.edu.ar/mcgowanskaarup6
http://zoe-beauty.be/user/MunozMunoz2/
http://weedbler.com/user/profile/47448
http://kosmetikinstitut-milla.de/user/HolcombSkaarup5/
http://olga-welling.ru/user/McgowanKhan3/
http://als.anits.edu.in/members/enevoldsenskaarup11/
http://anjalienterprise.in/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=35982
http://www.marhabaholidays.co.ke/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1149673

https://impression3d.laposte.fr/fr/utilisateurs/EnevoldsenMunoz8

http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/207/0/5128
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/191/0/5129
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/132/0/5130
http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/133/0/5131

http://jurnalantropologi.fisip.unand.ac.id/index.php/jantro/comment/view/136/0/5132

https://www.santagrand.com/user/profile/92209
http://apexsteel.co.in/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=119835
http://www.quickregister.info/classifieds/user/profile/131945
http://buzdubai.com/user/profile/100775
https://gitlab.cs.tufts.edu/skaarupholcomb2
https://www.viki.com/users/fossjunker39ealhxt_252/about
http://polimentosroberto.com.br/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1247878
http://www.bppp-tegal.com/web/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=33199
http://www.massageads.co.uk/author/munozaarup2/
http://liderlh.com.br/2012/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=47529
http://laser.inf.ethz.ch/2015/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1059903
http://dreempics.com/user/KhanSkaarup4/
http://xn--3-8sblf7a0afi.xn--p1ai/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=205409
http://anzvoice.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2634315
http://web.sfusd.edu/Services/research_public/Lists/Sample%20Copy/DispForm.aspx?ID=269244
http://pattinson-fan.ru/user/MunozSkaarup7/
https://8tracks.com/mcgowanmunoz3
http://beautyinfo.eu/user/MortensenMcgowan5/
http://madresehooshmand.com/web1/user/EnevoldsenHolcomb2/
http://xabez.ru/user/EnevoldsenAarup0/
Vloženo  11. 8. 2020, 10:04
anonymní příspěvek

Web Design HK

Web Development HK

UI UX Solution HK

eCommerce HK

Shopify HK

VR Solution HK

Digital Marketing HK

SEO HK

Web Design Agency HK

Website Development Agency HK

App Development Agency HK

Vloženo  20. 8. 2020, 11:19
anonymní příspěvek

kolkata escorts kolkata escort kolkata escort service kolkata call girls kolkata call girl kolkata independent escorts kolkata independent escort escort call girl kolkata model escorts kolkata housewife escorts kolkata escorts services kolkata escorts service kolkata escort agency kolkata female escorts kolkata female escort female escort female escorts

call girl call girls escort escorts escorts service escort service international sex guide kolkata call girls near me call girlfriend relationship escort services kolkata sex call girl in kolkata escort service in kolkata girls whatsapp numbers online girls female escorts female escort call girl names and mobile number call girl kolkata escorts service massage in kolkata girls phone number indian massage parlour sex girls whatsapp number escorts services call girl no call girls kolkata beautiful sexy girls escort kolkata college girls hot call girls whatsapp number escort service kolkata kolkata russian escorts kolkata russian escort kolkata russian call girl kolkata russian call girls kolkata russian escort service russian call girls russian call girl kolkata russian model escorts college call girls college call girl

salt lake escorts new town escorts ballygunge escorts park street escorts dharmatala escorts airport escorts jadavpur escorts em by Pass escorts vedic village escorts shapoorji escorts

escort in kolkata escorts kolkata female escort kolkata kolkata model girls high class kolkata escorts kolkata vip escorts high profife escort service kolkata

kolkata high profile escorts kolkata air hostress escorts kolkata park hotel escorts kolkata five star escort service kolkata housewife escort service kolkata boudhi escorts independent escorts kolkata kolkata escort agency

kolkata bengali girls escorts kolkata incall escort service kolkata outcall escort service kolkata hotel escort service kolkata local escorts service kolkata hotel escort kolkata hotel escorts kolkata hotel call girls kolkata hotel call girl hotel call girl hotel call girls hotel escorts hotel escort

housewife escort service in kolkata sexy call girls kolkata kolkata air port escort service kolkata model agency escorts

kolkata escorts kolkata escort kolkata escort service kolkata independent escorts kolkata call girls kolkata russian escorts rolkata female escorts

salt lake escorts new town escorts ballygunge escorts park street escorts dharmatala escorts airport escorts jadavpur escorts em by pass escorts vedic village escorts

shapoorji escorts kolkata call girl service call girls in kolkata call girls near me kolkata call girl number kolkata call girls number

escort in kolkata escorts kolkata female escort kolkata kolkata model girls high class kolkata escorts kolkata vip escorts

high profife escort service kolkata kolkata high profile escorts kolkata airhostess escorts kolkata airhostess escort kolkata airhostess call girls kolkata airhostess call girl kolkata park hotel escorts kolkata five star escort service kolkata housewife escort service kolkata boudhi escorts independent escorts kolkata

kolkata escort agency kolkata bengali girls escorts kolkata incall escort service kolkata outcall escort service kolkata hotel escort service kolkata local escorts service

housewife escort service in kolkata sexy call girls kolkata kolkata air port escort service kolkata model agency escorts

KOLKATA BEST CALL GIRLS TOP CALL GILRS NEAR ME KOLKATA INDEPENDENT ESCORTS GIRLS ESCORT SERVICE IN KOLKATA SEXY call grils in kolkata INDEPENDENT ESCORTS IN KOLKATA

INDEPENDENT ESCORT IN KOLKATA Independent Escorts in KOLKATA Kolkata CALL GIRLS SERVICE call girls near me

kolkata call girl number kolkata call girls number BEST CALL GIRLS SERVICE IN KOLKATA KOLKATA CALL GIRLS KOLKATA ESCORTS IN SERVICE RUSSIAN ESCORTS SERVICE KOLKATA

call girl friend in kolkata

FEMALE ESCORTS SERVICE KOLKATA BENGALI ESCORTS GIRLS MOBILE NUMBER OF ESCORTS SERVICE

FREE ESCORTS SERVICE KOLKATA ESCORTS

 

KOLKATA ESCORTS KOLKATA ESCORT KOLKATA ESCORT SERVICE KOLKATA INDEPENDENT ESCORTS CALL GIRL CALL GIRLS ESCORT ESCORTS KOLKATA FEMALE ESCORTS KOLKATA HOTEL ESCORTS KOLKATA MODEL ESCORTS KOLKATA CALL GIRL KOLKATA CALL GIRL SERVICE KOLKATA CALL GIRL SERVICE KOLKATA CALL GIRLS CALL GIRL Call GIRLS KOLKATA INDEPENDENT CALL GIRLS KOLKATA INDEPENDENT CALL GIRL ESCORT ESCORTS ESCORTS SERVICE ESCORT SERVICE INTERNATIONALSEX GUIDE KOLKATA

CALL GIRLS NEAR ME CALL GIRLFRIEND RELATIONSHIP ESCORT SERVICES KOLKATA SEX CALL GIRL IN KOLKATA ESCORT SERVICE IN KOLKATA GIRLS WHATAPP NUMBER ONLINE GIRLS FEMALE ESCORTS FEMALE ESCORT CALL GIRL NAME AND MOBILR NUMBER CALL GIRL KOLKATA ESCORTS SERVICE MASSAGE IN KOLKATA GIRLS PHONE NUMBER INDIAN MASSAGE PARLOUR SEX ESCORTS SERVICES CALL GIRLS NO CALL GIRLS KOLKATA BEAUTIFUL SEXY GIRLS

ESCORT KOLKATA ESCORTS KOLKATA ESCORT IN KOLKATA ESCORTS IN KOLKATA COLLEGE GIRL HOT ESCORT SERVICE KOLKATA KOLKATA VIP ESCORTS KOLKATA HIGH PROFILE ESCORTS KOLKATA COLLEGE ESCORTS KOLKATA INDEPENDENT MODEL ESCORTS KOLKATA CALL GIRLS ESCORTS KOLKATA CHEEP ESCORTS KOLKATA CALL GIRLS NUMBER ESCORTS KOLKATA HIGH PROFILE ESCORTS KOLKATA AIRHOSTESS ESCORTS KOLKATA PARK HOTEL ESCORTS KOLKATA PARK HOTEL ESCORT KOLKATA FIVE STAR ESCORT SERVICE KOLKATA HOUSEWIFE ESCORT SERVICE KOLKATA BOUDHI ESCORTS INDEPENDNET ESCORT IN KOLKATA KOLKATA ESCORT AGENCY

SALT LAKE ESCORTS SALT LAKE ESCORT SALT LAKE ESCORTS SERVICE SALT LAKE ESCORT SERVICE SALT LAKE INDEPENDENT ESCORTS SALT LAKE INDEPENDENT ESCORT SALT LAKE CALL GIRLS SALT LAKE CALL GIRLS

NEW TOWN ESCORTS NEW TOWN ESCORT NEW TOWN ESCORTS SERVICE NEW TOWN ESCORT SERVICE NEW TOWN INDEPENDENT ESCORTS NEW TOWN INDEPENDENT ESCORT NEW TOWN CALL GIRLS NEW TOWN CALL GIRL

PARK STREET ESCORT PARK STREET ESCORTS PARK STREET ESCORT SERVICE PARK STREET ESCORTS SERVICE PARK STREET CALL GIRLS PARK STREET CALL GIRL PARK STREET INDEPENDENT ESCORTS PARK STREET INDEPENDENT ESCORT

DHARMATALA ESCORTS DHARMATALA ESCORT DHARMATALA ESCORT SERVICE DHARMATALA ESCORTS SERVICE DHARMATALA INDEPENDENT ESCORTS DHARMATALA INDEPENDENT ESCORT DHARMATALA CALL GIRLS DHARMATALA CALL GIRL

AIRPORT ESCORTS AIRPORT ESCORT AIRPORT ESCORT SERVICE AIRPORT ESCORTS SERVICE AIRPORT CALL GIRLS AIRPORT CALL GIRL AIRPORT INDEPENDENT ESCORTS AIRPORT INDEPENDENT ESCORT

BALLYGUNGE ESCORTS BALLYGUNGE ESCORT BALLYGUNGE ESCORT SERVICE BALLYGUNGE ESCORTS SERVICE BALLYGUNGE CALL GIRLS BALLYGUNGE CALL GIRL BALLYGUNGE INDEPENDENT ESCORTS BALLYGUNGE INDEPENDENT ESCORT

JADAVPUR ESCORTS JADAVPUR ESCORT JADAVPUR CALL GIRLS JADAVPUR CALL GIRL JADAVPUR INDEPENDENT ESCORTS JADAVPUR INDEPENDENT ESCORT JADAVPUR ESCORT SERVICE JADAVPUR ESCORTS SERVICE

EM BY PASS ESCORTS EM BY PASS ESCORT EM BY PASS ESCORTS SERVICE EM BY PASS ESCORT SERVICE EM BY PASS CALL GURLS EM BY PASS CALL GURL EM BY PASS INDEPENDENT ESCORTS EM BY PASS INDEPENDENT ESCORT

VEDIC VILLAGE ESCORTS VEDIC VILLAGE ESCORT VEDIC VILLAGE ESCORT SERVICE VEDIC VILLAGE ESCORTS SERVICE VEDIC VILLAGE CALL GIRLS VEDIC VILLAGE CALL GIRL VEDIC VILLAGE INDEPENDENT ESCORTS VEDIC VILLAGE INDEPENDENT ESCORT

SHARPOORJI ESCORT SHARPOORJI ESCORTS SHARPOORJI INDEPENDENT ESCORT SHARPOORJI INDEEPNDENT ESCORTS SHARPOORJI CALL GIRLS SHARPOORJI CALL GIRL SHARPOORJI ESCORT SERVICE SHARPOORJI ESCORTS SERVICE

ASANSOL ESCORTS ASANSOL ESCORT ASANSOL ESCORTS SERVICE ASANSOL CALL GIRLS ASANSOL CALL GIRL ASANSOL ESCORT SERVICE ASANSOL INDEPENDENT ESCORTS ASANSOL INDEPENDENT ESCORT

DURGAPUR INDEPENDENT ESCORTS DURGAPUR ESCORTS DURGAPUR ESCORT DURGAPUR ESCORT SERVICE DURGAPUR ESCORTS SERVICE DURGAPUR CALL GIRLS DURGAPUR CALL GIRL DURGAPUR INDEPENDENT ESCORT

BANSDRONI ESCORTS BANSDRONI ESCORT BANSDRONI ESCORT SERVICE BANSDRONI ESCORTS SERVICE BANSDRONI INDEPENDENT ESCORTS BANSDRONI INDEPENDENT ESCORT BANSDRONI CALL GIRLS BANSDRONI CALL GIRL

BARRACKPORE ESCORTS BARRACKPORE ESCORT BARRACKPORE ESCORT SERVICE BARRACKPORE CALL GIRLS BARRACKPORE CALL GIRL BARRACKPORE INDEPENDENT ESCORTS BARRACKPORE INDEPENDENT ESCORT

BEHALA ESCORTS BEHALA ESCORT BEHALA ESCORT SERVICE BEHALA CALL GIRLS BEHALA CALL GIRL BEHALA INDEPENDENT ESCORTS BEHALA INDEPENDENT ESCORT

BELGACHIA ESCORTS BELGACHIA ESCORT BELGACHIA ESCORTS SERVICE BELGACHIA ESCORT SERVICE BELGACHIA INDEPENDENT ESCORTS BELGACHIA INDEEPNDENT ESCORTS BELGACHIA CALL GIRLS

BIDHAN NAGAR CALL GIRLS BIDHAN NAGAR CALL GIRL BIDHAN NAGAR ESCORT SERVICE BIDHAN NAGAR ESCORT BIDHAN NAGAR ESCORTS BIDHAN NAGAR INDEPENDENT ESCORTS BIDHAN NAGAR INDEPENDENT ESCORT

CHETLA ESCORTS CHETLA ESCORTS SERVICE CHETLA ESCORT SERVICE CHETLA ESCORT CHETLA CALL GIRLS CHETLA CALL GIRL CHETLA INDEPENDENT ESCORTS CHETLA INDEPENDENT ESCORT

CHINAR PARK ESCORTS CHINAR PARK ESCORT CHINAR PARK ESCORTS SERVICE CHINAR PARK ESCORT SERVICE CHINAR PARK CALL GIRLS CHINAR PARK CALL GIRL CHINAR PARK INDEPENDENT ESCORTS CHINAR PARK INDEPENDENT ESCORT

DUMDUM ESCORT DUMDUM ESCORTS DUMDUM ESCORT SERVICE DUMDUM ESCORT SERVICE DUMDUM INDEPENDENT ESCORT DUMDUM INDEPENDENT ESCORTS DUMDUM CALL GIRL DUMDUM CALL GIRLS

SILIGURI ESCORTS SILIGURI ESCORT SILIGURI ESCORT SERVICE SILIGURI ESCORTS SERVICE SILIGURI INDEPENDENT ESCORTS SILIGURI INDEPENDENT ESCORT SILIGURI CALL GIRLS SILIGURI CALL GIRL

KALYANI ESCORTS KALYANI ESCORT KALYANI ESCORT SERVICE KALYANI ESCORTS SERVICE KALYANI INDEPENDENT ESCORTS KALYANI INDEPENDENT ESCORT KALYANI CALL GIRLS KALYANI CALL GIRL

NEW ALIPORE ESCORTS NEW ALIPORE ESCORT NEW ALIPORE ESCORTS SERVICE NEW ALIPORE ESCORT SERVICE NEW ALIPORE INDEPENDENT ESCORTS NEW ALIPORE INDEEPNDENT ESCORT NEW ALIPORE CALL GIRLS NEW ALIPORE CALL GIRL

RAJARHAT ESCORTS RAJARHAT ESCORT RAJARHAT ESCORT SERVICE RAJARHAT ESCORTS SERVICE RAJARHAT INDEPENDENT ESCORTS RAJARHAT INDEPENDENT ESCORT RAJARHAT CALL GIRLS RAJARHAT CALL GIRL

SEALDHA ESCORTS SEALDHA ESCORT SEALDHA CALL GIRLS SEALDHA CALL GIRL SEALDHA INDEPENDENT ESCORTS SEALDHA INDEPENDENT ESCORT SEALDHA ESCORT SERVICE SEALDHA ESCORTS SERVICE

DARJEELING ESCORTS DARJEELING ESCORT DARJEELING ESCORTS SERVICE DARJEELING ESCORT SERVICE DARJEELING CALL GIRLS DARJEELING CALL GIRL DARJEELING INDEPENDENT ESCORTS DARJEELING INDEPENDENT ESCORT

 

KOLKATA RUSSIAN ESCORTS KOLKATA RUSSIAN ESCORT KOLKATA RUSSIAN ESCORT SERVICE

KOLKATA RUSSIAN ESCORTS SERVICE KOLKATA RUSSIAN INDEPENDENTESCORTS KOLKATA RUSSIAN INDEPENDENT ESCORT KOLKATA RUSSIAN CALL GIRLS KOLKATA RUSSIAN CALL GIRL KOLKATA HOUSEWIFE ESCORTS KOLKATA HOUSEWIFE ESCORT KOLKATA HOUSEWIFE ESCORT SERVICE KOLKATA HOUSEWIFE ESCORT SERVICE KOLKATA HOUSEWIFE CALL GIRLS KOLKATA HOUSEWIFE CALL GIRL KOLKATA HOTEL ESCORTS KOLKATA HOTEL ESCORT KOLKATA HOTEL ESCORTS SERVICE KOLKATA HOTEL ESCORT SERVICE KOLKATA HOTEL INDEPENDENT ESCORTS KOLKATA HOTEL INDEPENDENT ESCORT KOLKATA HOTEL CALL GIRLS KOLKATA HOTEL CALL GIRLS KOLKATA BENGALI ESCORTS KOLKATA BENGALI ESCORTS KOLKATA BENGALI ESCORT KOLKATA BENGALI CALL GIRLS

KOLKATA BENGALI CALL GIRL KOLKATA BENGALI ESCORT SERVICE KOLKATA BENGALI ESCORT SERVICE ULTADANGA ESCORTS ULTADANGA ESCORT ULTADANGA ESCORT SERVICE ULTADANGA ESCORTS SERVICE ULTADANGA CALL GIRLS ULTADANGA CALL GIRL ULTADANGA INDEPENDENT ESCORTS ULTADANGA INDEPENDENT ESCORT LAKE TOWN ESCORTS LAKE TOWN ESCORT LAKE TOWN ESCORT SERVICE LAKE TOWN ESCORTS SERVICE LAKE TOWN CALL GIRLS LAKE TOWN CALL GIRL LAKE TOWN INDEPENDENT ESCORTS LAKE TOWN INDEPENDENT ESCORT BELGHORIA ESCORTS BELGHORIA ESCORT BELGHORIA ESCORTS SERVICE BELGHORIA ESCORT SERVICE BELGHORIA CALL GIRLS BELGHORIA CALL GIRL BELGHORIA INDEPENDENT ESCORTS BELGHORIA INDEPENDENT ESCORT BUDGE BUDGE ESCORTS BUDGE BUDGE ESCORT BUDGE BUDGE ESCORTS SERVICE BUDGE BUDGE ESCORT SERVICE BUDGE BUDGE INDEPENDENT ESCORTS BUDGE BUDGE INDEPENDENT ESCORT BUDGE BUDGE CALL GIRLS BUDGE BUDGE CALL GIRL BAGUIATI ESCORT BAGUIATI ESCORTS BAGUIATI ESCORTS SERVICE

BAGUIATI INDEPENDENT ESCORTS BAGUIATI ESCORT SERVICE BAGUIATI INDEPENDENT ESCORT BAGUIATI CALL GIRLS BAGUIATI CALL GIRL BAGUIATI ESCORT SERVICE TAGORE PARK ESCORTS TAGORE PARK ESCORT TAGORE PARK ESCORT SERVICE TAGORE PARK INDEPENDENT ESCORTS TAGORE PARK ESCORT SERVICE TAGORE PARK INDEPENDENT ESCORT TAGORE PARK CALL GIRL TAGORE PARK CALL GIRLS BARUIPUR ESCORTS BARUIPUR ESCORT BARUIPUR ESCOR SERVICES BARUIPUR ESCORTS SERVICE BARUIPUR INDEPENDENT ESCORTS BARUIPUR INDEPENDENT ESCORT BARUIPUR ESCORT SERVICE BARUIPUR CALL GIRLS BARUIPUR CALL GIRL SCIENCE CITY ESCORTS SCIENCE CITY ESCORT SCIENCE CITY ESCORTS SERVICE SCIENCE CITY ESCORT SERVICE SCIENCE CITY INDEPENDENT ESCORTS SCIENCE CITY INDEPENDENT ESCORT SCIENCE CITY CALL GIRL SCIENCE CITY CALL GIRLS

INCALL ESCORTS INCALL ESCORT INCALL ESCORTS SERVICE INCALL ESCORT SERVICE INCALL CALL GIRLS INCALL CALL GIRL INCALL INDEPENDENT ESCORTS INCALL INDEPENDENT ESCORT OUTCALL INDEPENDENT ESCORTS OUTCALL INDEPENDENT ESCORT OUTCALL ESCORTS OUTCALL ESCORT OUTCALL CALL GIRLS OUTCALL CALL GIRL AIRHOSTESS ESCORTS AIRHOSTESS ESCORT AIRHOSTESS ESCORTS SERVICE AIRHOSTESS ESCORT SERVICE AIRHOSTESS INDEPENDENT ESCORTS AIRHOSTESS INDEEPNDENT ESCORT AIRHOSTESS CALL GIRLS AIRHOSTESS CALL GIRL BARABAZAR ESCORTS BARABAZAR ESCORT BARABAZAR ESCORTS SERVICE BARABAZAR ESCORT SERVICE BARABAZAR CALL GIRLS BARABAZAR CALL GIRL BARABAZAR INDEPEDNENT ESCORTS BARABAZAR INDEPENDENT ESCORTS BELIAGHATA ESCORTS BELIAGHATA ESCORT BELIAGHATA ESCORT SERVICE BELIAGHATA ESCORTS SERVICE BELIAGHATA CALL GIRL BELIAGHATA CALL GIRLS BELIAGHATA INDEPENDENT ESCORTS BELIAGHATA INDEPENDENT ESCORT SONAGACHI ESCORTS SONAGACHI ESCORT SONAGACHI ESCORT SERVICE SONAGACHI ESCORTS SERVICE SONAGACHI CALL GIRLS SONAGACHI CALL GIRL SONAGACHI INDEPENDENT ESCORTS SONAGACHI INDEPENDENT ESCORT KOLKATA COLLEGE ESCORTS KOLKATA COLLEGE ESCORT KOLKATA COLLEGE ESCORT SERVICE KOLKATA COLLEGE ESCORTS SERVICE KOLKATA COLLEGE CALL GIRL KOLKATA COLLEGE CALL GIRLS KOLKATA COLLEGE INDEPENDENT ESCORTS KOLKATA COLLEGE INDEPENDENT ESCORTS KOLKATA COLLEGE FEMALE ESCORTS

 

ESCORT ESCORTS FEMALE ESCORTS SERVICE KOLKATA KOLKATA FEMALE ESCORTS SERVICE INDEPENDENT ESCORTS SERVICE INDEPENDENT ESCOTRTS SERVIC KOLKATA KOLKATA INDEPENDET ESCORTS SERVICE RUSSIAN ESCORTS SERVICE KOLKATA RUSSIAN ESCORTS SERVICE KOLKATA RUSSIAN ESCORTS SERVICE FOREIGN ESCORTS SERVICE IN KOLKATA INDEPENDEN FOREIGN ESCORTS SERVICE ESCORT FOREIGN SERVICE IN KOLKATA SEXY FEMALE ESCORTS SERVICE SEXY MODEL ESCORTS SERVICE MODEL ESCORTS CALL GIRLS MODEL ESCORTS CALL GIRLS SERVICE KOLKATA CALL GIRLS SERVICE KOLKATA CALL GIRLS IN KOLKATA KOLKATA CALL GIRLS KOLKATA CALL GIRLS CALL GIRLS KOLKATA cALLL GIRL kolkata FEMALE CALL GIRLS KOLKATA FEMALE CALL GIRLS SEXY CALL GIRLS SERVICE IN KOLKATA ESCORTS SERVICE IN KOLKATA KOLKATA FEMALE ESCORT SERVICE TOP ESCORTS SERVICE KOLKATA BEST KOLKATA ESCORTS SERVICE CALL GIRLS SERVICE ESCORTS SERVICE ESCORT SERVICE ESCORTS SERVICE IN KOLKATA BENGOLI ESCORTS GIRLS BENGOLI CALL GIRLS KOLKATA KOLKATA ESCORTS SERVICE FREE ESCORTS SERVICE KOLKATA FREE WHATSAAP NUMBER ESCORTS FREE WHATSAAP NUMBER OF CALL GIRLS PHONE NUMBER OF ESCORTS SERVICE FREE PHONE NUMBER ESCORTS SERVICE MOBILE NUMBER OF ESCORTS SERVICE

 

CALL GIRLS CALL GIRLS MUMBAI CALL GIRLS MUMBAI CALL GIRL HOT INDIAN GIRLS MUMBAI ESCORTS MUMBAI ESCORT MUMBAI ESCORT SERVICE MUMBAI ES

Vloženo  5. 11. 2020, 7:36
anonymní příspěvek

MUMBAI ESCORTS SERVICE MUMBAI ESCORT SERVICES MUMBAI ESCORTS SERVICES ESCORT SERVICE ESCORTS SERVICE ESCORT ESCORTS INDIAN BIG BOOBS SEXY INDIAN GIRL BIG BOOBS INDIAN MALLU AUNTY HOT CALL GIRLS NEAR ME BIG INDIAN BOOBS BOOBS INDIAN INDIAN MMS VIDEO CALL GIRLS IN MUMBAI INDIAN GIRLS HOT ESCORTS IN MUMBAI BUSTY AUNTY MUMBAI SEX VIDEOS INDIAN CALL GIRLS HOT INDIAN MODELS MUMBAI GIRLS INDIAN GIRLS ASS INDIAN ESCORTS INDIAN ESCORT INDIAN CALL GIRLS INDIAN CALL GIRL ESCORT GIRLS INDIAN EROTIC VIDEOS INDEPENDENT ESCORTS INDEPENDENT ESCORT MUMBAI INDEPENDENT ESCORTS MUMBAI INDEPENDENT ESCORT INDEPENDENT ESCORTS IN MUMBAI INDEPENDENT ESCORT IN MUMBAI FEMALE ESCORTS FEMALE ESCORT MUMBAI FEMALE ESCORTS MUMBAI FEMALE ESCORT MUMBAI ESCORT AGENCY MUMBAI ESCORTS AGENCY MUMBAI RUSSIAN ESCORTS MUMBAI RUSSIAN ESCORT MUMBAI HOUSEWIFE ESCORTS MUMBAI HOUSEWIFE ESCORT MUMBAI MODEL ESCORTS MUMBAI MODEL ESCORT MUMBAI CALL GIRLS ESCORT AGENCY ESCORTS AGENCY HOUSEWIFE ESCORTS HOUSEWIFE ESCORT MODEL ESCORTS MODEL ESCORT COLLEGE CALL GIRLS COLLEGE CALL GIRL MUMBAI COLLEGE CALL GIRLS MUMBAI COLLEGE CALL GIRL ESCORT MUMBAI ESCORTS MUMBAI ESCORT IN MUMBAI ESCORTS IN MUMBAI WOMEN SEEKING MEN IN MUMBAI

asansol Escort asansol Escorts asansol Escort service asansol call girls asansol indepndent Escorts durgapur Escort durgapur Escorts durgapur call girls durgapur Escort Service durgapur independent Escorts bansdroni Escorts bansdroni Escort bansdroni Escort Service bansdroni Call Girls bansdroni Independent Escorts barrackpore Escort barrackpore Escorts barrackpore Escort service barrackpore call girls barrackpore independent Escorts behala Escorts behala Escort service behala call girls behala Escort behala independent Escorts belgachia Escorts belgachia Escort belgachia Escort service belgachia call girls belgachia independent Escorts bidhan-nagar call girls bidhan-nagar Escorts bidhan-nagar Escort bidhan-nagar Escort Service bidhan-nagar Independent Escorts bidhan-nagar Female Escorts chetla Escort chetla Escorts chetla Escort Service chetla Independent Escorts chetla call girl chetla call Escorts chinar park Escort chinar park Escorts chinar park Escort service chinar park call girls chinar park independent Escorts chinar park female Escorts dumdum Escorts dumdum Escort dumdum Escort service dumdum call girls dumdum female Escorts dumdum independent Escorts siliguri independent Escorts siliguri Escorts siliguri Escort siliguri call girls siliguri Escort service siliguri model Escorts kalyani Escorts kalyani Escort kalyani Escort service kalyani call girls kalyani independent Escorts new alipore Escorts new alipore Escort new alipore Escort service new alipore call girls new alipore independent Escorts rajarhat Escort rajarhat Escorts rajarhat Escort Service rajarhat Call Girls rajarhat Female Escorts rajarhat independent Escort sealdha Escorts sealdha Escort service sealdha Escort sealdha call girls sealdha independent Escorts sealdha Escort call girl sealdha female Escorts darjeeling Escorts darjeeling Escort darjeeling Escorts service darjeeling call girls darjeeling independent Escorts darjeeling female Escorts Kolkata Russian Escorts Kolkata Russian Escort Kolkata Russian Escort Service Kolkata Russian Call Girls Kolkata Russian Independent Escorts Kolkata Housewife Escorts Kolkata Housewife Escort Kolkata Housewife Escort Service Kolkata Housewife Call Girls Kolkata Housewife independent Escorts Kolkata Housewife model Escorts Kolkata hotel Escorts Kolkata hotel Escort Kolkata hotel Escort service Kolkata hotel call girls Kolkata hotel call girl Escorts kolkat bengali call girls kolkat bengali escorts kolkat bengali escort kolkat bengali escort service kolkat bengali independent call girls kolkat bengali model call girls ultadanga call girls ultadanga escorts ultadanga escort ultadanga independent escorts ultadanga escort service ultadanga escort agency ultadanga escorts ultadanga escort ultadanga escort service ultadanga call girls ultadanga independent escorts ultadanga female escorts lake town escorts lake town escort lake town escort service lake town independent escorts lake town female escorts lake town call girls belghoria escorts belghoria escort belghoria escort service belghoria independent escorts belghoria call girls budge budge escorts budge budge escort service budge budge escort budge budge call girls budge budge independent escorts baguiati escorts baguiati call girls baguiati escort baguiati escort service baguiati independent escorts tagore park escorts tagore park escort tagore park escort service tagore park call girls tagore park independent escorts baruipur escorts baruipur call girls baruipur escort baruipur escort service baruipur independent escorts escorts science city escorts science city escort science city escort service science city call girls science city female escorts science city independent escorts incall escort escorts incall escort escort service incall escort call girls incall escort escort incall escort escort agency incall escort independent escorts incall outcall escorts incall outcall escort incall outcall escort service incall outcall call girls incall outcall independent escorts incall outcall female escorts air hostess escorts air hostess escort air hostess escort service air hostess call girls air hostess female escorts air hostess independent escorts barabazar escorts barabazar escort barabazar escort service barabazar call girls barabazar female escorts barabazar independent escorts beliaghata escorts beliaghata escort beliaghata escort service beliaghata independent escorts beliaghata call girls beliaghata female escorts sonagachi escorts sonagachi escort sonagachi escort service sonagachi call girls sonagachi independent escorts kolkata-college escorts kolkata-college escort kolkata-college escort service kolkata-college independent escorts kolkata-college call girls

Vloženo  6. 11. 2020, 9:39
anonymní příspěvek

<a href="https://activationmycards.com/wells-fargo-credit-card-activation-wells-fargo-checking-account-www-wellsfargo-com/ ">wells-fargo-credit-card
</a>

 

So, check this post detailing Wells Fargo Card Activation @ www.wellsfargo.com/activatecard. In this post, users can also get answers to the common queries, faced during the Wells Fargo Card Activation Online process. So, take your time and activate your Wells Fargo Credit card and debit card though referring this post easily with quick steps to complete the process.

By referring this post, users can easily activate WF Credit Card or the Debit Card with minimum effort through the quickest process at WF official activation portal @ www.wellsfargo.com/activatecard.

WF users can also check about

Vloženo  11. 12. 2020, 8:02
anonymní příspěvek

https://activationmycards.com/wells-fargo-credit-card-activation-wells-fargo-checking-account-www-wellsfargo-com/

Vloženo  11. 12. 2020, 8:03
anonymní příspěvek
<a href=" "> </a
Vloženo  11. 12. 2020, 15:37
anonymní příspěvek

<a href="https://www.softiyo.com/jaa-lifestyle-login/"> JAA Lifestyle Login Portal</a

 
Vloženo  23. 6. 2021, 11:31
anonymní příspěvek

https://www.softiyo.com/jaa-lifestyle-login

 
Vloženo  23. 6. 2021, 11:31
anonymní příspěvek

Nice Blog post about jaa lifestyle

 
Vloženo  23. 6. 2021, 11:32
anonymní příspěvek

Nice Blog post about jaa lifestyle

Vloženo  23. 6. 2021, 11:33
anonymní příspěvek

Well done your article. In your opinion, we all got to learn something or something. Give us some help jaa lifestye

Vloženo  27. 6. 2021, 7:58
anonymní příspěvek

great posts...now earn with reading post at <a href="https://communityloginfoins.org/paymath/">communityloginfoins</a>

 
Vloženo  19. 11. 2021, 13:03
anonymní příspěvek

learn somthing new and great with joinpd at communityloginfoins.com

 
Vloženo  19. 11. 2021, 13:05
Přidat komentář: