Spoluhráči.cz klub Klub českých turistů, odbor Hodonín kalendář akcí Na kole do Šaštína

Klub českých turistů, odbor Hodonín – Na kole do Šaštína

Možné akce:

Na kole do Šaštína

Kdy:Sobota 22. 8. 2020 8:55
Kde:Záhorí
Popis akce:

Pokud Tono svá doporučení myslí vážně, vkládám v sobotu 22.8.2020 pro příznivce cyklistiky,  nejen na klasických kolech,  cyklovýlet do Šaštína - Stráže a k Adamovským  jezerům.

Sraz:  nám T.G.Masaryka v Hodoníně v 8,55 hodin

Trasa povede z nám. po cyklo 4 Moravské stezce přes Nesyt k novému mostu a přes Moravu do Kopčan, projedeme kolem Cisárského a kráľovského žrebčína Kopčany.  Je zde umístěno Archeologické muzeum, soukromá sbírka sedel, starožitností a zemědělských strojů. Historický hospodářský objekt slouží   původnímu  účelu chovu koní a jezdecké školy.

Pokračujeme kolem chatové oblasti Vrbovské, přijedeme do Gbel a přes Smolinské do Šaštína-Stráže k Bazilice Sedmibolestné Panny Marie, jedné z nejvýznamnějších bazilik na Slovensku.

Po prohlídce se zastavíme také u rekreačního střediska Gazárka. Pokračujeme po Záhorské cyklomagistrále do Borského Sv. Juru, odbočíme na C 5001 se zastávkou v Kútoch na zmrzlině, přijedeme k rozcestníku Brodské a po hrázi k Adamovským jezerům. Po osvěžení v jezeře pokračujeme opět k mostu přes řeku Moravu, projedeme kolem Slovanského hradiště  i obec Mikulčice a cyklojízdu zakončíme na Lužáku.

Délka dnešní trasy měří 82 km lehce zvlněným terénem.

S sebou svačinu, dostatek tekutin a plavky.

Další informace poskytne na tel.: 728 20 80 46 Alena Zubatá 

Důležitost: střední
Zúčastnili se (4) Alena Zubatá, Marie Tomanová, Mária Kučerová, Josef Klouda (host od Mária Kučerová)
Nezúčastnili se (0)
Zadal:Alena Zubatá, 18. 8. 2020, 17:12   (upraveno 21. 8. 2020, 7:21)
Možnosti

Komentáře k této akci